Rajd rowerowy – „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”

27 września, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Małopolski Zawiązek Kolarski zapraszają do udziału w rajdzie rowerowym „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”. Nagromadzenie szlakowych obiektów w gorlicko-sądeckiem jest wyjątkowe. To tu znajduje się 6 spośród 8 drewnianych świątyń z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Drewniane perełki czekają na Was!

Start i meta rajdu: stadion w Tyliczu, 27 września, godz. 12:00
 
Trasy rajdu:
Trasa MINI – 20 km: Tylicz – Powroźnik – Krynica – Roma – Tylicz                       
Trasa MIDI – 30 km: Tylicz – Powroźnik – Krynica – Krzyżówka – Mochnaczka – Tylicz
Trasa MAXI – 40 km:Tylicz – Powroźnik – Krynica – Krzyżówka – Berest – Czyrna – Mochnaczka – Tylicz
 
Ze stadionu w Tyliczu miłośnicy dwóch kółek wyruszą odkrywać Szlak Architektury Drewnianej. W zależności od wybranej trasy będą mogli odwiedzić wpisaną na Listę UNESCO cerkiew w Powroźniku, a także świątynie w Krynicy-Zdroju, Bereście i Tyliczu. W każdej z nich czeka przewodnik, który oprowadzi uczestników rajdu po obiekcie. Rowerzyści otrzymają mapki rajdu z miejscem na naklejki, które zbierać będą po drodze. Zdobywcy przynajmniej trzech uhonorowani zostaną pamiątkowymi dyplomami.
Każdy otrzyma także bezzwrotny numer startowy, mapkę trasy z objaśnieniami, a po powrocie na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek oraz woda mineralna. Dla rowerzystów przygotowano także wiele konkursów z ciekawymi nagrodami.
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy w miejscu zbiórki, na stadionie w Tyliczu, w godz. 10:00-11:50. Dzieci do lat 10 mogą brać udział w imprezie jedynie pod opieką rodzica lub innej osoby – prawnego opiekuna. Uczestnicy w wieku od 10 do 18 lat muszą również być pod opieką osoby dorosłej lub przedstawić kartę rowerową oraz zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.
Wielu turystów przyjeżdża w gorlicko-sądeckie zwabionych naturą i skarbami kultury. Wędrując po szlakach górskich w pasmach Beskidu Sądeckiego i Niskiego, korzystając latem ze sportów wodnych na Jeziorze Rożnowskim i Klimkówce, Dunajcu i Popradzie, śmigając zimą po ośnieżonych stokach – wszędzie spotykają perełki Szlaku Architektury Drewnianej, których nagromadzenie w tym rejonie jest wyjątkowe. To tu znajduje się 6 spośród 8 drewnianych świątyń z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Te drewniane kościółki i cerkwie przez cały rok udostępnione są do zwiedzania. Ponadto co roku od maja do września przewodnicy czekają na turystów w kilkudziesięciu innych szlakowych obiektach.
 
Poznawanie Szlaku Architektury Drewnianej najlepiej dopasować do ulubionych form aktywności. Z siodełka rowerowego świat prezentuje się atrakcyjniej, a zwiedzanie nie jest nudne. Można się o tym przekonać, biorąc udział w rajdzie rowerowym „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”.
 

program rajdu znajdziesz tutaj

 

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(20) "Małopolska atrakcje" ["meta_title"]=> string(71) "Małopolska atrakcje - Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(34) "Małopolska - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(3) "MOT" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.39625053218750139194526127539575099945068359375) ["lng"]=> float(21.02508544632529918771979282610118389129638671875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words: Małopolska atrakcje

meta_title: Małopolska atrakcje - Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Małopolska - atrakcje turystyczne

author: MOT

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Małopolska atrakcje - Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: MOT

meta_desc: