google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży w Gdańsku

Gdańsk atrakcje

EduPark, Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży mieści się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Ta długa nazwa skrywa niesamowite miejsce, którego oferta skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym a także ich rodziców. EduPark to miejsce, gdzie poprzez eksperymenty i doświadczenia udowadniamy najmłodszym i tym trochę starszym, że nauka nie jest nudna, a nawet może bawić.

Centrum edukacji dla dzieci i młodzieży w GdańskuEduPark w Gdańsku

fot. Małgorzata Jonczyk

Wizyta w EduParku pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Fizyka, chemia czy biologia nie muszą być nudnym, szkolnym przedmiotem.

Stała wystawa EduParku obejmuje interaktywne stanowiska z pięciu dziedzin nauki, przy których poprzez zabawę, można samodzielnie badać prawa przyrody. Z każdym stanowiskiem doświadczalnym można się zmierzyć, sprawdzić jego działanie. Wystarczy trochę ciekawości i zapału, by stać się odkrywcą praw nauki. W EduParku liczy się przede wszystkim aktywne działanie i dobry humor. W razie niejasności obsługę urządzeń wyjaśniają instrukcje lub doświadczeni edukatorzy. Odwiedzający EduPark na wystawie odkryją tajemnice optyki oraz akustyki, zbudują most bez żadnej zaprawy, sprawdzą także swój refleks i ułożą tułów anatomiczny człowieka a to oczywiście nie wszystkie atrakcje. Interaktywne eksponaty EduParku to przedmioty, które dostarczają dzieciom określonych bodźców sensorycznych oddziaływujących na ich wzrok, słuch, dotyk  i ułatwiających bezpośrednie poznawanie świata.

Rozbudowana oferta warsztatowa EduParku skierowana do grup szkolnych i przedszkolnych ma na celu umożliwianie uczniom samodzielnego badania, doświadczania zjawisk przyrodniczych i ich popularyzację. Warsztaty opierają się na aktywności uczniów, którzy zaznajamiają się z konkretnymi dziedzinami poprzez wykonywanie eksperymentów. Działalność EduParku wpisuje się w obecnie popularny nurt edukacyjny ‘edutainment’, czyli nauki poprzez zabawę.
EduPark to miejsce dostępne również dla gości indywidualnych. W gronie rodzinnym czy ze znajomymi można miło spędzić czas w pełni korzystając ze stanowisk interaktywnych oraz warsztatów rodzinnych. Jest to także ciekawa alternatywa na przyjęcie urodzinowe dla dziecka, okazja by spędzić wyjątkowy dzień z przyjaciółmi i rodziną podczas wspólnej, wspaniałej zabawy w wyjątkowym miejscu. Podczas urodzin w EduParku wszyscy goście mogą poczuć się jak prawdziwi mali naukowcy, wykonując wiele zaskakujących  eksperymentów umożliwiających przyswajanie  w przystępny sposób praw naukowych.

W EduParku odbywają się także liczne imprezy okolicznościowe. Wakacje obfitują w warsztaty o tematyce letniej, w Andrzejki wystawę spowija mgła, a tradycyjne wróżby są modyfikowane naukowo, Mikołajki są świetną okazją, aby odkryć wszystkie tajemnice świąt i samego Świętego Mikołaja.

 

EduPark - Centrum Edukacji dla dzieci i młodzieży

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

ul. Trzy Lipy 3

80-172 Gdańsk

dowiedz się więcej o EduPark

 

 

 Wysoki poziom zaangażowania w odpowiednie zaplanowanie urlopu jest ...

Rower jako środek transportu jest chętnie wybierany nie ...

Planując wakacyjne wyjazdy wiele osób wybiera na urlop ...

Każdego roku do Trójmiasta, w skład którego wchodzą ...

Przedstawiamy sześć miejsc w Sopocie, w których zjecie ...

Są takie miejsca w Sopocie, które musicie zobaczyć. ...

nocleg

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2148/gdansk-atrakcje-centrum-edukacji-dla-dzieci-i-mlodziezy/