google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kopalnia soli w Bochni

Kopalnia soli w Bochni

Kopalnia Soli w Bochni (od czerwca 2013 r. na liście UNESCO) to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 r. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto. Zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami.

Kopalnia soli w BochniKopalnia Soli w Bochni

fot. mat. prasowe kopalni

Kopalnia soli w Bochni to wymarzone miejsce na wyjazd z rodziną czy wycieczkę szkolną. To także pomysł na spędzenie czasu dla wszystkich poszukujących wyjątkowych wrażeń i przygód, na których czekają: przejazd podziemną kolejką, zjazd 140 metrową zjeżdżalnią czy przeprawa łodziami 200 m pod ziemią. Do dyspozycji jest także boisko sportowe oraz mini plac zabaw. Na szczególną uwagę zasługuje oferta noclegów 250 m pod ziemią z projekcją filmu w podziemnym kinie i dyskoteką. Nocleg w wyjątkowej solnej scenerii i leczniczym mikroklimacie odkryje zupełnie nowe znaczenie słów „zdrowy sen”.

Bocheńska Kopalnia Soli na liście UNESCO
Komitet Światowego Dziedzictwa na 37 sesji w Phnom Penh (16 – 27 czerwca 2013) wpisał 19 nowych miejsc na Listę Światowego Dziedzictwa. Trzy spośród nich stanowią rozszerzenie wcześniej wpisanych miejsc, w tym Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Główny szyb zjazdowy do bocheńskiej kopalni znajduje się na ul. Campi. Obok szybu dostępny jest bezpłatny, ogrodzony parking dla samochodów osobowych i autokarów.

dowiedz się więcej o regionie tarnowskim

kopalnia soli Bochnia

Kopalnia niklu, chryzoprazu i opalu zlokalizowana w miejscowości ...

Zwiedzanie w czasie wakacji? Nuda, zwłaszcza dla faceta. ...

Kopalnia Soli „Wieliczka” znalazła się wśród pierwszych 12 ...

Śmiałkowie otrzymują górniczy ekwipunek, na który składają się ...

"Sztolnie Kowary" to atrakcyjna podziemna trasa turystyczna, licząca ...

Współcześnie Kopalnia Guido to jedyna kopalnia węgla kamiennego, ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/2011/malopolska-atrakcje-tarnow-i-okolice-kopalnia-soli-w-bochni/