Akwarium w Gdyni

Akwarium w Gdyni

Akwarium Gdyńskie to podwodny ogród zoologiczny mieszczący się na gdyńskim Molo Południowym w budynku Stacji Morskiej wzniesionym w 1938 roku. Ekspozycja zaaranżowana na czterech kondygnacjach, zajmuje około 900 metrów kwadratowych. W błękitnozielonych wodach akwarium żyje ponad 1.5 tys. stworzeń wodnych, ryb, płazów i gadów reprezentujących około dwustu gatunków z różnych rejonów świata między innymi z Afryki, Ameryki Północnej i północy Europy.

Przez przeszklone ściany zwiedzający mogą obserwować miedzy innymi rekiny, żółwie, węgorze elektryczne, szkaradniki przybierające kamuflujące kształty dennych kamieni, czy robiącą imponujące wrażenie swoimi rozmiarami ośmiornicę olbrzymią. Szczególnie popularną atrakcją ogrodu jest barwna rafa koralowa i jej mieszkańcy, morskie bezkręgowce i ryby rafowe. Wśród nich rozgwiazdy i jeżowce, mureny i błazenki. W części akwenu utrzymanej w klimacie Amazonii uwagę przykuwają wielkie węże anakondy zielone, krwiożercze piranie czerwone i niebezpieczne, choć powabne w ruchach, płaszczki słodkowodne i zadziwiające w sposobie przemieszczania się brzytewniki, ryby pływające głową w dół.
Z egzotycznych podróży, zwiedzający ogród wracają w nasze strony, by bliżej poznać podmorską społeczność Bałtyku. W Sali Mokrej można nie tylko przyjrzeć się storniom, jesiotrom czy babkom byczym, ale włożyć rękę do wody i dotknąć dłonią ryby.

Zainteresowani pogłębianiem wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska, korzystają z oferty Sekcji Edukacji. Zajęcia, wykłady, seminaria i pokazy prowadzone są w salach wyposażonych w mikroskopy i sprzęt laboratoryjny. Prezentacje i projekcje filmów dla większych audytoriów organizowane są w sali kinowo – konferencyjnej. Uzupełnienie dawki teorii stanowią edukacyjne rejsy kutrem hydrograficznym. Świat podmorskich przygód fascynuje dzieci. Na te najmłodsze czeka sala przedszkolna pełna morskich pluszaków ożywianych dziecięcą wyobraźnią.  Starsze zapraszane są do Klubu Młodego Odkrywcy Mórz.

Akwarium w Gdyni otwarte jest w sezonie turystycznym od 9.00 do 20.00.  W miesiącach jesiennych i zimowych zwiedza się go do 17.00. Bilety normalne kosztują 24 zł, za ulgowe płaci się 16 zł, bezpłatny wstęp mają dzieci do lat czterech, i między innymi opiekunowi grup i przewodnicy.  W niższych cenach są roczne bilety imienne i karty rabatowe Przyjaciela Akwarium Gdyńskiego, a także bilety rodzinne. Rodzice mogą skorzystać z wózków do przewozu dzieci dostosowanych do aranżacji ekspozycji.

Wprowadzono również wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych między innymi podjazdy dla wózków inwalidzkich, poręcze dookoła akwariów i windę pomiędzy piętrami.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(32) "Gdynia atrakcje Gdyni - Akwarium" ["meta_desc"]=> string(97) "Akwarium w Gdyni - ciekawe miejsce i atrakcja turystyczna na Kaszubach w Gdyni - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Kaszuby - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.51833589042170302718659513629972934722900390625) ["lng"]=> float(18.557657000815400039073210791684687137603759765625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Gdynia atrakcje Gdyni - Akwarium

meta_keys:

meta_desc: Akwarium w Gdyni - ciekawe miejsce i atrakcja turystyczna na Kaszubach w Gdyni - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Kaszuby - atrakcje turystyczne

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Gdynia atrakcje Gdyni - Akwarium

meta_keys:

meta_desc: Akwarium w Gdyni - ciekawe miejsce i atrakcja turystyczna na Kaszubach w Gdyni - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Akwarium w Gdyni - ciekawe miejsce i atrakcja turystyczna na Kaszubach w Gdyni - poleca veturo.pl