Wrześniowe wczasy zyskują coraz większą popularność

W tym roku pogoda dopisała turystom wypoczywającym nad Morzem Bałtyckim i w Sudetach. Nie oznacza to jednak, że sezon wakacyjny kończy się wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Z roku na rok wrześniowe wczasy z górami czy piaskiem i falami w tle, stają się coraz bardziej popularne.  

Hotelarze znad Bałtyku trwający sezon wysoki oceniają bardzo dobrze – dobra pogoda utrzymuje się już od kilku tygodni, a wśród turystów nie brakuje chętnych do wypoczynku, choć nadal muszą oni liczyć się z brakiem wolnych pokoi w pensjonatach i popularnych kompleksach hotelowych. Brak miejsc na plaży w większych kurortach i powszechne odgradzanie się od innych plażowiczów parawanem internauci komentują z kolei bardzo humorystycznie.
Choć wypoczynek w górach cieszy cię nie mniejszym zainteresowaniem niż ten nad morzem, zdecydowanie łatwiej znaleźć tu zakwaterowanie.
– Gorące lato spowodowało, że Morze Bałtyckie przyciągnie we wrześniu jeszcze wielu posezonowych turystów, a Karkonosze i Góry Izerskie z pewnością zaskoczą nas jeszcze korzystnymi temperaturami – mówi Łukasz Kubacki z INTERFERIE S.A. – Jako hotelarze obserwujemy wyjątkowe w tym roku zainteresowanie pobytami wrześniowymi, o które mamy wiele zapytań. Niewątpliwie miesiąc ten będzie doskonałym czasem dla beztroskiego wypoczynku połączonego z aktywną turystyką na sudeckich, doskonale przygotowanych,  szlakach. 

Rowery i zwiedzanie nad morzem
Ogromne zainteresowanie turystów pakietami wrześniowymi nad morzem dotyczy głównie tych osób, które chcą zadbać o siebie i uciec od zgiełku oraz seniorów, pragnących odwiedzić popularne nadmorskie miasta, uniknąć korków i odpocząć od męczących upałów. Mniejsza liczba wczasowiczów we wrześniu sprzyja szczególnie długim spacerom brzegiem morza, a ceny w hotelach są zdecydowanie niższe od tych letnich nawet o 30%. Komfort zwiedzania nadbałtyckich atrakcji również znacznie się poprawia, a kawiarnie, restauracje i punkty gastronomiczne nie są już tak bardzo oblegane. Popularnym trendem turystycznym w tym roku są również rekreacyjne przejażdżki rowerami z doładowaniem elektrycznym, które można wypożyczyć we wszystkich obiektach INTERFERIE.

Sportowo w górach
Znane hotele w Karkonoszach i Górach Izerskich oferują wiele sportowych propozycji nie tylko dla wyczynowców, ale także dla amatorów.  Słynne w Świeradowie-Zdroju trasy rowerowe SingleTrack to doskonałe rozwiązanie dla rowerzystów, uwzględniające oznakowane odcinki o różnych poziomach trudności. Przez cały wrzesień w INTERFERIE Aquapark Spot Hotel będzie można wziąć udział w nocnych marszach nordic walking z czołówkami oraz energetycznych treningach zumby i aerobiku. Nie należy zapomnieć również o przejażdżce koleją gondolową na Stóg Izerski, która z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych, wczesnojesiennych widoków.

Jakie imprezy wrześniowe w górach i nad morzem?
W tym roku późne lato w Świnoujściu będzie przebiegało pod znakiem sportu. Już w pierwszym tygodniu września do miasta przybędzie ponad 200 biegaczy z Polski i Niemiec, by spróbować swoich sił w 36. Międzynarodowym Maratonie Świnoujście-Wolgast. Na 12 września zaplanowano Jubileuszowe Regaty Wioślarskie o Puchar Prezydenta Miasta, a w dniach 15-19 września rozegrają się żeglarskie Mistrzostwa Świata Młodzieży w Match Racingu. Ostatnia sobota miesiąca w Kołobrzegu to z kolei Europejskie Dni dziedzictwa Kulturowego z festynem na terenie Skansenu Morskiego, szantami, wielkim grillowaniem i innymi atrakcjami dla rodzin. W Szklarskiej Porębie z kolei 26 września będzie miał miejsce Rowerowy Bieg Piastów z dystansami 20 i 40 km, do którego trwają jeszcze zapisy, a na 19 września w Świeradowie-Zdroju przewidziano II edycję Festiwalu Folk Fest 2015, przyciągającego zespoły ludowe.

Synoptycy są dobrej myśli
W branży hotelarskiej panują optymistyczne nastroje. Pogoda we wrześniu tego roku zarówno nad Bałtykiem jak i w Sudetach według prognoz długoterminowych powinna być łaskawa. Najprawdopodobniej będzie można liczyć na sporo ciepłych, typowo letnich dni bez ekstremalnych upałów i wolnych od opadów, które łagodnie poprowadzą wczasowiczów do polskiej złotej jesieni.
www.interferie.pl

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(36) "Hotele w Polsce - pobyty wrześniowe" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(13) "Interferie.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(2.42505740999671015600824830471538007259368896484375) ["lng"]=> float(-16.78710937266360048170099616982042789459228515625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Hotele w Polsce - pobyty wrześniowe

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: Interferie.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Hotele w Polsce - pobyty wrześniowe

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Interferie.pl

meta_desc: