google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Jurgów - atrakcje turystyczne

Białka Tatrzańska atrakcje

Jurgów jest miejscowością turystyczną. Głównym atutem Jurgowa jest malownicze położenie w Dolinie Białki, piękne tatrzańskie krajobrazy oraz ze względu na brak ruchliwych szos cisza i spokój.

Jurgów - atrakcje turystycznePanorama Tatr

fot. Wikimedia Commons

Jurgów posiada doskonałe warunki naturalne, idealne do uprawiania turystyki i sportu. Wieś położona jest w malowniczej dolinie rzeki Białki.
Białka to rzeka górska, o bystrym biegu i urozmaiconym korycie, idealna do spływów kajakowych i pontonowych. Co roku w maju i czerwcu organizowane są spływy, na które zjeżdżają się sportowcy z całej Polski oraz sąsiednich krajów. W korycie rzeki występują łachy żwirowe, są idealnym miejscem do plażowania i odpoczynku wczasowiczów wśród leśnego krajobrazu.

Ze względu na położenie Jurgowa w niedalekiej odległości od Zakopanego (19 km) i Palenicy Białczańskiej (15 km), z których wybiegają główne tatrzańskie szlaki górskie, Jurgów może stanowić bazę wypadową w Tatry, również słowackie. Można również wybrać się w Gorce (w odległości 20 km od Jurgowa) lub Pieniny (30 km).

Na obszarze wsi występuje kilka atrakcyjnych widokowo i poznawczych, nie oznakowanych szlaków spacerowych i rowerowych, m.in. wzdłuż rzeki Białki, na Uboc, Górków Wierch i Koziniec Brzegowski, na Łapszankę. Jedynym oznakowanym szlakiem jest Szlak Architektury Drewnianej, na który składają się najcenniejsze zabytkowe obiekty architektoniczne Małopolski. Na obszarze Jurgowa występują aż trzy obiekty wpisane na jego listę: Kościół parafialny pw. Św. Sebastiana i Matki Boskiej Różańcowej z II. poł. XVII wieku,

zapraszamy do Jurgowa

Jedno z najpiękniejszych jezior na świecie, dom legionisty ...

W jakimś portalu internetowym znalazłem ranking narciarskich miejscówek ...

Wybierając się na narty w polskie góry wiele ...

Białka Tatrzańska to dobry kierunek o każdej porze ...

Białka Tatrzańska przoduje w rankingu najlepszych ośrodków narciarskich ...

Na wiosenne chłody najlepsza jest ciepła kąpiel! Najlepiej ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2076/tatry-atrakcje-ciekawe-miejsca-bukowina-tatrzanska-jurgow/