google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Szlak 100 zamków - Romantyczna podróż w czasie zielonym szlakiem

Atrakcje turystyczne Niemiec

Szlak 100 pałaców jest uznawany za „królową” wśród wszystkich tras. Na trasie jak na sznurze pereł leży ponad 100 zamków, pałaców i dworów.

Szlak 100 zamków - Romantyczna podróż w czasie zielonym szlakiemNiemcy

fot. kismihok via Flickr

Jak zielone wstążki wiją się przez Münsterland cztery połączone ze sobą ścieżki w kształcie pętli, biegnąc wśród rozległych terenów tego regionu. Na wszystkich czterech ścieżkach dowolnie można wybrać miejsce startu i mety, długość tras wynosi od 210 do 310 kilometrów. Atrakcje znajdują się często tylko parę kilometrów od siebie. Ogrody w stylu wersalskim, zabytki z epoki gotyku, renesansu lub baroku - duch romantycznych rycerzy, baronów i książąt wciąż unosi się nad doskonale zachowanymi dworami i twierdzami obronnymi. W Münsterland znajduje się gęsta sieć różnych punktów usługowych dla rowerzystów – od warsztatu do wypożyczalni.

Charakter: przeważnie płaskie odcinki doskonałe dla rodzin z dziećmi, głównie wydzielone ścieżki rowerowe lub asfaltowe ścieżki polne z dala od ruchliwych ulic. Jedynie w północnej części szlaku do pokonania niewielkie wzniesienia.

Krajobraz: dawne kulturowo-historyczne szlaki w kształcie pętli prowadzą przeważnie przez zielone tereny parkowe, łąki i pastwiska łącząc najpiękniejsze pałace, dwory i zamki w regionie Münsterland.

 

Długość: 960 km

4 pętle

W promieniu ok. 93 km od Münster

Informacje o trasie: przeważnie płaski teren, częściowo pagórki, idealna dla dzieci, w większości można ciągnąć przyczepkę

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Mówiąc o Bawarii, mamy na myśli przede wszystkim ...

Mało kto wie, ale Norymberga bywa określana mianem ...

Czy jesienią lub zimą jest sens wybrać się ...

Trasa prowadzi z Berlina przez Brandenburgię i region Meklemburgia-Vorpommern do ...

https://veturo.pl/article/1892/szlak_100_zamkow_romantyczna_podroz_w_czasie_zielonym_szlakiem/