google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Atrakcje Parku Linowego w Świętokrzyskim

Park Miniatur i Rozrywki SabatKrajno - lunapark, park linowy

Lubisz podróżować aktywnie? Marzysz o rozpoczęciu  przygody ze wspinaczką? Zawsze marzyłeś o przejażdżce tyrolką nad nasłynniejszymi atrakcjami architektury oraz przyrody świata?  Świętokrzyski Park Linowy w Parku Rozrywki i Miniatur SabatKrajno mieszczący się u podnóża Łysicy to idealne rozwiązanie! Już od 11 kwietnia (niedziela) zostaje on otwarty dla odwiedzających. 

Atrakcje Parku Linowego w ŚwiętokrzyskimPark Miniatur

Mat. promocyjne SabatKrajno

Właśnie tu znajduje się nie tylko bardzo prężnie rozwijający się Park Miniatur w Polsce, ale i jeden z największych parków linowych w kraju, zbudowany w całości na palach. Atrakcję tę podzielono go na 4 poziomy trudności oraz trasę dziecięcą (łatwą, średniozaawansowaną, trudną oraz tyrolkową), które umożliwią przetestowanie swoich umiejętności starszym i najmłodszym wspinaczom.
Warunkiem wejścia na trasy (oprócz trasy dziecięcej dostępnej od 3. roku życia)  jest bezbłędne zaliczenie szkolenia prowadzonego na terenie parku przez uprawnionego instruktora. Chętni przechodzą trasę pod opieką instruktora na specjalnie przygotowanej trasie szkoleniowej przy pomocy własnej asekuracji. Na życzenie można też dostać uprząż biodrową i kask.

Zobacz więcej

Opisy tras występujące na terenie Parku Linowego w SabatKrajno:

o Trasa dziecięca – trasa w pełni zabezpieczona siatkami, niewymagająca uprzęży, przez co jest wygodna do przejścia przez najmłodszych. Do pokonania jest 8 przeszkód (3 przejscia w cenie). Trasa dostępna od 3. roku życia (za zgodą rodzica/opiekuna prawnego).

o Trasa łatwa – trasa na wysokości do 2 m składająca się z 11 przeszkód, w tym 2 przejazdy tyrolką. Wymagany wzrost – min. 120 cm. Czas przejścia 20 – 30 min. Chętny otrzymuje kask oraz uprząż biodrową. Trasa zaczyna się małą wspinaczką, na trasie jest też 30-metrowy zjazd tyrolką. Ostatnie przeszkody mieszczą się na wysokości ok. 3,5 m.

o Trasa średniozaawansowana – wysokość – do 6.5 m, do dyspozycji użytkowników jest 14 przeszkód.Czas przejścia – 20 – 30min. Trasa zaczyna się wejściem po wiszącej drabinie, następnie na gości czeka przejście po palach na wysokości 9 m, zjazd tyrolski, skok w pajęczą sieć, przejazd w wiadrze oraz wiele innych atrakcji. Trasa dostępna jest dla osób powyżej 135 cm wzrostu.

o Trasa trudna – najwyższa trasa, z największą liczbą przeszkód. Na chętnych czeka 15 zróżnicowanych przeszkód na wysokości do 9 m. Czas przejścia – 25 – 40 min. Trasa dla wymagających zaczyna się ścianką wspinaczkową o wysokości 8m, wyróżniającą się przeszkodą jest przejazd na deskorolce na 9 m. Trasa dostępna jest dla osób powyżej 140 cm wzrostu.

o Trasa tyrolkowa – to seria zjazdów tyrolskich uplasowanych na wysokosci do 9 m. Składa się z 5 zjazdów, z których najdłuższy ma ponad 100 m.

W najbliższym czasie planowana jest budowa nowej trasy.

Przyglądałeś się kiedyś porcelanowej filiżance? Ciekawa myśl: jak ...

Mazowiecki hotel Manor House SPA w X Edycji ...

Dotknij średniowiecznych rzemiosł Gór Świętokrzyskich. Poczuj magię średniowiecza ...

Pięknie odrestaurowany Pałac w Kielcach wydaje się być ...

Z jednej strony – Łysa Góra, miejsce owiane ...

Zamek w Kurozwękach co roku przyciąga turystów z ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

atrakcje

https://veturo.pl/article/1618/atrakcje-parku-linowego-w-swietokrzyskim/