google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Miasto grzechu - Las Vegas

Travel Channel

Dawniej południowa Nevada był obszarem podmokłym, bardzo obfitym w wodę. Z biegiem czasu bagna wycofały się i zniknęły gdzieś pod powierzchnią ziemi, zmieniając ją w teren pustynny z występującymi gdzieniegdzie oazami. Jako pierwszy nie-Indianin do oazy zwanej dzisiaj Doliną Las Vegas dotarł Rafael Rivera. Przyjmuje się, że wydarzenie to miało miejsce w 1829 roku. Pomiędzy latami 1830 - 1848 właśnie za sprawą bujnych w roślinność oaz występujących w dolinie zmieniono starą nazwę Vegas na nową, dodając przedrostek „Las” co w języku hiszpańskim oznacza „Łąka”.

Miasto grzechu - Las Vegas

ADTeasdale, flickr

Nevada do Stanów Zjednoczonych dołączona została w 1864 roku po zakończeniu wojny secesyjnej. Skutkowało to połączeniem Las Vegas linią kolejową z San Pedro, Los Angeles i Salt Lake City. Od tej pory miasto zaczęło kwitnąć życiem i powiększać swoją powierzchnię. 

Dzisiaj Las Vegas kojarzone jest przede wszystkim z hazardem. Nevada jako pierwszy stan w historii USA zalegalizowała hazard, co było przyczyną olbrzymiej szarej strefy, w której nie wyobrażano sobie życia bez zakładów. Zalegalizowanie hazardu umożliwiło czerpanie korzyści niezbędnych Nevadzie do budowy i rozwoju szkolnictwa publicznego. Do dzisiaj dochody z opodatkowania kasyn stanowią 43% całego budżetu, z czego 34% wydawane jest właśnie na szkoły publiczne.

Wielki rozkwit budowlany rozpoczął się w Las Vegas w latach 40. Jednym z pierwszych modnych hoteli powstałych w tamtym okresie był bez wątpienia Flamingo Hotel prowadzony przez znanego gangstera Benjamina „Bugsy” Siegela. W odróżnieniu od innych, był to pierwszy luksusowy budynek odbiegający od typowych „hotelowych rancz”, jakie były wówczas popularne.

W latach 50. kolejno powstały inne, takie jak: „Tropicana”, „Riviera Hotel”, „Stardudst Hotel” czy „Moulin Rouge Hotel-Casino”. Ostatni z wymienionych był pierwszym, z którego mogli korzystać również Afroamerykanie. Jednym z menadżerów hotelu był czarnoskóry mistrz wagi ciężkiej w boksie, Joe Louis.

Wraz ze wzrostem liczby luksusowych hoteli oraz kasyn Las Vegas wyrabiało sobie opinię Miasta grzechu. Wszystko za sprawą braku opłaty konsumpcyjnej, braku minimalnej stawki jeśli chodzi
o zakłady, braku limitów prędkości na drogach i innych luk prawnych.

Do dnia dzisiejszego w Las Vegas nie trzeba oczekiwać na ślub, który za drobną opłatą może wziąć każdy kto ukończył 16. rok życia.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

https://veturo.pl/article/1754/stany-zjednoczone-atrakcje-stanowi-zjednoczonych-veturo/