google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Santorini - atrakcje turystyczne

Travel Channel

Santorini, znana też jako Santoryn lub Thira to skalista wyspa wulkaniczna archipelagu Cyklad położona na Morzu Egejskim. Dla miłośników Grecji to jedna z najpiękniejszych i najbardziej przyciągających wysp nie tylko w tym kraju, ale i na całym świecie.

Santorini - atrakcje turystyczneSantorini

John Karakatsanis, flickr

Powstanie wyspy sięga tysięcy lat p.n.e. Niestety w wyniku potężnego wybuchu wulkanu, które miało miejsce w XV wieku p.n.e. wyspa została zniesiona z powierzchni ziemi razem z cywilizacją, która zamieszkiwała tamtejsze tereny. Wiele źródeł podaje, że była to najpotężniejsza erupcja wulkanu w historii naszej planety.

W wyniku katastrofy wyspa się częściowo zapadła, co przyczyniło
się do powstania tzw. kaldery - wielkiego urwiska, który kształtem przypomina półksiężyc. W ciągu kolejnych kilku stuleci wyspa znowu została zasiedlona przez ludzi. Do dnia dzisiejszego w pobliżu krateru unosi się zapach siarki, wyspa od czasu do czasu drży. Mimo to specjaliści zapewniają, że pobyt na wyspie jest całkowicie bezpieczny i nic nie wskazuje na to, aby wybuch miałby się kiedykolwiek powtórzyć.

Obecnie wyspa co roku przyciąga liczne grupy turystów z całego świata. Zachwyca przepięknymi widokami oraz wzbudza podziw wywoływany przez kontrasty jasnej architektury miasta
na tle wulkanicznych skał. To co wyróżnia Santorini od innych wysp to charakterystyczne plaże pokryte czarnym, czerwonym lub białym piaskiem oraz tradycyjna zabudowa, która wspaniale komponuje się z przepięknymi krajobrazami. O białych domkach z niebieskimi dachami słyszał pewnie każdy…

Mimo że wyspa jest stosunkowo mała, znaleźć na niej można wiele miejsce, dzięki którym nie da się nudzić. Przechadzki wąskimi, malowniczymi uliczkami, urokliwe kawiarenki, restauracje serwujące miejscowe przysmaki, sklepiki, w których można zaopatrzyć się w souveniry oraz spacery brzegiem morza przy pomarańczowych zachodach słońca to bez wątpienia przyciągające jak magnes walory tego miejsca. Ponadto Santorini jest idealnym miejscem dla wszystkich spragnionych adrenaliny oraz mocnych wrażeń.

Wyspa ta słynie z wietrznego klimatu dzięki czemu jest rajem dla miłośników sportów wodnych. Przy plażach znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu oraz szkółek dla tych, którzy dopiero planują rozpocząć naukę. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się sporty takie jak: surfing, windsurfing, kite surfing oraz bardziej tradycyjne żeglarstwo. Popularne są również rejsy statkami, które wiodą turystów najbardziej urokliwymi szlakami.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

Wydarzenia turystyczne

https://veturo.pl/article/1734/grecja-atrakcje-grecji-warto-zobaczyc-na-santorini-veturo/