Spotkanie autorskie z Sonią Hadj Said

15 września 2015, o godz. 19.00, Tunezyjski Urząd ds. Turystyki oraz Sklep Podróżnika zapraszają na spotkanie autorskie z Sonią Hadj Said, autorką powieści „Jaśminowa Rewolucja”. Spotkanie odbędzie się w Sklepie Podróżnika, w Warszawie, przy ul. Kaliskiej 8/10.

W książce „Jaśminowa rewolucja” młodej polskiej autorki Sonii Hadj Said bohaterką jest studentka z Wrocławia. Jasmin żyje w kokonie bezpieczeństwa i dobrobytu i nie planuje bynajmniej wybierać się do kraju swojego tunezyjskiego ojca, nie czuje takiej potrzeby. Tunezja nie jawi jej się zresztą jako cel interesującej podróży. Okoliczności jednak sprawiają, że musi zmienić plan i wyjeżdża do tego egzotycznego dla niej miejsca, gdzie będzie musiała się skonfrontować nie tylko ze swoją nowo odkrywaną rodziną, dawno niewidzianym ojcem czy odmienną kulturą, ale przede wszystkim ze swoim wyobrażeniem o Tunezji, swoimi uprzedzeniami oraz uczuciami, które się w niej bezwolnie rodzą.
Powieść Sonii Hadj Said to książka, która pozwala nie tylko poznać lepiej Tunezję czy Tunezyjczyków w przededniu arabskiej wiosny, ale każe przyjrzeć się samemu sobie w momencie, gdy wnikamy w nowy, równoległy kulturowo świat.
Sonia Hadj Said jest absolwentką studiów teatrologicznych na brytyjskich uniwersytetach Aberystwyth i Roehampton. W trakcie pobytu w Londynie zaczęła pisać na portalu polonijnym „Londynek” oraz wystawiła swoją pierwszą sztukę pod tytułem „Jasmine Revolution” w angielskim teatrze Gatton Community. „Jaśminowa Rewolucja” jest jej pierwszą powieścią. Została zainspirowana jej tunezyjską rodziną, kulturą oraz rewolucją, która wybuchła w Tunezji na przełomie 2010 i 2011 roku. Pisane przez nią książki i artykuły są odzwierciedleniem obserwacji bliskiego jej otoczenia i usłyszanych historii.

Podczas spotkania można będzie spróbować tunezyjskich przysmaków oraz aromatycznej  miętowej herbaty – tradycyjnego napoju z tego kraju Maghrebu. Na uczestników wydarzenia czekają też konkursy oraz prezenty niespodzianki. Spotkanie wokół książki „Jaśminowa rewolucja” poprowadzi Agnieszka Rodowicz, podróżniczka, dziennikarka i fotografka.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(38) "Spotkanie autorskie z Sonią Hadj Said" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(31) "Mazowsze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.2278835360013005129076191224157810211181640625) ["lng"]=> float(21.003112790046799318588455207645893096923828125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Spotkanie autorskie z Sonią Hadj Said

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Mazowsze - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Spotkanie autorskie z Sonią Hadj Said

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: