Najlepsze imprezy sylwestrowe świata

Początek stycznia to czas realizacji nowych postanowień, zapominania o tym co było i radości z tego co będzie. Zanim jednak nastanie Nowy Rok warto uroczyście pożegnać mijający. Zobacz gdzie odbywają się najbardziej huczne imprezy sylwestrowe świata.

Rio de Janeiro, Brazylia

Na plaży Copacabana rozciągającej się wzdłuż południowego Rio de Janeiro każdego roku odbywa się słynna impreza Reveillon. To największy i najbardziej szalony sylwester na świecie, gdzie zabawa 
i żywiołowe tańce trwają jeszcze następnego dnia. Ponad 2 miliony cariocas (mieszkańcy Rio), ubranych na biało, zbiera się na plaży wypełniając ją po brzegi i czyniąc z imprezy prawdziwą ucztę dla oka.

Mieszając rytuały afrykańskie i lokalną kulturę, Brazylijczycy wykorzystują ostatnią noc w roku by oddać cześć Iemanja, bogini morza. W imprezie uczestniczą udekorowane łodzie, a mieszkańcy rzucają do morza kwiaty i zostawiają prezenty na plaży.

Oprócz tradycyjnego białego stroju, obowiązkowe są akcesoria w kolorach: czerwonym (symbolizujące miłość), zielonym (zdrowie) oraz żółtym i złotym (dla pomyślności). Należy unikać czarnych elementów stroju: Brazylijczycy uważają je za zły omen. Dodatkowe plusy? Piwo za pięćdziesiąt centów, darmowe koncerty, piękna pogoda i fantastyczny pokaz fajerwerków o północy.

Orlando, Floryda

Wokół Orlando znajdują się liczne parki rozrywki należące do kompleksu Disney World oferujące ogromny wybór możliwości zabaw sylwestrowych. Wyprawa do Magicznego Królestwa pozwala bawić się w Paradzie Mickey Mouse w towarzystwie słynnych bohaterów kreskówek. Można wpaść do Epcot, gdzie organizowane są imponujące pokazy laserowe „IllumiNations: Reflections of Earth” oraz liczne pokazy pirotechniczne.

Będąc w MGM Studios koniecznie trzeba się przejść wzdłuż New York Street. To prawdziwa „symfonia dla zmysłów”: pada sztuczny śnieg, tysiące świateł mruga na tle karuzel i niebiańskich aniołków, a w tle gra muzyka.

Jeśli kolejki górskie, fajerwerki, parady i inscenizacje nie są dla ciebie interesująca rozrywką, odwiedź Pleasure Island at Downtown Disney, gdzie znajdziesz szeroki wybór restauracji oraz klubów z muzyką na żywo. Wejście tylko dla osób powyżej 21 lat, bilety trzeba kupić z wyprzedzeniem.

Londyn, Wielka Brytania

Bogate życie nocne Londynu to gwarancja dobrej zabawy niezależnie od pory roku. Sylwester nie jest tu wyjątkiem. Jeśli nie wystarczy ci ogromny wybór pubów serwujących taniego szampana i super atmosferę, zawsze możesz udać się nad Tamizę, na jedną z licznych imprez pod gołym niebem.

Obecnie uwagę tłumów przykuwa potężne London Eye, gigantyczny pseudodiabelski młyn do którego ustawiają się długie kolejki ludzi gotowych płacić wysokie kwoty za bilet wstępu.

Od 2005 roku z London Eye odpala się fajerwerki. Ludzie z całego świata zbierają się wokół mostów Tower, Westminster, London i Blackfriars, by podziwiać imponujące widowisko. Ci, którzy nie znajdą miejsca nad wodą mogą obejrzeć show na wielkich ekranach na placach Trafalgar i Parliament. Kolejnego popołudnia możesz wziąć udział w noworocznej paradzie – imprezie charytatywnej
o długoletniej tradycji – która wyrusza z pod Westminsteru i przechodzi przez całe miasto.

Sydney, Australia

Druga co do rozmiarów impreza sylwestrowa świata (i pierwsza jeśli chodzi o kolejność obchodów) jest znana z największego pokazu fajerwerków: w przeszłości Sydney wydawało nawet 4 miliony dolarów na samą pirotechnikę. W pokazie wykorzystuje się zazwyczaj 6 barek, 30000 efektów specjalnych, a pokaz trwa nawet 12 minut.

Widownia często przekracza milion osób, które podziwiają fajerwerki odbijające się w wodach zatoki. Pokazy są corocznie transmitowane w telewizji dla ponad miliarda widzów z całego świata!

W ciągu dnia dla imprezowiczów nie brakuje rozrywek. Co godzinę następuje wystrzał z armaty w Forcie Denison, organizowane są pokazy świetlne, przeloty lotnicze i inne atrakcje. Po pokazie fajerwerków na zatoce odbywa się parada podświetlonych łodzi.

Nowy Jork, USA

Sylwester na Times Square zorganizowano po raz pierwszy w 1904 roku w celu uczczenia otwarcia siedziby New York Times. Obecnie setki tysięcy ludzi spotykają się w tym samym miejscu i imprezują tak jak tylko w Nowym Jorku potrafią. Tłumy gości zajmują miejsca na placu z dużym wyprzedzeniem. Sprzedawcy napojów i jedzenia mają wstęp wzbroniony, dlatego należy więc wziąć prowiant ze sobą. Okoliczne restauracje są wprawdzie otwarte, ale kolejki do nich są ogromne.

Gdy zachodzi słońce, na olbrzymi maszt wciągana jest wielka, podświetlana Noworoczna Kula, która spada wraz z wybiciem północy. W oczekiwaniu na tę chwilę na scenie pojawia się cała plejada gwiazd. W poprzednich latach gale uświetniali m.in. Christina Aguilera, My Chemical Romance, Jennifer Lopez, Panic! At the Disco, Rihanna.

O północy na plac zrzucane są dwie tony confetti, a nad Manhattanem rozbłyskują fajerwerki. Impreza transmitowana jest w telewizji.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(14) "Travel Channel" ["meta_title"]=> string(126) "sylwester na świecie, dokąd na sylwestra, jak się spędza sylwestra na świecie, imprezy sylwestrowe na świecie, veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(142) "Ostatni dzień w roku to okazja do zabawy - zobacz gdzie odbywają się najbardziej szalone imprezy sylwestrowe na świecie - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(28) "Kristin Luna, Travel Channel" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-147.656249979839" ["lng"]=> string(16) "34.4232307355061" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words: Travel Channel

meta_title: sylwester na świecie, dokąd na sylwestra, jak się spędza sylwestra na świecie, imprezy sylwestrowe na świecie, veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Ostatni dzień w roku to okazja do zabawy - zobacz gdzie odbywają się najbardziej szalone imprezy sylwestrowe na świecie - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: Kristin Luna, Travel Channel

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: sylwester na świecie, dokąd na sylwestra, jak się spędza sylwestra na świecie, imprezy sylwestrowe na świecie, veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Ostatni dzień w roku to okazja do zabawy - zobacz gdzie odbywają się najbardziej szalone imprezy sylwestrowe na świecie - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Kristin Luna, Travel Channel

meta_desc: Ostatni dzień w roku to okazja do zabawy - zobacz gdzie odbywają się najbardziej szalone imprezy sylwestrowe na świecie - poleca veturo.pl