Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży w Gdańsku

EduPark, Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży mieści się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Ta długa nazwa skrywa niesamowite miejsce, którego oferta skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym a także ich rodziców. EduPark to miejsce, gdzie poprzez eksperymenty i doświadczenia udowadniamy najmłodszym i tym trochę starszym, że nauka nie jest nudna, a nawet może bawić.

Wizyta w EduParku pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Fizyka, chemia czy biologia nie muszą być nudnym, szkolnym przedmiotem.

Stała wystawa EduParku obejmuje interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których poprzez zabawę, można samodzielnie badać prawa przyrody. Z każdym stanowiskiem doświadczalnym można się zmierzyć, sprawdzić jego działanie. Wystarczy trochę ciekawości i zapału, by stać się odkrywcą praw nauki. W EduParku liczy się przede wszystkim aktywne działanie i dobry humor. W razie niejasności obsługę urządzeń wyjaśniają instrukcje lub doświadczeni edukatorzy. Odwiedzający EduPark na wystawie odkryją tajemnice optyki oraz akustyki, zbudują most bez żadnej zaprawy, sprawdzą także swój refleks i ułożą tułów anatomiczny człowieka a to oczywiście nie wszystkie atrakcje. Interaktywne eksponaty EduParku to przedmioty, które dostarczają dzieciom określonych bodźców sensorycznych oddziaływujących na ich wzrok, słuch, dotyk  i ułatwiających bezpośrednie poznawanie świata.

Rozbudowana oferta warsztatowa EduParku skierowana do grup szkolnych i przedszkolnych ma na celu umożliwianie uczniom samodzielnego badania, doświadczania zjawisk przyrodniczych i ich popularyzację. Warsztaty opierają się na aktywności uczniów, którzy zaznajamiają się z konkretnymi dziedzinami poprzez wykonywanie eksperymentów. Działalność EduParku wpisuje się w obecnie popularny nurt edukacyjny ‘edutainment’, czyli nauki poprzez zabawę.
EduPark to miejsce dostępne również dla gości indywidualnych. W gronie rodzinnym czy ze znajomymi można miło spędzić czas w pełni korzystając ze stanowisk interaktywnych oraz warsztatów rodzinnych. Jest to także ciekawa alternatywa na przyjęcie urodzinowe dla dziecka, okazja by spędzić wyjątkowy dzień z przyjaciółmi i rodziną podczas wspólnej, wspaniałej zabawy w wyjątkowym miejscu. Podczas urodzin w EduParku wszyscy goście mogą poczuć się jak prawdziwi mali naukowcy, wykonując wiele zaskakujących  eksperymentów umożliwiających przyswajanie  w przystępny sposób praw naukowych.

W EduParku odbywają się także liczne imprezy okolicznościowe. Wakacje obfitują w warsztaty o tematyce letniej, w Andrzejki wystawę spowija mgła, a tradycyjne wróżby są modyfikowane naukowo, Mikołajki są świetną okazją, aby odkryć wszystkie tajemnice świąt i samego Świętego Mikołaja.

 

EduPark – Centrum Edukacji dla dzieci i młodzieży

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

ul. Trzy Lipy 3

80-172 Gdańsk

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(16) "Gdańsk atrakcje" ["meta_title"]=> string(94) "Gdańsk atrakcje - Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży, Kaszuby, Trójmiasto - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(130) "Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży - to doskonałe miejsce i atrakcja dla całej rodziny. Dowiedz się więcej na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Kaszuby - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.3531749752873025727240019477903842926025390625) ["lng"]=> float(18.64688873031050064810187905095517635345458984375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Gdańsk atrakcje

meta_title: Gdańsk atrakcje - Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży, Kaszuby, Trójmiasto - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży - to doskonałe miejsce i atrakcja dla całej rodziny. Dowiedz się więcej na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Kaszuby - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Gdańsk atrakcje - Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży, Kaszuby, Trójmiasto - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży - to doskonałe miejsce i atrakcja dla całej rodziny. Dowiedz się więcej na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży - to doskonałe miejsce i atrakcja dla całej rodziny. Dowiedz się więcej na veturo.pl