google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najciekawsze parki rozrywki na Śląsku

Parki rozrywki na Śląsku

Na szczęście skończyły się już czasy, gdy jedyną formą rodzinnej rozrywki były biwaki nad morzem lub w górach plus wspólne spacery. Nowocześni, młodzi rodzice chcą od wspólnego wypoczynku czegoś więcej. Odpowiedzią na te potrzeby są powstające i wciąż rozwijające się parki rozrywki. Prawdziwy ich wysyp możemy zaobserwować na Śląsku. Przyjrzyjmy się tym najciekawszym.

Najciekawsze parki rozrywki na ŚląskuMiasteczko westernowe Twinpigs

Nowe Miasto

Miasteczko Westernowe Twin Pigs w Żorach

To gratka nie tylko dla fanów Dzikiego Zachodu. Jeśli wasza rodzina ma ochotę choć na chwilę przenieść się w tamte realia, wizyta w Żorach na pewno was nie rozczaruje. W czasie wycieczki będziecie mogli obejrzeć pojedynki rewolwerowców czy obowiązkowy napad na bank. Nie brakuje tu też typowych dla lunaparku karuzeli. Family Coaster czy Karuzela Trapera to tylko niektóre z atrakcji, od których może zakręcić się w głowie. Na terenie obiektu znajduje się też kilka restauracji, które oferują przysmaki kuchni amerykańskiej. To wszystko składa się na specyficzny klimat tego miejsca, który zachwyci i małych, i dużych Indian.

Fantasiapark i Dinopark w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba oferuje wiele atrakcji nie tylko najmłodszym. Ścieżka edukacyjna, którą możemy się przejść będąc w tym miejscu, pozwala na poznanie historii pradawnych stworzeń o wiele lepiej niż zza szkolnej ławki. W czasie spaceru możemy obejrzeć ok. 70 gadów naturalnej wielkości. Niektóre z figur mierzą ponad 20 metrów wysokości. Taki spacer dla małego pasjonata archeologii będzie niezwykłą przygodą, z której wyniesie wiele ciekawostek. A wiedza zdobyta w ten sposób na pewno na długo zostanie w głowie.

Czarodziejska Góra - Jedlina-Zdrój

Ta śląska miejscowość jest najbardziej znana z Centrum Sportów Górskich. Rzeczywiście możemy tu liczyć na ekstremalne przeżycia. Nie znaczy to jednak, że nie warto wybrać się tam całą rodziną. W parku linowym wyznaczono bowiem aż 5 tras o różnym stopniu trudności. Najłatwiejsza z nich, tzw. "maluch", została stworzona specjalnie dla dzieciaków w wieku od 3 do 8 lat.

Z kolei trasy standardowa czy ekstremalna zapewnią odpowiedni poziom emocji rodzicom. Wizyta w Czarodziejskiej Górze będzie okazją do spędzenia czasu całą rodziną i to w aktywny sposób. Czego chcieć więcej?

Park Rozrywki w Kudowie Zdroju

Atrakcją, która cieszy się największą popularnością w tym właśnie miejscu, jest 3,5-metrowy żyroskop. Trzy obracające się we wszystkie strony obręcze a w środku fotel pilota. I co najważniejsze, po wszystkim nie kręci się w głowie! Jednak to nie wszystko. Dla szukających emocjonujących przygód atrakcją będą także park linowy czy ogromna dmuchana kula, w której należy pokonywać napotkane po drodze przeszkody. Z całą pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Park Doświadczeń Fizycznych w Ogrodzieńcu

Miejsce stworzone nie tylko dla pasjonatów fizyki, ale i dla tych, którzy z polubieniem jej mają kłopoty. Aż 35 urządzeń służących do doświadczeń na pewno zmieni w waszych oczach oblicze tej dziedziny nauki. W tym miejscu nikt nie będzie wam kazał wkuwać regułek. Będziecie za to mieli okazję w praktyce obejrzeć działanie na co dzień niedostrzegalnych praw. W skład kompleksu wchodzą też Park Miniatur, Dom Legend i Strachów oraz Park Rozrywki, więc jest gdzie wyszaleć się po nauce.

Marek Pindral - odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując ...

Iza Gamańska - fotograf, z zamiłowania podróżnik. Podróże ...

Marcin Jakub Korzonek - instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz, ...

Bartosz Piziak - geograf pochodzący z Rzeszowa, nieodłącznie ...

Współcześnie Kopalnia Guido to jedyna kopalnia węgla kamiennego, ...

Górnośląska Kolej Wąskotorowa to najstarsza na świecie czynna ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1605/najciekawsze-parki-rozrywki-na-slasku-atrakcje-slaska/