Budapeszt

Budapeszt dla seniorów

Budapeszt łączy romantyzm okresu Belle Époque, jego historię, kulturę, naturalne środki lecznicze oraz doświadczenia zmysłowe, które sprawią wyjątkową przyjemność dorosłym podróżnikom. Większość 4 i 5 gwiazdkowych hoteli znajduje się w odległości spaceru od centrum, które stało się łatwo dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich oraz innych osób niepełnosprawnych. 

Budapeszt to popularny cel podróży w kategorii turystyki zdrowotnej; usługi i produkty medyczne o niespotykanej jakości jak na standardy międzynarodowe dostępne są po odbyciu budżetowego lotu z większości miast europejskich. Niezależnie od tego, czy interesują Cię zabiegi dentystyczne, szybka operacja kosmetyczna lub laserowa korekcja wzroku, w Budapeszcie znajduje się mnóstwo prywatnych klinik oferujących planowe operacje przeprowadzane przez wysoko wykwalifikowany i wielojęzyczny personel. Liczne baseny termalne Budapesztu również oferują lecznicze i relaksacyjne okazje. Kompleksy basenowo-łaźniowe Széchenyi, Rudas oraz Gellért nie tylko oferują terapie niespotykane w Europie, ale również mieszczą się zdumiewających budynkach. Luksusowe odprężenie w przystępnej cenie jest również dostępne w Budapeszcie; dzienne spa takie jak Magnolia, Mandala, Royal oraz Isis oferują ekskluzywne zabiegi piękności, zabiegi na ciało i twarz, w tym zabiegi tonizujące i przeciwstarzeniowe. Weź do domu odrobinę magii błota termalnego w formie luksusowych produktów do pielęgnacji skóry firmy Omorovicza. Helia D to klasyczna węgierska marka produktów na bazie ziół do pielęgnacji skóry, której kremy uchodzą w Ameryce za cudowne, a zaopatrzyć się w nie można w każdej aptece w Budapeszcie. Miasto oferuje wiele możliwości zakupów, począwszy od licznych sklepów haute couture na Alei Andrássy’ego po tradycyjne pamiątki rzemieślnicze w Wielkiej Hali Targowej Vásárcsarnok. Tradycyjne produkty znajdziesz również w kilku innych marketach, jak np. Belvárosi Vásárcsarnok lub teżHunyadi Tér.

Odwiedź miejsca, które czynią Budapeszt klejnotem Dunaju. Zamek Królewski, Baszta Rybacka, Parlament, Most Łańcuchowy oraz Bazylika św. Stefana – wszystkie te miejsca można odwiedzić w trakcie pieszej wycieczki, lub też można je obejrzeć podczas komfortowego rejsu łodzią wycieczkową. Aby zaliczyć wszystkie te miejsca, warto jest zdecydować się na jedną z wycieczek autokarowych z możliwością wielokrotnego wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, lub też wybrać się na jedną z licznych wycieczek pieszych lub rowerowych z przewodnikiem, aby lepiej zapoznać się z dzielnicą lub poszczególnym aspektem miasta. Zaglądnij za Żelazną Kurtynę w muzeum Terror Háza oraz Memento Park. Wiele instytucji kulturowych oferuje wybitne kolekcje sztuk pięknych i współczesnych jak również główne wystawy tymczasowe. Odwiedź Muzeum Sztuk Pięknych, Galerię Narodową, Műcsarnok lub Muzeum Ludwiga. Seniorom przysługują zniżki na transport publiczny oraz we wszystkich muzeach narodowych.  W mieście znajduje się wiele mniejszych galerii, na artystycznej ulicy Falk Miksa znajduje się nie tylko wiele galerii ale również daje ona niepowtarzalną możliwość podziwiania i zakupu różnych antyków.  Węgierska Opera Państwowa, Pałac Sztuk, odnowiona, światowej klasy Akademia Muzyczna im. Ferenca Liszta oraz Vigadó oferują przedstawienia operowe, baletowe oraz muzyki klasycznej. Nocne wyjście nawet połączone z pięciogwiazdkową restauracją gastronomii molekularnej lub tradycyjnej kuchni węgierskiej z żywą muzyką cygańską nie będzie wymagało sięgnięcia po środki z rachunku oszczędnościowego. Usiądź w jednej z najpiękniejszych restauracji na świecie, Hotelu Boscolo Budapest, Centrál, Gerbaud lub Szamos i spróbuj zmieścić wszystkie swoje doświadczenia na pocztówce. Będzie to niemałe wyzwanie.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(28) "Atrakcje turystyczne Węgier" ["meta_title"]=> string(104) "Budapeszt dla seniorów - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, Węgry, podróże, wycieczki, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(9) { ["address"]=> string(45) "Budapest, Budapest, Unnamed Road, 1051 Węgry" ["lat"]=> float(47.49880324374033335743661154992878437042236328125) ["lng"]=> float(19.052810219271947289598756469786167144775390625) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJa9aPU-7dQUcRA9X96LEOOio" ["city"]=> string(8) "Budapest" ["post_code"]=> string(4) "1051" ["country"]=> string(6) "Węgry" ["country_short"]=> string(2) "HU" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "WEG" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje turystyczne Węgier

meta_title: Budapeszt dla seniorów - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, Węgry, podróże, wycieczki, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Budapeszt dla seniorów - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, Węgry, podróże, wycieczki, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: