google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Atrakcje w Parku Krugera

Travel Channel Polska

Park Narodowy Krugera to jedno z tych niewielu miejsc na Ziemi, gdzie można całkowicie oderwać się od codzienności i zobaczyć prawdziwe, dzikie oblicze Afryki Południowej.  Miejsce to jest największym obszarowo rezerwatem przyrody w Afryce i jednocześnie drugim co do wielkości rezerwatem przyrody na świecie. 

 

Atrakcje w Parku Krugerapark Krugera

pixabay.com

Historia Parku Krugera sięga aż XIX wieku bowiem założycielem parku był ówczesny prezydent Republiki Południowoafrykańskiej – Paul Kruger (1825–1904). Historia to jednak ostatnia rzecz, o jakiej myśli się odwiedzając to miejsce –Park Kugera urzeka bowiem widokami i dziką przyrodą, które można tu mieć na wyciągnięcie ręki i to w dość komfortowych warunkach. Park leży w południowoafrykańskim Transwalu, graniczy z Mozambikiem i Zimbabwe. Jego powierzchnia łączna wynosi około 38,6 tys. km2 (2 mln hektarów). Największą atrakcją parku jest to, że można w nim zobaczyć m.in. „Wielką Piątkę Afryki”, czyli lwa, lamparta, bawoła afrykańskiego, czarnego nosorożca i słonia. Oczywiście ta krótka lista nie zamyka wszystkich zwierząt, które można zobaczyć w tym niezwykłym miejscu – żyje w nim bowiem ponad 147 gatunków ssaków, ponad 500 gatunków ptaków oraz ponad łącznie ponad 140 gatunków płazów i gadów. Malowniczego krajobrazu dopełnia w parku obecność ponad 300 gatunków drzew.

 

Turysta, który chce odwiedzić Park Narodowy Krugera ma do wyboru kilka możliwości zrealizowania swojego marzenia. Najłatwiejszym sposobem jest standardowe wykupienie wycieczki w jednym z polskich biur podróży – zwykle oferują one 12-dniowy program wycieczki objazdowej po RPA, podczas którego zaplanowane jest poranne zwiedzanie Parku Krugera. Cena takiej wycieczki oscyluje w okolicy 9000-1000 tysięcy złotych. W ofertach biur podróży znaleźć można także oferty zwiedzenia samego Parku Krugera – są to wycieczki 5 lub 8-dniowe w cenie około 4500-5000 zł (last minute). Obie wyprawy zaczynają się na lotnisku w Johannesburgu, który można przy okazji zwiedzić. Innym sposobem na zwiedzenie Parku Narodowego Krugera jest przelot do Johannesburga na własną rękę i następnie wykupienie wycieczki w lokalnym biurze. Jest to sposób dla osób, które lubią czasem odrobinę zaryzykować i mają odrobinę więcej czasu – upolowanie taniego lotu do Johannesburga jest bowiem trudne, ale nie niewykonalne. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że na miejscu można skorzystać z szerszej niż normalnie oferty safari – do wyboru są bowiem wersje safari takie jak „familijna” czy nawet „luksusowa” oraz safari nocne. Ostatnim sposobem zwiedzania Parku Krugera jest… wycieczka na własną rękę. Na terenie parku dozwolone jest bowiem podróżowanie samotnie samochodem terenowym, za wyjątkiem podróżowania nocą.  Dobrym rozwiązaniem może być więc wycieczka w kilka osób wynajętym w RPA terenowym samochodem i nocowanie w jednym z 12 głównych kempingów. Warto zaznaczyć, że określenie kemping oznacza tu zarówno miejsce zapewniające tylko bardzo podstawowe warunki do noclegu (kempingi typu Bushveld), jak i kempingi główne oraz luksusowe Game Lodges – warto więc wcześniej zaplanować sobie trasę i potencjalne miejsca na odpoczynek. Dla osób, które pragną prawdziwej przygody pozostaje ostatni sposób zwiedzania, czyli wycieczka piesza w niewielkiej grupie z przewodnikami. Ten rodzaj zwiedzania można realizować na dwa sposoby – albo w systemie zakładającym dojazd do obozowiska oraz wycieczki wokół niego kończące się noclegiem w tym samym miejscu, albo w wersji ekstremalnej – długie wyprawy z noclegami w namiocie, który niesie się samemu na plecach.

 

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

https://veturo.pl/article/1622/park-krugera-atrakcje-turystyczne-w-afryce/