google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Małopolska atrakcje

Skamieniałe Miasto to grupa fantazyjnie ukształtowanych form skalnych, tworzących przysłowiowe „miasto zamienione w kamień”. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez liczne grupy – wycieczki zorganizowane oraz indywidualnych turystów. Dostępność miejsca i atrakcyjność sprawiają, że jest ono jedną z największych przyrodniczych atrakcji Małopolski.

Skamieniałe Miasto w CiężkowicachSkamieniałe Miasto

fot. mat. prasowe/www.skamienialemiasto.pl

Rozrzucone gęsto na stoku wzniesienia na południe od centrum Ciężkowic zgrupowanie skał od dawna funkcjonowało w świadomości miejscowej ludności jako miejsce nieprzychylne, tajemnicze, zamieszkiwane przez złe moce. Ci którzy zapuszczali się w to ustronne miejsce opowiadali o fantastycznych kształtach skał przyrównując je do postaci ludzkich, zwierzęcych, wiążąc ich powstanie z niezwykłymi wydarzeniami.

Praktyczne informacje
1. Wstęp do rezerwatu jest bezpłatny.
2. Parkingi przy wejściu do rezerwatu są bezpłatne.
3. Po rezerwacie przyrody Skamieniałe Miasto poruszamy się wyłącznie wyznaczonym szlakiem (niebieskim).
4. Wychodzenie na skały, wspinanie się, zbaczanie ze szlaku, chodzenie na skróty jest zabronione.
5. W sezonie turystycznym toi-toi znajduje się na parkingu dolnym. Z ubikacji można skorzystać również w barze pod Grunwaldem na parkingu dolnym (bezpłatnie dla klientów).

Skamieniałe Miasto to miejsce do którego trafić nie trudno. Najwięcej osób korzystając z własnego środka transportu przyjeżdża tutaj – zatrzymując się na parkingu przed wejściem do Skamieniałego Miasta. Parking ten znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 977 na odcinku Ciężkowice – Zborowice.
Niewielki parking znajduje się również na odcinku Ciężkowice (rynek) – Staszkówka, przy wejściu do rezerwatu, w pobliżu kulminacji wzniesienia, w miejscu gdzie drogę przecinka szlak niebieski biegnący przez Skamieniałe Miasto do Wąwozu Czarownic. Do rezerwatu można również dojść szlakiem czarnym ze stacji kolejowej Ciężkowice-Bogoniowice przez rynek do Skałki z Krzyżem, dalej za szlakiem niebieskim.

http://www.skamienialemiasto.pl/

O największej atrakcji jaką jest zamek w Nowym ...

Trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od ludowej ...

Największą  atrakcją Jarosławca jest ogromny  Aquapark kompleks  basenów  ...

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną ...

Zgromadzono tu kilkadziesiąt miniatur budowli z całego świata. ...

Turyści w Mrągowie mogą przez cały rok poczuć ...

nocleg

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2152/malopolska-atrakcje-ciekawe-miejsca-skamieniale-miasto/