google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Węgry - tournee po winnicach

Travel Channel

Wycieczka po winnicach Węgier to nie tylko korzystanie z bogatej oferty fantastycznych win. Oto kilka ciekawych propozycji…

Węgry - tournee po winnicachWęgry, winnica

Martin, flickr

Lunch w winnicy

Świetny sposób na poznanie lokalnych dań i win. W krajach o szczególnie dobrze rozwiniętej turystyce winnej co druga winnica prowadzi restaurację, na Węgrzech trzeba ich jednak trochę poszukać. Świetną propozycją jest posiadłość Szeremley nad Balatonem. Első Magyar Borház - Szeremley Birtok, czyli Pierwsza Węgierska Winiarnia - Domaine Szeremley oferuje smakowitą kuchnię i piękne widoki.

Lot balonem nad Balatonem

Jezioro Balaton jest największą atrakcją turystyczną Węgier. Największe jezioro w Europie centralnej zwane jest czasem Morzem Węgierskim. Piękne krajobrazy i winnice okalające północny brzeg jeziora widoczne jak na dłoni – lot balonem jest tu niepowtarzalnym przeżyciem. Polecamy Balaton Ballooning; są przyjaźni, pomocni i dobrze zorganizowani. Warto do nich zajrzeć jeśli macie ochotę na lot w przestworzach.

Kajaki w regionie Tokaj

Światowej sławy wino Tokaj powstaje w wyniku skomplikowanego procesu, którego niezwykłym elementem jest poranna mgła spływająca z okolicznych rzek. Ten niesamowity widok najlepiej zobaczyć pływając kajakiem. Jest to też dobry sposób na pobudzenie apetytu przed śniadaniem!

Spa - węgierski sport narodowy

Węgry posiadają najbogatsze źródła leczniczej wody geotermalnej na świecie. Lokalna tradycja zażywania leczniczych kąpieli ma ponad dwa tysiące lat. Naturalne źródła termalne pojawiają się
tu co krok, nie trzeba więc daleko jechać aby skorzystać z uroków spa. W Budapeszcie Łaźnia Széchenyi jest jednym z największych kompleksów łaźniowych w Europie, a woda czerpana jest bezpośrednio z ziemi z dwóch źródeł. Jeśli szukasz czegoś więcej niż kąpieli, sprawdź Hotel i Spa Andrassy Kuria w pobliżu miasta Tokaj. Znajdziesz tam wysokiej klasy centrum wellness oraz romantyczne tunele wodne z ukrytymi, gwarantującymi intymność basenami.

Festiwale

Jesień jest zawsze dobra porą na winne podróże, winnice tętnią życiem a lokalne miasta i wioski świętują urodzaj żniw. Na Węgrzech w tym czasie organizowanych jest wiele festiwali kulinarnych. Festiwal gastronomiczny Etyek niedaleko Budapesztu to ciekawa impreza oferująca możliwość skosztowania węgierskiej kuchni i wina oraz posłuchania muzyki. Dobry nastrój gwarantowany.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

https://veturo.pl/article/1747/wegry-atrakcje-wegier-ciekawe-miejsca-na-wegrzech-veturo/