google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Park Miniatur SabatKrajno w Świętokrzyskim

Park Miniatur i Rozrywki SabatKrajno - lunapark, park linowy

Wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć najsłynniejsze budowle świata oraz miejsca stworzone przez naturę w jednym miejscu, zapraszamy do Parku Rozrywki i Miniatur SabatKrajno, znajdującego się u podnóża Łysicy w Górach Świętokrzyskich. Tylko tu razem z rodziną można zobaczyć 20-metrową miniaturę wież World Trade Center, iluminację placu świętego Piotra z jedyną w Europie Watykańską Bazyliką Świętego Piotra wykonaną w skali 1:13. Jest się czym chwalić. Większość figur, jak np. dymiący wulkan Etna, Statua Wolności, wodospad Niagara czy Piramida Cheopsa zostały wykonane w skali 1:25.

Park Miniatur SabatKrajno w ŚwiętokrzyskimLogo SabatKrajno

SabatKrajno

 

Atrakcje Parku Miniatur SabatKrajno.

Spacer Aleją Miniatur rozpoczynamy we Włoszech, w Pizy, gdzie napotkamy miniaturę słynnej Krzywej Wieży (skala 1:25) oraz rzymską fontannę Di Trevi wykonaną w skali 1:13. Chwilę potem przeniesiemy się już w przestrzeni do Opery w Sydney, a następnie do Ameryki Północnej, na granicę USA i Kanady gdzie swą potegą zachwyca wodospad Niagara w skali 1:50. Powróciwszy na europejski kontynent napotykamy na symbole Paryża, a może i całej Francji, czyli wieżę Eiffla oraz Łuk Triumfalny, aby po chwili przejść do berlińskiej Bramy Brandenburskiej i londyńskiego Big Bena. Wszystko to, aby ponownie przenieść się do Ameryki i ujrzeć pamiętny pomnik wspomnianych już wież World Trade Center ze spoglądającą na nie Statuą Wolności. Pod wieżami znajduje się Biały Dom. Trasa jest pagórkowata, dlatego też wyżej znajduje się się nowoczesny Hotel z Dubaju w kształcie Żagla, a w jego pobliżu indyjski Taj Mahal. Jeśli znamy język arabski, będziemy mogli odczytać wersety Koranu, Na ścianach tego meczetu, a właściwie grobowca, wyryte są właśnie wersety tej świętej dla muzułmanów księgi.

Obok Taj Mahal znajduje się najpiękniejsza na świecie Cerkiew Błogosławionego Wasyla z Moskwy. Zbliżamy się do skrawka Świetej Ziemi – The Holy Land. Tu znajduje się Wzgórze Świątynne ze Ścianą Płaczu i Złotym Meczetem ze złotą kopułą "Na skale", który króluje nad Jerozolimą. Zarządcy Parku planują powiększyć obszar Ziemii Świętej, tak aby mogli ją zwiedzić wszyscy bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Wyżej zamieszczono elementy Muru Chińskiego, figurę Chrystusa z Rio. Na samym szczycie znajdują się miniatury: ateńskiego Akropolu, piramida Słońca z Meksyku oraz Świątynia Abu Simbel. Oprócz tego znajdziemy tu miniatury Piramidy Cheopsa czy rozsławionego na cały świat Sfinksa w otoczeniu prawdziwych palm i Araba, który woła o bakszysz. Na wzgórzu powracamy też do Włoch, gdzie króluje słynny czynny wulkan Etna. To pierwsza na świecie budowla miniaturowa tak idealnie odtworzona. Na szczycie, obok piramid i Etny, znajduje się taras widokowy, z którego razciąga się przepiękny widok na nasz "Cudowny Świat" oraz cały Park Miniatur i Rozrywki SabatKrajno. Park został oświetlony, można więc zwiedzać Aleję Miniatur także o zmroku, przy pełnej iluminacji. 


 

O największej atrakcji jaką jest zamek w Nowym ...

Trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od ludowej ...

Największą  atrakcją Jarosławca jest ogromny  Aquapark kompleks  basenów  ...

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną ...

Zgromadzono tu kilkadziesiąt miniatur budowli z całego świata. ...

Turyści w Mrągowie mogą przez cały rok poczuć ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1617/park-miniatur-w-swietokrzyskim/