Barcelona

Barcelona – metrem do restauracji i nad morze

Barcelona miasto położone nad Morzem Śródziemnym, w północno-wschodniej części Hiszpanii, to drugie co do wielkości miasto tego magicznego kraju. Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście Madryt. Jednak oba w podobnej liczbie przyciągają do siebie corocznie liczne grupy turystów. Barcelona to raj na ziemi dla wszystkich spragnionych słońca, pięknych plaż, lazurowej wody, szalonej rozrywki, ale i zabytków sięgających początków historii miasta, założonego ponad 2000 lat temu.

Metro jak złoto

Barcelona słynąca z mocnego wina i spektakularnych krajobrazów to także główny ośrodek przemysłu samochodowego, komputerowego i finansowego oraz niezawodne pod każdym względem metro, które stanowi solidny fundament komunikacji miejskiej tego miasta. Wiele europejskich stolic może pozazdrościć jej 11 linii metra oraz 209 stacji. Nie ma się co dziwić, długość metra wynosi tam ponad 150 kilometrów, a każdego roku z usług podziemnych pociągów korzysta około 480 mln osób. Podziemnymi kolejkami można się dostać niemalże wszędzie, z centrum miasta prosto nad samo morze.

Metro w Barcelonie jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie. Pierwsza linia barcelońskiego metra powstała już w 1924 roku. 

Perły architektury

Poza przejażdżką metrem warto będąc w Barcelonie oddać się pieszym spacerom. Stolicę Katalonii można bowiem zaliczyć do grupy najpiękniejszych miast Europy. Na każdym kroku spotkać można zabytkową, unikatową architekturę, która pojawia się w małych, urokliwych uliczkach, placach oraz parkach.

Wymieniając najciekawsze miejsca Barcelony należy zacząć od ulicy La Rambla. Pełna kawiarenek, sklepików, galerii i restauracji to chyba najbardziej znana ulica w tym mieście. To ulubione miejsce spotkań zarówno miejscowych, jak i turystów. Zwiedzając Ramblę można zajrzeć do słynnego muzeum figur woskowych, zobaczyć jak wygląda targ ptaków egzotycznych, giełdę znaczków oraz po prostu cieszyć się dniem siedząc w kawiarnianym ogródku. Na liście z najciekawszymi obiektami Barcelony nie można pominąć także Fontu Màgica, czyli ogromnej fontanny znajdującej się u podnóża wzgórza Montjuic, która zachwyca ludzi już od 1929 roku. Tym co wyróżnia Magiczną Fontannę od innych to możliwość tworzenia widowiskowego show z udziałem wody, muzyki i światła, które razem w zachwycający sposób zmieniają formę i kształt.

Kolejną perłą architektoniczną Barcelony jest słynny Park Guell znajdujący się na wysokim wzgórzu na północ od centrum miasta, w dzielnicy Gracia. Autorem oraz pomysłodawcą obiektu był kataloński architekt i inżynier secesyjny słynący z wyjątkowych projektów Antonio Gaudi. Park został udostępniony dla ludzi w 1992 roku. Każdy kto pojawi się w parku ma wrażenia, jakby znajdował się na bajkowym planie filmowym o krasnoludkach. Miejsce to zachwyca nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Dzięki kamiennym pawilonom, ogromnym jaszczurkom, kolorowym mozaikom, zakrzywionym ławkom nawet najpoważniejsza osoba zwiedzająca park poczuje się jakby była na innej planecie. Obiekt znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Coś na ząb

Barcelona ma bardzo dużo do zaoferowania turyście. Do jej głównych atrakcji zaliczyć także należy doskonałą kuchnię, która bez wątpienia jest wizytówką miasta. Hiszpańscy szefowie kuchni oferują wyśmienite potrawy, które potrafią sprostać nawet najbardziej wybrednym gustom. Kuchnia katalońska oparta jest głównie na świeżych warzywach, produktach mącznych, serach, rybach oraz owocach morza.

Mieszkańcy Barcelony mogą byś dumni z faktu, iż ich kuchnia przejęła wszystko to, co najlepsze po ludach zamieszkujących Półwysep Iberyjski. Przodkowie ci w dużym stopniu  przyczynili się do ukształtowania się niezwykle urozmaiconej, ale i jedynej w swoim rodzaju kuchni.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(14) "Travel Channel" ["meta_title"]=> string(89) "Hiszpania atrakcje Barcelony, ciekawe miejsca w Hiszpanii, Barcelona atrakcje turystyczne" ["meta_desc"]=> string(100) "Poznaj jedno z najbardziej atrakcyjnych i ciekawych miast w Hiszpanii - Barcelonę. Poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(11) { ["address"]=> string(20) "Barcelona, Hiszpania" ["lat"]=> float(41.38739739999999756037141196429729461669921875) ["lng"]=> float(2.168568000000000051130655265296809375286102294921875) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJ5TCOcRaYpBIRCmZHTz37sEQ" ["name"]=> string(9) "Barcelona" ["city"]=> string(9) "Barcelona" ["state"]=> string(9) "Katalonia" ["state_short"]=> string(2) "CT" ["country"]=> string(9) "Hiszpania" ["country_short"]=> string(2) "ES" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "ESP" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Travel Channel

meta_title: Hiszpania atrakcje Barcelony, ciekawe miejsca w Hiszpanii, Barcelona atrakcje turystyczne

meta_keys:

meta_desc: Poznaj jedno z najbardziej atrakcyjnych i ciekawych miast w Hiszpanii - Barcelonę. Poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Hiszpania atrakcje Barcelony, ciekawe miejsca w Hiszpanii, Barcelona atrakcje turystyczne

meta_keys:

meta_desc: Poznaj jedno z najbardziej atrakcyjnych i ciekawych miast w Hiszpanii - Barcelonę. Poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Poznaj jedno z najbardziej atrakcyjnych i ciekawych miast w Hiszpanii - Barcelonę. Poleca veturo.pl