Las Vegas

Las Vegas  – miejsce gdzie czas płynie inaczej

Miasto grzechu, stolica światowej rozrywki tak najczęściej nazywane jest Las Vegas – miejsce gdzie czas płynie inaczej. To tutaj gry hazardowe, wyszukane restauracje oraz przyciągające przepychem witryny domów mody najznamienitszych stylistów świata kuszą turystów niewybredną ofertą.

Najbardziej zaludnione amerykańskie miasto posiada także kilka perełek urbanistycznych wartych bliższego poznania. Do takich zapewne należeć będą Fontanny Bellagio. To koncert muzyki, wody i światła. Spektakl barw i dźwięków, które u widzów tego wyjątkowego przedstawienia budzą silne emocje wzruszenia, zachwytu i niedowierzania. Nie ma takiego utworu muzycznego, które by nie zostało zagrane światłem i formą, począwszy od znanych utworów operowych przez muzykę pop a kończąc na brodwayowskich wodewilach. Hipnotyzujące widowisko przyciąga miliony turystów. Wśród widzów spotkać też można zakochanych, gdyż ta jedna z najbardziej efektownych atrakcji miasta jest dość częstym miejscem zaręczyn.

Niemniejszy zachwyt u odwiedzających Las Vegas wzbudza ciągnący się przez około pół kilometra, rozparty pomiędzy parą fasad blisko ze sobą sąsiadujących domów, sztuczny nieboskłon – wielokolorowy, ledowy baldachim. Fremont Street Experience, bo tak nazywa się ta miejska atrakcja Las Vegas, słynie z organizacji niepowtarzalnych koncertów i masowych imprez ze spektakularnym w swym obrazie Sylwestrem. Świetlne widowisko rozpoczyna się wygaszeniem wszystkich innych świateł poza tym biegnącym od napowietrznych żarówek. Ogromny, panoramiczny wielobarwny obraz potęguje u widzów niezapomniane wrażenia, a docierający zewsząd dźwięk o łącznej mocy 550,000 watów, porusza najczulsze struny ludzkich emocji.

Przy Fremont Street Experience mieści się także inne wyjątkowe miejsce – Muzeum Neonu, gdzie na zwiedzających czekają niepowtarzalne perełki reklam świetlnych, które przyozdabiały Las Vegas od chwili, kiedy to piękne miasto powstawało i rozwijało się jako metropolia wszelakich rozrywek i hazardu.

Jak by tego było mało, nie ruszając się z tego przepięknego miasta można przenieść się do pełnej przepychu Wenecji w samym środku stanu Newada. Przejażdżka włoską gondolą niczym nie różni się od tej europejskiej – i tu, i tam przystojni gondolierzy, śpiewając swe romantyczne pieśni, skłaniają zakochane pary do niczym nieskrępowanego okazywania swych uczuć, wyznań miłosnych i uniesień serca.

Zaledwie kilka mil na Zachód od Las Vegas znajduje się Czerwony Kanion – Red Rock Canyon National Conservation Area, który zajmuje ponad 195.819 akrów pustyni Mojave, czyli blisko 80 000 hektarów. Miejsce to wyróżnia się pośród innych niespotykaną nigdzie indziej rudo-czerwoną kolorystyką naturalnych wypiętrzeń skalnych, a wyrzeźbione przez wiatr, deszcze i lód oraz grawitację geologiczne rzeźby natury dają świadectwo działających pierwotnych sił natury. O każdej porze dnia miejsce to zaskakuje swoimi niepowtarzalnymi widokami wzbudzając wśród obserwatorów okrzyki zachwytu. Tak samo piękny jest tu wschód, jak i zachód słońca, strugi ulewnego deszczu, jak i poranna rosa. Miejsce to jest także rajem dla fanów wspinaczek, popularnie zwanych climbingiem. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie buty, osprzęt i silne ręce, a nieokiełznana, dzika przyroda zapewni turystom resztę atrakcji.

Inne od opisanych, ale równie niesamowite atrakcje czekają na tych, którzy zechcą odwiedzić Secret Garden i Dolphin Habitat. Miejsce to wprowadza nas w tropikalne klimaty pełne podzwrotnikowej fauny i flory, gdzie królewskie białe tygrysy i białe lwy wylegują się na rozgrzanych masywach skalnych. Wszystkim zwierzętom zamieszkującym Secret Garden, w tym także czarnym panterom,
złotym lampartom oraz innym dzikim zwierzętom żyjącym w tym parku, udało się stworzyć absolutnie perfekcyjne warunki do ich prawidłowego rozmnażania i bytowania. Podobnie rzecz się ma z delfinami zamieszkującymi ten rajski ogród. Delfinarium daje okazję do poznania tych sympatycznych morskich ssaków z bliska, jest również miejscem w którym prowadzone są badania naukowe nad ich niesamowitymi zdolnościami echolokacyjnymi wykorzystywanymi np. przy budowie sond morskich i innych aparatów do lokalizacji wykorzystywanych przez marynarkę wojskową i cywilną.

