google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kolumbia - atrakcje i ciekawostki Muzeum lenistwa

Atrakcje turystyczne Kolumbii

W stolicy Kolumbii, Bogocie znajduje się nizwykłe muzeum, a mianowicie muzeum lenistwa. Ustawiono tam sofy, leżanki i łóżka pośród włączonych telewizorów...

Kolumbia - atrakcje i ciekawostki Muzeum lenistwaKolumbia

fot. Nick Harris via Flickr

  • Goście muzeum lenistwa, mogą także zdrzemnąć sie na eksponatach. Otwarcie wystawy sfinansowały władze miasta. Celem otwarcia muzeum było skłonienie odwiedzających do zastanowienia się nad społecznymi aspektami snu, bezrobociem oraz ciężką pracą i błogim lenistwem oraz wypośrodkowanie w tych obu czynnościach.
  • W Kolumbii spotkać można najdroższe i najszlachetniejsze ze szmaragdów, wartościowsze niż te spotykane w Brazylii i Zambii. Największe kopalnie tego kruszcu znajdują się na północy i na północnym wschodzie Bogoty i zwane są kopalniami: Chivor i Muzo.
  • Kolumbia jest jednym z krajów gdzie ponad 10 procent dochodu narodowego pochodzi z produkcji narkotyków, w tym głównie kokainy.

W południowej części Andów znajdują się dwa masywy górskie - Masyw Pasto i Masyw Kolumbijski - i są one w większości czynnymi bądź wygasłymi wulkanami. Cały obszar Andów kolumbijskich to region aktywny sejsmicznie, co oznacza, że często zdarzają się tam trzęsienia ziemi i erupcje wulkaniczne.

  • Kolumbia leży nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim (Ocean Atlantycki) i jest jedynym krajem, który ma dostęp do obu oceanów.

W Kolumbii znajduje się wiele gorących źródeł, które wykorzystywane są do celów leczniczych, a najbardziej znane z nich to Paipa, Puracé i Santa Rosa de Cabal.

Położona na północnym wybrzeżu Kolumbii, nad wodami Morza ...

Do Bogoty i dalej do Cartageny polecimy najnowszą ...

Bogota to największe miasto Kolumbii, a zarazem jej ...

Z powodu dużej różnorodności kulturowej, kolumbijska sztuka kulinarna ...

Kiedy mowa o Kolumbii, bez mała 80 proc. ...

https://veturo.pl/article/1917/kolumbia_ciekawostki_turystyka_ciekawe_miejsca_atrakcje/