google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Park Narodowy Eifel — dzikość i bogactwo zwierząt

Atrakcje turystyczne Niemiec

Park Narodowy Eifel to majestatyczne lasy bukowe, rozłożyste lasy dębowe i pełne tajemnic wąwozy z wartkimi strumieniami. Liczne gatunki zwierząt i roślin zapewniają fascynujące wrażenia, unikalne w regionie zachodnich Niemiec.

Park Narodowy Eifel — dzikość i bogactwo zwierzątEifel

fot. kismihok via Flickr

Na północy pasma górskiego Eifel w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia leży Park Narodowy Eifel. Zamyka on zachodnią lukę w istniejącej sieci parków narodowych, a zarazem jest pierwszym parkiem, który objął ochroną atlantyckie lasy bukowe rosnące na kwaśnych glebach, w górach średniej wysokości. W miejscu wyciętych kiedyś drzew teraz rozwijają się dzikie i pierwotne lasy. Swoje naturalne środowisko znajduje tu ponad 230 zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt. W ten sposób w zwartych kompleksach leśnych żbiki bezpiecznie wychodzą na łowy, a bobry wykorzystują zbiorniki czystej wody do budowy swoich żeremi. Także liczne gatunki nietoperzy i zimorodków upodobały sobie ciszę i spokój parku narodowego, podobnie jak i dziko rosnące żółte narcyzy trąbkowe, które na wiosnę zachwycają miłośników przyrody swoimi kwiatami. Zwiedzający zachwycą się tu wyjątkowym połączeniem lasu i wody, tworzących piękną kompozycję.

Na gości czeka ciekawa i zróżnicowana oferta atrakcji turystycznych. Park Narodowy Eifel można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem. Podczas Dni Puszczy (we wszystkie niedziele w okresie wakacyjnym) strażnicy parku oprowadzają chętnych po chronionym terenie, wyjaśniając tajemnice przyrody. Leśne Centrum Edukacyjne (Walderlebniszentrum) w malowniczym uzdrowisku Gemünd, słynącym z leczenia metodą Kneippa i leżącym na obrzeżach Parku Narodowego Eifel, oferuje oprócz wspaniale wyposażonych pomieszczeń ciekawy program dla gości w każdym wieku. Na życzenie zarząd Parku Narodowego Eifel organizuje dla grup zwiedzanie z przewodnikiem, wykłady i specjalistyczne szkolenia. W kalendarzu imprez znajduje się też szereg wystaw specjalnych.

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Mówiąc o Bawarii, mamy na myśli przede wszystkim ...

Mało kto wie, ale Norymberga bywa określana mianem ...

Czy jesienią lub zimą jest sens wybrać się ...

Trasa prowadzi z Berlina przez Brandenburgię i region Meklemburgia-Vorpommern do ...

https://veturo.pl/article/1894/park_narodowy_eifel_bogactwo_i_dzikosc_zwierzat_ciekawe_miejsca/