Balaton - Fishing

Balaton – Legendarne jezioro

Niezależnie od tego, czy szukasz ciszy i spokoju, czy też mnóstwa atrakcji do obejrzenia i zrobienia, Balaton zaspokoi każdą Twoją potrzebę. Gładkie wody i świeże wina, piasek i surfing, wędkarstwo i swawole, pluskanie się i żeglarstwo, koncerty i kluby, imprezy i wiosłowanie, siatkówka plażowa i jazda na rowerze, eleganckie zamki i senne wioski, piękne krajobrazy i krystalicznie czyste powietrze… wszystko to znajdziesz nad Balatonem.

Najważniejszymi punktami programu na północnym brzegu jeziora są romantyczne spacery wzdłuż nastrojowych uliczek  miasta Balatonfüred, które wprost emanuje XIX-wiecznym urokiem, a także wędrówka do miasta Tihany, skąd rozpościera się wspaniały widok na jezioro, a powietrze pachnie lawendą. Kilka milionów lat temu, z gejzerów wytrysnęła w powietrze gorąca woda na półwyspie Tihany. Udaj się na pieszą wędrówkę wśród  księżycowego krajobrazu nieopodal Jeziora Wewnętrznego, żeby zobaczyć tego ślady. Niedaleko stąd, na zachód, pomiędzy Balatonudvari a Örvényes, znajdziesz jedno z najbardziej spektakularnych pól golfowych na Węgrzech, Royal Balaton Golf & Yacht Club. Znajdujące się dalej na zachód, wzdłuż wybrzeża, wzgórza wulkaniczne są wymarzoną scenerią do napicia się orzeźwiających białych win. Badacsony to wyśmienite miejsce do pieszych wędrówek, a miejscowy mit sprawia, że nadaje się znakomicie dla par. Jeśli Ty i osoba, którą kochasz usiądziecie na Różanym Kamieniu plecami do jeziora (tak,  dobrze wiemy, jak trudno odwrócić wzrok od tego widoku), legenda głosi, że weźmiecie ślub w ciągu roku! To aż się prosi o toast, prawda? Odwiedź liczne piwniczki winne i posmakuj wspaniałych win oraz przepysznych dań, aż wreszcie znajdziesz swoje ulubione smaki. Za bazaltową górą Badacsony odnajdziesz dolinę bajek zwaną Káli Basin. Odwiedź urocze i ciche wioski i pojedź do wód mineralnych w  Kékkút, żródła wód Theodora Quelle.

Na zachód od jeziora znajdziesz nie tylko źródło zdrowia w leczniczych wodach termalnych jeziora Hévíz, ale też jeden z trzech największych pałaców barokowych w kraju, pałac Festetics w Keszthely. Jeśli lubisz duże kontrasty, po doświadczeniu całej wzniosłości i elegancji pałacu nie przegap maleńkiej dżungli, Małego Balatonu. To prawdziwy raj dla zagrożonych gatunków roślin i ptaków, z dziesiątkami tysięcy ptaków przylatujących tu co roku w czasie migracji. Cierpliwi obserwatorzy ptaków naliczyli 250 gatunków, z czego 100 ma tu gniazda, a 27 jest pod ochroną.

Południowe brzegi jeziora Balaton ukołyszą Cię do snu swoim cichym urokiem. Małe miasteczka pełne charakteru, wciąż żywych tradycji rzemieślniczych, spa, obfitujące w wina, wspaniałe pałacowe hotele i największe plantacje orzecha włoskiego w Europie – oto, co mamy w ofercie tu w okolicy. Ale Twoja wycieczka nad Balaton nie będzie kompletna bez odwiedzenia stolicy imprezowej tego regionu, Siófok. Po leniuchowaniu na plaży albo trenowaniu nowych trików wakeboardingowych na jedwabiście gładkich wodach jeziora podczas dnia, to małe miasteczko wychodzi naprzeciw Twoim potrzebom imprezowym oferując kompleksy klubów i pubów na plaży, gdzie taniec na stolikach to norma.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(28) "Atrakcje turystyczne Węgier" ["meta_title"]=> string(68) "Węgry atrakcje na Węgrzech - Balaton - ciekawe miejsca - veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(47.55047699253469772884272970259189605712890625) ["lng"]=> float(18.94943184886690090706906630657613277435302734375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "WEG" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Atrakcje turystyczne Węgier

meta_title: Węgry atrakcje na Węgrzech - Balaton - ciekawe miejsca - veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Węgry atrakcje na Węgrzech - Balaton - ciekawe miejsca - veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: