Uzdrowisko Połczyn - Zdrój- Grupa PGU

Uzdrowisko Połczyn – źródło zdrowia i relaksu

Uzdrowisko Połczyn określane, jako „kurort z duszą", położone jest na Pojezierzu Drawskim, w dolinie rzeki Wogry.

Szczególnym skarbem ziemi połczyńskiej, a co za tym idzie, połczyńskiego zdroju, jest znakomitej jakości borowina, solanki i niepowtarzalny, łagodny mikroklimat. Przez większą część roku utrzymuje się tu optymalna wilgotność powietrza przy względnie dużej liczbie słonecznych dni, a wahania temperatur w skali roku są stosunkowo niewielkie. Dzięki temu, klimat Połczyna-Zdroju można określić jako nizinny, łagodny i wskazany dla kuracji leczniczych. Dodatkowo w okolicach rozciągają się rozległe lasy bukowe, a pejzaż urozmaicają wysokie pagórki i wzniesienia, podobne do bieszczadzkich. Całość dopełniają czyste jeziora polodowcowe, tzw. Dolina Pięciu Jezior. To właśnie dzięki tak urokliwemu krajobrazowi, kraina ta nazywana jest również „Bieszczadami Północy” lub „Szwajcarią połczyńską”.

Historia uzdrowiska sięga roku 1688, kiedy to odkryto lecznicze właściwości tutejszych źródeł wody mineralnej i borowiny. Legenda głosi, że pewien sukiennik, chory na reumatyzm, obmył się w wodzie wypływającej z miejscowego źródła, po czym przypadkowo włożył nogę w błoto. Następnego dnia cudownie wyzdrowiał. Pojawienie się źródła potwierdza również raport połczyńskiego pastora Joachima Titla, skierowany do władz kościelnych w latach 70. XVII wieku. Od tego czasu miasto zaczęło rozwijać się jako kurort.

W latach 1712-1715 powstał pierwszy Dom Zdrojowy, a co się z tym wiąże, rosła sława połczyńskich źródeł i borowiny. Natomiast największy rozwój uzdrowiska nastąpił w II połowie XIX wieku, kiedy powstały istniejące do dziś obiekty hotelowe. Jednak europejską renomę Połczyn osiągnął w latach 20. i 30. XX w., kiedy to sanatoria przyjmowały ponad 11 tysięcy kuracjuszy rocznie.

Połczyn-Zdrój to jedno z nielicznych uzdrowisk w Polsce, gdzie w każdym z obiektów można korzystać ze wszystkich oferowanych zabiegów, dzięki czemu, aby odbyć kompletną kurację nie trzeba przemieszczać się między budynkami. Działalność uzdrowiskowa odbywa się pod czujnym okiem najwyższej klasy specjalistów. Tym samym, kuracjusze mają możliwość korzystania z konsultacji największych polskich autorytetów w danych dziedzinach medycyny.

Uzdrowisko Połczyn-Zdrój

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(26) "Uzdrowisko Połczyn-Zdrój" ["meta_title"]=> string(41) "Połczyn-Zdrój - uzdrowisko w Połczynie" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Pomorze - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(16) "mat. prasowe PGU" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.76485763398930117773488746024668216705322265625) ["lng"]=> float(16.095142362241798394961733720265328884124755859375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Uzdrowisko Połczyn-Zdrój

meta_title: Połczyn-Zdrój - uzdrowisko w Połczynie

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Pomorze - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe PGU

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Połczyn-Zdrój - uzdrowisko w Połczynie

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe PGU

meta_desc: