google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najlepsze aquaparki w Polsce

Parki wodne w Polsce

Bez względu na to, czy na dworze upał, czy leje, wizyta w aquaparku zawsze poprawia nastrój. Jeśli więc mamy ochotę na odrobinę aktywności, a przy okazji chcemy spędzić czas z rodziną, warto wybrać się do któregoś z nich. Ale którego? Rzeczywiście wybór jest ogromny. Nasze zestawienie 5 najlepszych parków wodnych w Polsce na pewno rozjaśni nieco sprawę.


Najlepsze aquaparki w PolscePark wodny

Flickr, Dushan Hanuska

Warmia Park w Pluskach

Jak zapowiada nazwa miejscowości, tu na pewno można się popluskać. Położony niedaleko stolicy Warmii i MazurOlsztyna, aquapark w Pluskach zapewni wam pełną dawkę wodnego szaleństwa. Centrum wodne stanowi część kompleksu hotelowo-restauracyjnego, więc jest gdzie spać i co przekąsić. Na poszukiwaczy wodnych rozrywek czekają baseny solankowe, sportowe i rekreacyjne. Jak w każdym tego rodzaju obiekcie możemy też liczyć na relaksujący hydromasaż.

A dzieciaki? Na pewno ucieszy je perspektywa zjazdu z którejś z dostosowanych dla nich zjeżdżalni. A te naprawdę niewielkie mogą się pomoczyć w bezpiecznym brodziku.

Aquapark Fala w Łodzi

Z zewnątrz budynek przypomina piramidę, wnętrze skojarzyć się może z palmiarnią. To idealne miejsce na zabawę z dziećmi. Znajdziemy tu bowiem brodzik z zabawkami wodnymi, minizjeżdżalnie czy duży plac zabaw.

Starsi mogą się zmierzyć z rwącym prądem rzeki lub zjechać do basenu w nieco bardziej emocjonujących warunkach. Plaża z leżakami, sauna czy pokój relaksu pomogą też odprężyć się rodzicom. Miejsce jest stworzone do tego, żeby uciec od zgiełku miasta i poszaleć w czasie wspólnej zabawy.

Aquapark w Zakopanem

Kto powiedział, że będąc w górach nie można poszaleć w wodzie? Kompleks wypoczynkowy w stolicy polskich gór pozwala na to niezwykłe połączenie. Baseny z gejzerami, fontanny, dzika rzeka i pięć różnej wielkości zjeżdżalni na pewno pozwolą wam się wyszaleć. Latem dodatkową atrakcją jest otwarty taras widokowy, na którym można się opalać, podziwiając góry. W sezonie można też korzystać z zewnętrznego basenu z wodami termalnymi. Brzmi jak urlop idealny, prawda?

Terma Bukovina

Znajdziemy tu największy w Polsce kompleks basenów termalnych. Woda w środku i na zewnątrz ma ponad 30 stopni. Jednak warto tam pojechać nie tylko, by się wygrzać. Piękne otoczenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, 20 basenów i specjalna strefa dla dzieci gwarantują, że nie będziecie się nudzić. Dzieciaki w tym miejscu mogą też skorzystać z zajęć organizowanych specjalnie dla nich. Aquaaerobik czy lekcje nurkowania na pewno zainteresują maluchy, a ich rodzice będą mieli okazję odpocząć.

Aquapark Wrocław

Stolica Dolnego Śląska też ma swoje centrum zabaw wodnych. Prócz klasycznych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie czy baseny pływackie, pomyślano o tych naprawdę najmłodszych. W aquaparku znajduje się bowiem specjalna zatoczka przystosowana dla dzieci od 4. miesiąca życia. Mogą się tam na nowo oswoić z wodą. Basen termalny z gejzerami i natryskami na pewno spodoba się każdemu, kto szuka relaksu, a strefa fitness pozwoli zadbać o ciało. Czego chcieć więcej?

O największej atrakcji jaką jest zamek w Nowym ...

Trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od ludowej ...

Największą  atrakcją Jarosławca jest ogromny  Aquapark kompleks  basenów  ...

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną ...

Zgromadzono tu kilkadziesiąt miniatur budowli z całego świata. ...

Turyści w Mrągowie mogą przez cały rok poczuć ...

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1607/najlepsze-aquaparki-w-polsce-parki-wodne-w-polsce/