google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Zielony wolontariat w Tajlandii

Wraz z rozwojem turystyki świat staje się coraz mniejszy, a wpływ podróżujących na naszą planetę rośnie. Obecnie turystyka charytatywna – połączenie zwiedzania świata z potrzebą dania czegoś od siebie – zyskuje coraz większe popracie wśród zapalonych globtroterów. Kilka okazji, by pomóc nadarza się w Tajlandii. Tam bowiem organizacje charytatywne z powodzeniem równoważą dążenia ochotników z potrzebami lokalnych mieszkańców.

Oto kilka propozycji wolontariatu w Tajlandii – niesamowitego miejsca do pracy i wypoczynku.

Zielony wolontariat w TajlandiiTajlandia

Flickr, Eli Duke

Projekt Panya

Projekt Panya mieści się w okolicy Chiang Mai w północnej Tajlandii. To coś więcej niż tylko ośrodek zrównoważonego życia. Założony przez Christiana Shearera, Amerykanina który spędził dzieciństwo w Tajlandii, projekt Panya koncentruje się na naturalnym budownictwie i organicznym rolnictwie oraz na projektowaniu systemów ludzkich opartych na naturalnych ekosystemach. Wynikiem ich prac są wymierne korzyści dla ziemi oraz ludzi na niej pracujących.

Panya prowadzi kursy, w których uczestnicy pomagają projektować naturalne budynki, ogrody oraz systemy irygacyjne. Panya posadziła tropikalny las i kultywuje duży ogród, który służyć będzie jako model organicznych metod hodowli. Działania prowadzone są na żyznych obszarach na skraju parku narodowego.

Panya przyjmuje wolontariuszy przez cały rok, zachęcając ich do pobytów minimum tygodniowych. Wolontariusze gotują i budują, pomagając organizacji stać się w pełni samowystarczalną.

The Wildlife Friends of Thailand

Projekt prowadzony jest przez urodzonego w Holandii Edwina Wieka, jednego z największych ekspertów w sprawach ratowania zwierząt w południowo-wschodniej Azji. Jego ośrodek daje schronienie oraz możliwość rehabilitacji zwierzętom skonfiskowanym nielegalnym handlarzom i przemytnikom. Wśród obecnych tu gatunków znajdziemy makaki, gibony, tygrysy, niedźwiedzie, krokodyle, cywety oraz egzotyczne ptaki. Celem ośrodka jest zapewnienie zwierzętom warunków bliskich naturalnym oraz w miarę możliwości ponowne wprowadzenie ich do życia na wolności.

Schronisko położone jest nad malowniczym jeziorem, na terenach leśnych podarowanych przez lokalną społeczność. Wolontariusze zapisują się na minimum 3 tygodnie i pomagają dbać o zwierzęta. Budują nowe wybiegi, oprowadzają odwiedzających, pomagają w pracach porządkowych, przygotowaniu pokarmu oraz karmieniu. W ostatnim czasie ośrodek wzbogacił się o świetny szpital weterynaryjny, największy w regionie. Chętnie widziani są wolontariusze z wykształceniem kierunkowym (weterynarze, zoolodzy, biolodzy, behawioryści).

The Elephant Nature Foundation

Fundacja prowadzona jest przez Lekę Chailert, nagrodzoną prestiżową nagrodą Genesis za oddanie sprawie ratowania azjatyckich słoni. Jej okrętem flagowym jest The Elephant Nature Park, gdzie znajdują schronienie słonie, które doświadczyły przemocy oraz zaniedbania. Park oferuje schronienie ponad 30 słoniom na 200 akrach w pobliżu Chiang Mai w pięknej dolinie Mae Taeng.

Wolontariusze odgrywają kluczową rolę w prowadzeniu ośrodka, karmiąc i myjąc zwierzęta oraz pomagając utrzymaćc park. Możliwe są wizyty nawet jednodniowe.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

https://veturo.pl/article/1694/wolonatariat-w-tajlandii/