„Kręć kilometry” – Poznań najlepszy!

  Zakończyła się czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kręć Kilometry” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Rowerzyści przejechali w niej prawie 3,8 miliona kilometrów. Dzięki temu w 20 polskich miastach pojawią się nowe, dizajnerskie stojaki rowerowe.  

 

Aby wziąć udział w rywalizacji, wystarczyło pobrać darmową aplikację mobilną „Kręć Kilometry” na swój telefon i jak najwięcej jeździć na rowerze. Przejechane kilometry trafiały na konto wybranego miasta. Te, których mieszkańcy byli najaktywniejsi w rywalizacji, otrzymają nowe miejsca parkingowe dla rowerów.

Rywalizacja od początku była bardzo zacięta. Lokalne społeczności mobilizowały się na portalach społecznościowych i organizowały wspólne, rowerowe przejazdy. Wszystko po to, by na koncie ich miasta znalazło się jak najwięcej kilometrów.

– W tym roku ogromne zaangażowanie wykazali mieszkańcy mniejszych miejscowości. Udowodnili, że dzięki mobilizacji i wspólnemu wysiłkowi mogą rywalizować na równi z rowerzystami z dużych metropolii – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Najwięcej kilometrów na rowerach przejechali mieszkańcy Poznania, Warszawy i Lubartowa. Dalej w rankingu są Kraków, Chrzanów i Piła. Pełną listę miast, które wygrały stojaki rowerowe można znaleźć na stronie: http://kreckilometry.pl/stojaki#ranking W całej kampanii o nowe parkingi dla „dwóch kółek” rywalizowały 652 miejscowości.

– Podczas trwania tegorocznej edycji udało nam się być w wielu miejscach w Polsce, by przy okazji różnych eventów propagować jazdę na rowerze i dodawać kolejne kilometry do rankingu. Strefa mobilna „Kręć Kilometry” pojawiła się między innymi na festiwalu filmowym w Krakowie, zawodach sportowych w Gdyni, a nawet na Przystanku Woodstock. Wszędzie widzieliśmy ogromne zaangażowanie uczestników w walkę o stojaki rowerowe dla swojego miasta – dodaje Krzysztof Śpiewek.

To już czwarta edycja kampanii społecznej, przez którą Fundacja Allegro All For Planet promuje jazdę na rowerze i zdrowy styl życia. Fundacja dba także o poprawę infrastruktury. W całej Polsce jest już ponad 900 dizajnerskich stojaków rowerowych w 122 różnych lokalizacjach. Dzięki tegorocznej edycji kampanii, na ulicach polskich miast pojawi się kolejnych 100 stojaków.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(85) "Rowerowa rywalizacja miast zakończona, prawie 3,8 miliona kilometrów na liczniku! " ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-10.7226562485078" ["lng"]=> string(17) "-2.01228364413172" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Rowerowa rywalizacja miast zakończona, prawie 3,8 miliona kilometrów na liczniku!

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Rowerowa rywalizacja miast zakończona, prawie 3,8 miliona kilometrów na liczniku!

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: