google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Mobilny przewodnik po Szczawnicy

Atrakcje Szczawnicy

Na styku dolin Grajcarka i Dunajca położone jest jedno z najpiękniejszych polskich uzdrowisk, a zarazem miejscowości wypoczynkowych i rekreacyjnych. Nasz przewodnik poprowadzi cię do najważniejszych i najciekawszych atrakcji Szczawnicy i okolic.

Mobilny przewodnik po SzczawnicySzczawnica

Tropto.com

 

Szczawnica jest przede wszystkim znana jako miejscowość uzdrowiskowa. Sąsiedztwo Pienin i Beskidu Sądeckiego czyni z niej jednak atrakcyjny ośrodek narciarski, a także punkt wypadowy dla wycieczek pieszych lub rowerowych po okolicznych szlakach.

Trasa, którą proponujemy rozpoczyna się na brzegu rzeki Grajcarek, spacerem po niedawno ukończonej, pięknej promenadzie. Spacer polecamy szczególnie w ciepłe jesienne dni, kiedy jeszcze można napawać się promieniami słońca na jednej z licznych ławek, jednocześnie chłonąc całą paletę pastelowych barw nadbrzeżnych lasów.

Znad szemrzących wód Grajcarka prowadzimy przez odnowiony Park Dolny, pod stację kolejki na Palenicę i dalej na jej szczyt, skąd roztacza się piękna panorama na Pieniny. Po powrocie do centrum miasta zabierzemy was do najstarszej i najbardziej urokliwej części Szczawnicy, czyli na Plac Dietla, który stanowi serce uzdrowiska. Zabiegi lecznicze, czy upiększające najlepiej zarezerwować sobie w Sanatorium Spa Budowlani lub Hotelu Jan, który mieści się w drodze do Jaworek. Tam czekają na nas dwie dawne cerkwie łemkowskie, słynny Wąwóz Homole oraz Arena Narciarska Jaworki, zapewniająca atrakcje i zabawę dla starszych i młodszych przez cały rok.

Aby bez pośpiechu zobaczyć wszystkie wskazane przez nas obiekty, najlepiej zarezerwować sobie tydzień w jednym z hoteli, by korzystając z zabiegów i masaży, spokojnie, dzień po dniu dozować sobie kolejne wrażenia turystyczne.

 

Prawdą powszechnie znaną jest fakt, że woda jest ...

W Pieniny najchętniej wyjeżdżają ci, którym bliskie są ...

Planując weekendową wyprawę warto wybrać kierunek podróży w ...

Pierwsze skojarzenie ze Szczawnicą – uzdrowisko. Rzeczywiście, warto ...

Pieniny to efektowne szczyty górskie i zróżnicowana przyroda. ...

Ośrodek Narciarski Czorsztyn-ski znajduje się w Małopolsce pomiędzy ...

nocleg

zdrowie i uroda

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/175/aplikacja_szczawnica/