google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Bangladesz - ciekawostki

Travel Channel

Wszechobecna bieda, wysoki poziom przestępczości, brak znanych i łatwo dostępnych zabytków, tropikalne choroby, wreszcie - często występujące oraz niosące ze sobą śmierć i zniszczenie katastrofy naturalne. Bangladesz w pierwszej chwili z pewnością jawi się jako ostatnie miejsce, w którym ktokolwiek chciałby spędzić wymarzony urlop. To błąd, bo niewiele pozostało na świecie miejsc, w których człowiek może być tak blisko z naturą i samym sobą.

Bangladesz - ciekawostkiBangladesz

Flickr, Mariusz Kluzniak

Ludowa Republika Bangladeszu kojarzona jest głównie jako jedno z najbiedniejszych, najgęściej zaludnionych oraz najmniej rozwiniętych miejsc na świecie. Turystycznej reputacji tego państwa
z pewnością nie poprawiają także częste doniesienia mediów o szalejących tam tajfunach czy cyklonach. Niestety we wszystkich tych informacjach jest wiele prawdy.

Z tego powodu Bangladesz trzeba już na wstępie zaliczyć do kategorii państw, w których najlepiej odnajdą się doświadczeni podróżnicy, globtroterzy i tramperzy. Osoby, które odważą się odwiedzić Bangladesz i sprostają trudom pobytu, będą mogły w pełni docenić niezwykłe piękno tego miejsca. A jest co podziwiać!

Bangladesz w pierwszej kolejności urzeka niesamowitą przyrodą, w szczególności malowniczymi lasami tropikalnymi zanurzonymi w znacznej części pod wodą. Lasy namorzynowe, bo tak nazywane są owe „podtopione dżungle”, można w Bangladeszu podziwiać dosłownie na wyciągnięcie ręki - prosto ze specjalnych łódek i statków. Największe i najbardziej popularne z tych miejsc to region delty Sundarbanów u ujścia Gangresu. Jest to największy las tego typu na świecie, pełen dziesiątek dróg wodnych, bagien i małych wysepek. Miejsce to stanowi główne legowisko wspaniałego tygrysa bengalskiego, którego pomimo coraz bardziej natężonej turystyki w regionie, wciąż można tu zobaczyć. Oczywiście niezwykłych okazów fauny i flory znajduje się tutaj znacznie więcej.

Najważniejszym ośrodkiem kulturowym Bangladeszu jest stolica tego państwa - Dhaki. Co ciekawe, także w tym miejscu na zwiedzających ponownie czekają głównie atrakcje szeroko związane z wodą.

Najważniejszymi wycieczkami dla turysty odwiedzającego Dhaki są krótkie rejsy w różne miejsca, m.in. 30-godzinny rejs do Khulny na pokładzie stuletniego statku Rocket Steamer. Atrakcją jest także robiąca niesamowite wrażenie główna przystań wodna znajdująca się w stolicy – Sadarghat.

Oprócz tego, będąc w stolicy, warto odwiedzić liczne świątynie (z hinduistyczną Dhakeśwari na czele), zobaczyć budynek parlamentu (Jatiyo Sangshad Bhaban) oraz zwiedzić pałac Ahsan Manzil. Podczas zwiedzania tego wielkiego miasta z pewnością pomogą riksze rowerowe, najpopularniejszy w tym miejscu środek transportu.

https://veturo.pl/article/1693/bangladesz-atrakcje-bangladeszu-ciekawe-miejsca-bangladesz-veturo/