Sporty ekstremalne na Węgrzech

Wyżej, szybciej! Obudź w sobie dziecko: ciekawe świata, szukające przygód i wrażeń – na Węgrzech znajdziesz niezliczone możliwości, żeby to zrobić. Ślizgaj się na wodzie, zlatuj z nieba, wspinaj się na skały i pędź zboczami w dół – wyjdź naprzeciw niebezpieczeństwu.

Węgry to kraj wyjątkowo bogaty w akweny wodne – liczne jeziora czekają  na tych, którzy lubią się ślizgać po ich powierzchni, skakać do wody czy nurkować. Jesteś uzależniony od prędkości? Złap za swoją deskę do surfingu czy wakeboardingu (albo wypożycz sprzęt w jednej z wielu szkół czy stacji sportowych) i jedź nad Balaton! Na wschodnim końcu Złotego Brzegu  w Siófok znajdziesz Surfbeach czekającą na początkujących, a także na profesjonalnych kite- i windsurferów.  Płytka woda, delikatna piaszczysta plaża i delikatnie wiejący wiatr zapewniają rewelacyjne warunki, żeby wypłynąć na otwartą wodę. Nie zapominajmy też o Jeziorze Velence – w Surfcore możesz wypożyczyć cały sprzęt potrzebny, żeby stawić czoła wodzie. Jeśli będzie dobry wiatr, wybierz windsurfing, a jeśli będzie raczej cicho i spokojnie, spróbuj stand-up paddling, specjalnej techniki pochodzącej z Hawajów. Prędkość w innym wydaniu czeka na Ciebie na Jeziorze Cisa – przypnij narty wodne i daj się  porwać. Skoro już mowa o wodzie – próbowałeś nurkowania? Na Węgrzech znajdzie się parę miejsc, gdzie możesz podziwiać podwodny świat; są to głównie stare jeziora pokopalniane. Jedź nad Jezioro Kotró w miejscowości Gyékényes (z wyjątkowo czystymi wodami o głębokości 6 m.) lub też nad jezioro w Szalkszentmárton, żeby zanurkować na głębokość 8 m. Najciekawsze wrażenia gwarantuje jednak Jezioro Palatinus: czeka tu na Ciebie podwodne muzeum nurkowania.

 

Z głębin wysoko do nieba – czas wzbić się wysoko w górę!  Jeśli szukasz wyjątkowych wrażeń, wybierz nocny lot nad rozświetlonym miastem. Kiedy już będziesz tam w górze, musisz jakoś znaleźć się z powrotem na ziemi, prawda? I tu się przydadzą skoki spadochronowe w tandemie. Musisz tylko zebrać się na odwagę i zaufać instruktorowi, który zrobi wszystko za Ciebie. Miłego swobodnego spadania z 3000 metrów! Dla tych, którzy woleliby ominąć swobodne spadanie i spróbować trochę bardziej relaksującego rodzaju latania, najlepszym wyborem będzie paralotnia. Istnieją liczne kursy, dzięki którym opanujesz podstawy, aby później stać się panem przestworzy! Tu nie musisz wyskakiwać z lecącego samolotu, wystarczy udać się na wzgórze i użyć swoich nóg – jeśli będzie Ci dobrze szło, możesz spędzić w powietrzu wiele godzin, a nawet lecieć coraz wyżej.

Masz się za króla szos? Nic się nie martw, dla Ciebie też coś znajdziemy! Jeśli ciągle dostajesz mandaty za przekraczanie prędkości, to czas, żebyś się wybrał na tor Formuły 1 i się pościgał. Wejdź na www.drivef1.hu i zobacz wszystkie samochody, którymi możesz sobie pojeździć. Dasz radę pokierować samochodem o mocy 700 KM, który jest w stanie osiągnąć 200km/h w zaledwie 5 sekund? Jest tylko jeden sposób, żeby się przekonać… Oczywiście, możesz najpierw spróbować wersji mini – liczne tory gokartowe czekają na Ciebie na Węgrzech.

