google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Budapeszt dla seniorów

Atrakcje turystyczne Węgier

Budapeszt łączy romantyzm okresu Belle Époque, jego historię, kulturę, naturalne środki lecznicze oraz doświadczenia zmysłowe, które sprawią wyjątkową przyjemność dorosłym podróżnikom. Większość 4 i 5 gwiazdkowych hoteli znajduje się w odległości spaceru od centrum, które stało się łatwo dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich oraz innych osób niepełnosprawnych. 

Budapeszt dla seniorówBudapeszt

Moyan Brenn via Flickr

Budapeszt to popularny cel podróży w kategorii turystyki zdrowotnej; usługi i produkty medyczne o niespotykanej jakości jak na standardy międzynarodowe dostępne są po odbyciu budżetowego lotu z większości miast europejskich. Niezależnie od tego, czy interesują Cię zabiegi dentystyczne, szybka operacja kosmetyczna lub laserowa korekcja wzroku, w Budapeszcie znajduje się mnóstwo prywatnych klinik oferujących planowe operacje przeprowadzane przez wysoko wykwalifikowany i wielojęzyczny personel. Liczne baseny termalne Budapesztu również oferują lecznicze i relaksacyjne okazje. Kompleksy basenowo-łaźniowe Széchenyi, Rudas oraz Gellért nie tylko oferują terapie niespotykane w Europie, ale również mieszczą się zdumiewających budynkach. Luksusowe odprężenie w przystępnej cenie jest również dostępne w Budapeszcie; dzienne spa takie jak Magnolia, Mandala, Royal oraz Isis oferują ekskluzywne zabiegi piękności, zabiegi na ciało i twarz, w tym zabiegi tonizujące i przeciwstarzeniowe. Weź do domu odrobinę magii błota termalnego w formie luksusowych produktów do pielęgnacji skóry firmy Omorovicza. Helia D to klasyczna węgierska marka produktów na bazie ziół do pielęgnacji skóry, której kremy uchodzą w Ameryce za cudowne, a zaopatrzyć się w nie można w każdej aptece w Budapeszcie. Miasto oferuje wiele możliwości zakupów, począwszy od licznych sklepów haute couture na Alei Andrássy'ego po tradycyjne pamiątki rzemieślnicze w Wielkiej Hali Targowej Vásárcsarnok. Tradycyjne produkty znajdziesz również w kilku innych marketach, jak np. Belvárosi Vásárcsarnok lub teżHunyadi Tér.

Odwiedź miejsca, które czynią Budapeszt klejnotem Dunaju. Zamek Królewski, Baszta Rybacka, Parlament, Most Łańcuchowy oraz Bazylika św. Stefana - wszystkie te miejsca można odwiedzić w trakcie pieszej wycieczki, lub też można je obejrzeć podczas komfortowego rejsu łodzią wycieczkową. Aby zaliczyć wszystkie te miejsca, warto jest zdecydować się na jedną z wycieczek autokarowych z możliwością wielokrotnego wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, lub też wybrać się na jedną z licznych wycieczek pieszych lub rowerowych z przewodnikiem, aby lepiej zapoznać się z dzielnicą lub poszczególnym aspektem miasta. Zaglądnij za Żelazną Kurtynę w muzeum Terror Háza oraz Memento Park. Wiele instytucji kulturowych oferuje wybitne kolekcje sztuk pięknych i współczesnych jak również główne wystawy tymczasowe. Odwiedź Muzeum Sztuk Pięknych, Galerię Narodową, Műcsarnok lub Muzeum Ludwiga. Seniorom przysługują zniżki na transport publiczny oraz we wszystkich muzeach narodowych.  W mieście znajduje się wiele mniejszych galerii, na artystycznej ulicy Falk Miksa znajduje się nie tylko wiele galerii ale również daje ona niepowtarzalną możliwość podziwiania i zakupu różnych antyków.  Węgierska Opera Państwowa, Pałac Sztuk, odnowiona, światowej klasy Akademia Muzyczna im. Ferenca Liszta oraz Vigadó oferują przedstawienia operowe, baletowe oraz muzyki klasycznej. Nocne wyjście nawet połączone z pięciogwiazdkową restauracją gastronomii molekularnej lub tradycyjnej kuchni węgierskiej z żywą muzyką cygańską nie będzie wymagało sięgnięcia po środki z rachunku oszczędnościowego. Usiądź w jednej z najpiękniejszych restauracji na świecie, Hotelu Boscolo Budapest, Centrál, Gerbaud lub Szamos i spróbuj zmieścić wszystkie swoje doświadczenia na pocztówce. Będzie to niemałe wyzwanie.

Miszkolc jest czwartym co do wielkości miastem Węgier. ...

Aby zakochać się w Miszkolcu od pierwszego wejrzenia, ...

Hévíz – to urocze miasteczko położone w południowo ...

Węgierskie jezioro termalne w Hévíz jest największym biologicznie ...

Węgry to jedna z ulubionych destynacji turystycznych wśród ...

https://veturo.pl/article/1873/budapeszt_dla_seniorow_ciekawe_miejsca_atrakcje_turystyczne/