google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Witrażu w Krakowie

Odwiedź kolebkę polskiej sztuki witrażowej… W Muzeum Witrażu w Krakowie przestrzenie ekspozycyjne przeplatają się z mieszcząca się tu od 1902 roku pracownią witraży. Podczas zwiedzania można obserwować niezmieniony od setek lat proces powstawania witraży: od momentu pierwszych szkiców i projektowania, cięcia, patynowania i wypalania szkła, aż do montażu w ołowianych konturach. A wszystko to w ciepłej atmosferze historycznej pracowni, bezpośrednio nad głowami artystów i rzemieślników.

Muzeum Witrażu w KrakowieMuzeum Witrażu w Krakowie

fot. mat. promocyjne

Pracownia była kolebką polskiej sztuki witrażowej i nadal pełni znaczącą kulturotwórczą rolę otrzymując odznaczenia na krajowych i światowych wystawach za najwyższy poziom wykonywanych dzieł.

Poza stałą ekspozycją zawierającą wybitne dzieła witrażowe, zarówno historyczne jak i współczesne, do podziwiania udostępniane są również witraże będące aktualnie w toku produkcyjnym, rozłożone na szklanych sztalugach we wszystkich pomieszczeniach pracowni. Najciekawsze z nich trafiają do muzealnej kawiarni, gdzie umilają czas oczekującym, lub odpoczywającym po zwiedzaniu przy filiżance kawy.

Ważne!

Muzeum Witrażu można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem w wyznaczoncyh terminach (bez konieczności dodatkowej rezerwacji). Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów dostępne na stronie www.muzeumwitrazu.pl

Gdy wybierasz się na wypoczynek, musisz zadbać nie ...

Auschwitz - czyli jedno z najważniejszych miejsc w ...

Wylatujesz na urlop i zamierzasz zostawić auto na ...

Najstarsza kopalnia soli w Polsce zaprasza do przeżycia ...

Zobaczyć Biskupin, Monte Cassino, Bitwę pod Grunwaldem i ...

Najważniejsza w Krakowie trasa turystyczna zaczyna się na ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/1912/krakow-atrakcje-ciekawe-miejsca-muzeum-witrazu/