google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Łosinek - wyjątkowe i magiczne miejsce nad Biebrzą

Biebrza atrakcje

Zapraszamy do spędzenia kilku dni z dala od codziennego zgiełku miasta, na łonie niezwykłej i unikalnej przyrody, jaką można spotkać tylko nad Biebrzą...

Łosinek - wyjątkowe i magiczne miejsce nad BiebrząDom "Łosinek"

Beata Mularska

Położenie Łosinka sprawia, że jesteś bardzo blisko natury. Wystarczy tylko kilka kroków, aby stanąć u bram Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Łosinek przyjmuje gości od 2005 roku. Gościli tu zarówno miłośnicy przyrody, którzy do woli mogą „włóczyć się” po bagnach jak i rodziny, grupy przyjaciół nastawione na aktywny wypoczynek, zakochane pary poszukujące romantycznych chwil. Bywali tu goście potrzebujący cichego i spokojnego miejsca do pracy.
Do dyspozycji są cztery wygodne, czyste i przytulne pokoje z łazienką (jedną na każde, dwa pokoje) zlokalizowane na pierwszym piętrze domu. Parter jest również do dyspozycji: salonik z kominkiem, jasna, przestronna jadalnia i duża, zadaszona weranda to miejsca, w których można zjeść posiłek, pooglądać telewizję, posłuchać muzyki czy poczytać książkę, których w Łosinku znajdziesz ponad trzysta,
Do dyspozycji jest również bezprzewodowy, nielimitowany dostęp do internetu (WIFI).

Teren Kotliny Biebrzańskiej to teren, na którym zakładają swe gniazda lęgowe liczne gatunki ptaków. Zatrzymują się tutaj również ptaki odbywające coroczne wędrówki powodowane zmianami pór roku. To wszystko sprawia, że nad Biebrzę przyjeżdżają ornitolodzy, miłośnicy przyrody i obserwatorzy-pasjonaci z lornetkami, lunetami i aparatami niemal z całego świata. Podlaskie tereny bagienne stanowią teatr niezwykłego ptasiego spektaklu. Można tu m.in:

  •     zobaczyć rzucające na kolana przeloty gęsi
  •     usłyszeć żurawi klangor
  •     podziwiać z bliska gody batalionów
  •     zobaczyć widowiskowe łowy bielików

Na potrzeby pasji związanej z obserwacją ptaków ukuto termin „birdwatching”, który zaczął funkcjonować również w języku polskim. Społeczność miłośników ptactwa doczekała się nawet własnego branżowego wortalu - birdwatching.pl.

Dowiedz się więcej o Łosinku


Dolina Biebrzy to teren niezwykle cenny przyrodniczo. Znajdują ...

W Polsce wyznaczone są 23 parki narodowe, 121 ...

„Carski Trakt” - niegdyś strategiczna droga-grobla przecinająca dolny ...

Do najczęściej wybieranych aktywności wodnych należą kajaki i ...

Potężna, rosyjska twierdza powstała pod koniec XIX w. ...

Jej dziewicze lasy były niegdyś terenami łowieckimi królów, ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/1889/agroturystyka-biebrza-ciekawe-miejsca-atrakcje-turystyczne/