google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Travelbus - Busem przez świat

Travelbus

Wyruszyli w świat swoim 27-letnim busem w poszukiwaniu przygód z chęcią poznawania nowych kultur, obyczajów, nowych smaków i otwarcie poznając nowych ludzi. 

Travelbus - Busem przez światTravelbus

Travelbus

Travelbus w 2015 roku zajedzie nieco dalej niż zakładali młodzi podróżnicy tworząc projekt. Swoim poczciwym, Volkswagenem T3 zwiedzili już bardzo dużą część Europy. Dwa lata temu kolorowym „Bulikiem” objechali część Zachodnią Zwiedzając Czechy, Austrię, Włochy, San Marino, Francję, Monako, Hiszpanię, Gibraltar, dojeżdżając do głównego celu – Portugalii! W drodze powrotnej zahaczyli o Belgię, Luxemburg i wylądowali w Niemczech gdzie niestety trasa zakończyła się pechowym wypadkiem pod Dreznem. Ekipie nic się niestało, lecz niestety ich busik nadawał się jedynie do kasacji. 

Od pierwszej wyprawy minęły dwa miesiące, a Wojtek – główny organizator projektu zakupił drugiego busa udowadniając, że jak się bardzo czegoś pragnie i ciężko na to pracuje to można osiągnąć bardzo dużo. W 2014 roku wyruszyli więc w kolejną podróż, tym razem w stronę Południową dojeżdżając do samego Stambułu pokonując  łącznie prawie 9000KM i zwiedzając takie Państwa jak Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Kosowo, Macedonia, Albania, Grecja, Turcja, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Słowacja.

Przyszła więc kolej na spróbowanie czegoś nowego i wyruszenie na inny kontynent. Wybór padł na Amerykę Północną. Na trasie znajdują się takie Państwa jak USA, Kanada oraz Meksyk. Trasa łącznie liczy 25.000KM. Sześcioosobowa ekipa wyrusza na początku lipca, a cała wyprawa trwać będzie aż trzy miesiące. Przygotowania do wyprawy trwają już od grudnia. Wojtek postanowił tchnąć w busa więcej energii. Silnik został kapitalnie wyremontowany i zasilony o nową turbosprężarkę z nowszego auta co doda mocy. Niespodzianką ma być nowy wygląd travelbusa. Z pewnością zmieni się kolor i pojawią się nowe elementy wizualne. Sam remont to nie jedyne przygotowania. Bardzo dużo czasu pochłania zorganizowanie transportu drogą morską, bus musi zostać spakowany w kontenerze i wysłany co najmniej miesiąc wcześniej.

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/1731/travelbus_busem_przez_swiat/