Bardziej kręci Cię off-road? Nie boisz się trochę pobrudzić? Jazda off-roadowa na quadach jest dostępna w wielu miejscach na Węgrzech. Jeśli jednak pojedziesz do Szőlőszem Farm, Twoim torem będzie czysta natura. Mknij przez lasy z prędkością 50km/h, przejeżdżaj przez potoki, wjeżdżaj na wzgórza i walcz z błotem – Ty kontra natura. Wśród węgierskich nastolatków dużą popularnością cieszą się natomiast deskorolki, rolki i BMXy – można ich spotkać w centrach wszystkich dużych miast, wykonujących swoje tricki. Są też imponujące skateparki.

Trzeba przyznać, że na Węgrzech nie ma zbyt wielu wysokich wzgórz. Nie znaczy to jednak, że musisz zrezygnować z nart czy snowboardu. Mamy kilka dobrze wyposażonych ośrodków narciarskich wartych odwiedzenia.  Prawdopodobnie najlepszym jest Ski Arena w Eplény – 32 armatki śnieżne dostarczają dużo niezawodnego śniegu, a 6 wyciągów zabierze Cię na stoki o łącznej długości 4,5 km. Znajdziesz tu też najbardziej stromy zjazd, osiągający do 30 stopni! Jeśli zależy Ci tylko na wysokości, jedź do Kékestető, najwyższego punktu Węgier (1014 m.) Tu zaczyna się najdłuższa trasa w kraju: 1,8 km czystej frajdy…

Kolarstwo zjazdowe dostarcza równie wielkiej frajdy w miesiącach letnich – musisz tylko zamienić narty na rower. Kiedy śnieg już stopnieje, Ski Arena w Eplény zmienia się z raj dla rowerzystów. Trasa zjazdowa ma 1,6 km długości i zawiera 34 przeszkody – prawdziwe wyzwanie dla zapalonych rowerzystów. Największy rowerowy tor zjazdowy na Węgrzech został ostatnio otwarty w górach Mátra. 600-metrowy spadek na długości 7 km. gwarantuje niezły przypływ adrenaliny. Oprócz roweru zjazdowego możesz wybrać na swoją przejażdżkę trójkołowy wózek górski lub tzw. monsterroler – wszystko to razem z niezbędnym sprzętem można wypożyczyć na miejscu.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(116) "Sporty ekstremalne na Węgrzech - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, atrakcje sportowe, sport, Węgry, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(292) "Wyżej, szybciej! Obudź w sobie dziecko: ciekawe świata, szukające przygód i wrażeń – na Węgrzech znajdziesz niezliczone możliwości, żeby to zrobić. Ślizgaj się na wodzie, zlatuj z nieba, wspinaj się na skały i pędź zboczami w dół – wyjdź naprzeciw niebezpieczeństwu." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(15) "gotohungary.com" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(47.55758387112729934642629814334213733673095703125) ["lng"]=> float(19.08569276067400011243080371059477329254150390625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "WEG" }

key_words:

meta_title: Sporty ekstremalne na Węgrzech - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, atrakcje sportowe, sport, Węgry, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wyżej, szybciej! Obudź w sobie dziecko: ciekawe świata, szukające przygód i wrażeń – na Węgrzech znajdziesz niezliczone możliwości, żeby to zrobić. Ślizgaj się na wodzie, zlatuj z nieba, wspinaj się na skały i pędź zboczami w dół – wyjdź naprzeciw niebezpieczeństwu.

watermark:

interesting_places:

author: gotohungary.com

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Sporty ekstremalne na Węgrzech - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, atrakcje sportowe, sport, Węgry, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wyżej, szybciej! Obudź w sobie dziecko: ciekawe świata, szukające przygód i wrażeń – na Węgrzech znajdziesz niezliczone możliwości, żeby to zrobić. Ślizgaj się na wodzie, zlatuj z nieba, wspinaj się na skały i pędź zboczami w dół – wyjdź naprzeciw niebezpieczeństwu.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: gotohungary.com

meta_desc: Wyżej, szybciej! Obudź w sobie dziecko: ciekawe świata, szukające przygód i wrażeń – na Węgrzech znajdziesz niezliczone możliwości, żeby to zrobić. Ślizgaj się na wodzie, zlatuj z nieba, wspinaj się na skały i pędź zboczami w dół – wyjdź naprzeciw niebezpieczeństwu.