Las Vegas

Miasto grzechu – Las Vegas

Dawniej południowa Nevada był obszarem podmokłym, bardzo obfitym w wodę. Z biegiem czasu bagna wycofały się i zniknęły gdzieś pod powierzchnią ziemi, zmieniając ją w teren pustynny z występującymi gdzieniegdzie oazami. Jako pierwszy nie-Indianin do oazy zwanej dzisiaj Doliną Las Vegas dotarł Rafael Rivera. Przyjmuje się, że wydarzenie to miało miejsce w 1829 roku. Pomiędzy latami 1830 - 1848 właśnie za sprawą bujnych w roślinność oaz występujących w dolinie zmieniono starą nazwę Vegas na nową, dodając przedrostek „Las” co w języku hiszpańskim oznacza „Łąka”.

Nevada do Stanów Zjednoczonych dołączona została w 1864 roku po zakończeniu wojny secesyjnej. Skutkowało to połączeniem Las Vegas linią kolejową z San Pedro, Los Angeles i Salt Lake City. Od tej pory miasto zaczęło kwitnąć życiem i powiększać swoją powierzchnię. 

Dzisiaj Las Vegas kojarzone jest przede wszystkim z hazardem. Nevada jako pierwszy stan w historii USA zalegalizowała hazard, co było przyczyną olbrzymiej szarej strefy, w której nie wyobrażano sobie życia bez zakładów. Zalegalizowanie hazardu umożliwiło czerpanie korzyści niezbędnych Nevadzie do budowy i rozwoju szkolnictwa publicznego. Do dzisiaj dochody z opodatkowania kasyn stanowią 43% całego budżetu, z czego 34% wydawane jest właśnie na szkoły publiczne.

Wielki rozkwit budowlany rozpoczął się w Las Vegas w latach 40. Jednym z pierwszych modnych hoteli powstałych w tamtym okresie był bez wątpienia Flamingo Hotel prowadzony przez znanego gangstera Benjamina „Bugsy” Siegela. W odróżnieniu od innych, był to pierwszy luksusowy budynek odbiegający od typowych „hotelowych rancz”, jakie były wówczas popularne.

W latach 50. kolejno powstały inne, takie jak: „Tropicana”, „Riviera Hotel”, „Stardudst Hotel” czy „Moulin Rouge Hotel-Casino”. Ostatni z wymienionych był pierwszym, z którego mogli korzystać również Afroamerykanie. Jednym z menadżerów hotelu był czarnoskóry mistrz wagi ciężkiej w boksie, Joe Louis.

Wraz ze wzrostem liczby luksusowych hoteli oraz kasyn Las Vegas wyrabiało sobie opinię Miasta grzechu. Wszystko za sprawą braku opłaty konsumpcyjnej, braku minimalnej stawki jeśli chodzi
o zakłady, braku limitów prędkości na drogach i innych luk prawnych.

Do dnia dzisiejszego w Las Vegas nie trzeba oczekiwać na ślub, który za drobną opłatą może wziąć każdy kto ukończył 16. rok życia.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(14) "Travel Channel" ["meta_title"]=> string(91) "Stany Zjednoczone atrakcje Stanów Zjednoczonych, atrakcje turystyczne Las Vegas, veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(97) "Las Vegas w stanie Nevada nazywane bywa miastem grzechu. Dowiedz się dlaczego - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(36.16493179131850155272331903688609600067138671875) ["lng"]=> float(-115.1875305015390011931231128983199596405029296875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "USA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Travel Channel

meta_title: Stany Zjednoczone atrakcje Stanów Zjednoczonych, atrakcje turystyczne Las Vegas, veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Las Vegas w stanie Nevada nazywane bywa miastem grzechu. Dowiedz się dlaczego - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Stany Zjednoczone atrakcje Stanów Zjednoczonych, atrakcje turystyczne Las Vegas, veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Las Vegas w stanie Nevada nazywane bywa miastem grzechu. Dowiedz się dlaczego - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Las Vegas w stanie Nevada nazywane bywa miastem grzechu. Dowiedz się dlaczego - poleca veturo.pl