Jeśli komuś po wizycie w Secret Garden i Dolphin Habitat brakować jeszcze będzie wodnych atrakcji, może udać się do Shark Reef, miejsca zamieszkanego przez blisko 2000 zwierząt pływających w ponad 6 milionach litrów wody. Atrakcją tego obiektu jest możliwość bezpiecznego nurkowania w towarzystwie olbrzymich płaszczek, wzbudzających strach rekinów, dostojnych meduz, olbrzymich żółwi i wśród ławic bajecznie kolorowych ryb. Przechadzając się tunelami wodnymi i obserwując przez grube szkło życie morskich drapieżników, można ulec wrażeniu bycia na samym dnie oceanu suchą stopą, gdzie obok nas i nad nami przemieszczają się stworzenia, do których dotąd zbliżyć się mogli tylko najodważniejsi poszukiwacze podwodnych przygód. Odwiedzający Shark Reef turyści mogą również natknąć się na organizowane od czasu do czasu mrożące krew w żyłach przedstawienia, niczym z filmu „Szczęki”, jak np. atak rekinów na człowieka.

Ludziom o mocnych nerwach, lubiących stawiać czoła sytuacjom prawie bez wyjścia, warto zaproponować spędzenie choć paru chwil w Lion Habitat w Hotelu MGM Grand w Las Vegas. Tam nie tylko lew je z ręki, ale o wiele potężniejsze od niego, ogromne węże boa stają się posłusznymi, milusińskimi maskotkami. Będąc zarazem widzem jak i uczestnikiem bajecznie kolorowego, pełnego niebezpiecznych ewolucji akrobatycznych, spektaklu muzyczno–cyrkowego, każdy na długo pozostanie pod ogromnym wrażeniem scen i akcji, których sam będzie bohaterem.

Jakby tego było mało ten, kto odwiedzi Las Vegas może także poczuć się jak agent 007 i wyruszyć na ulice miasta sportowym Aston Martinem, McLarenem czy pięknym Lamborghini. Exotics Racing Las Vegas to raj dla fanów motoryzacji i miejsce w którym ziszczają się marzenia o udziale w wyścigach sportowymi maszynami. Po takim przeżyciu wszystko, co wydarzyło się wcześniej w naszym życiu przestaje być ważne. Ryk samochodowych silników, błyszczące karoserie sportowych marek samochodowych, przyspieszenie wciskające ciało w fotel, smak zwycięstwa, wszystko to może nawet najodporniejszego sympatyka wyścigów formuły pierwszej przyprawić o zawrót głowy.

A kiedy rano, budząc się z bolącą od nocnych atrakcji głową, myślimy tylko o ciszy i spokoju, miasto, które nigdy ponoć nie zasypia, oferuje swoim turystom popołudnie z prawdziwą sztuką i … winem. Bellagio Galery of Fine Art to miejsce dla koneserów obu tych dziedzin sztuki. Bo jak inaczej nazwać jednoczesne odkrywanie smaków wytwornych win i podziwiane wielkiej sztuki nowożytnej, jak nie czystym relaksem dla ciała i duszy? Taką właśnie niezwykłą ofertę przygotowała Galery of Fine Art dla tych wszystkich, którzy zechcą ją odwiedzić. A dzięki dodatkowej pomocy sommelierów przy wyborze właściwego wina, wędrówka wśród niepowtarzalnych dzieł sztuki staje się niezapomnianym na lata przeżyciem.

Poznając wyjątkowe miejsca w Las Vegas warto swe kroki skierować również do Muzeum Króla Tatanchamona w Luxorze.

Zaprojektowana z wielkim rozmachem wystawa, przedstawiająca odkrycie grobu młodego faraona przez archeologa Howarda Cartera w 1922 r., prowadzi zwiedzających przez cztery pokoje grobowca. Każdy z nich to odrębna część historii, zarówno z życia i śmierci samego Tutanchamona, jak i odtworzenie ówczesnych tradycji i obrzędów towarzyszących starożytnemu człowiekowi w jego ostatniej drodze ku nieśmiertelności. 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(14) "Travel Channel" ["meta_title"]=> string(64) "Las Vegas atrakcje Las Vegas - ciekawe miejsca w USA - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(187) "Las Vegas nazywane jest stolicą grzechu i miastem rozpusty. Oprócz kasyn, domów rozrywki można tu jednak doświadczyć wielu innych atrakcji. Poznaj niektóre z nich. Poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(36.20705059494169830713872215710580348968505859375) ["lng"]=> float(-115.1916503742649950936538516543805599212646484375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "USA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Travel Channel

meta_title: Las Vegas atrakcje Las Vegas - ciekawe miejsca w USA - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Las Vegas nazywane jest stolicą grzechu i miastem rozpusty. Oprócz kasyn, domów rozrywki można tu jednak doświadczyć wielu innych atrakcji. Poznaj niektóre z nich. Poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Las Vegas atrakcje Las Vegas - ciekawe miejsca w USA - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Las Vegas nazywane jest stolicą grzechu i miastem rozpusty. Oprócz kasyn, domów rozrywki można tu jednak doświadczyć wielu innych atrakcji. Poznaj niektóre z nich. Poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Las Vegas nazywane jest stolicą grzechu i miastem rozpusty. Oprócz kasyn, domów rozrywki można tu jednak doświadczyć wielu innych atrakcji. Poznaj niektóre z nich. Poleca veturo.pl