Uzdrowisku Połczyn o leczeniu dolegliwości kobiecych

Bohaterowie projektu „Sprawdź, dokąd i jak Stefan i Helena jadą na kurację” dotarli już do Uzdrowiska Połczyn, swojej czwartej destynacji kuracyjnej. Tym razem Helena będzie główną przewodniczką po ofercie zabiegowej zdroju, znanego z leczenia chorób kobiecych i łagodzenia dolegliwości m.in. pooperacyjnych czy związanych z menopauzą.

Wybrała Uzdrowisko Połczyn ze względu na ofertę zabiegów na bazie borowiny i solanki, sprawdzonych w leczeniu niepłodności i chorób ginekologicznych, a także aby zniwelować dolegliwości narządów ruchu, początki osteoporozy oraz obniżyć poziom stresu. W Uzdrowisku Połczyn znajduje się Instytut Kobiecego Zdrowia Podhale, pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej, gdzie dostępny jest specjalistyczny program terapeutyczny ukierunkowany na dolegliwości kobiece i leczenie niepłodności, w tym przygotowanie do zabiegów in vitro. Ponadto, uzdrowisko oferuje kąpiele solankowe, działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także okłady i tampony borowinowe o działaniu przede wszystkim termicznym, zmniejszającym odczyn zapalny i poprawiającym krążenie. Powrót do kondycji psychofizycznej zapewniają bicze szkockie, pobudzające układ krążenia oraz specjalistyczne ćwiczenia w basenie, łączące relaks z rehabilitacją dostosowaną indywidualnie do potrzeb kuracjusza przez lekarzy ekspertów.

Dostępne w Uzdrowisku Połczyn zabiegi na bazie surowców naturalnych likwidują także bóle mięśniowe, bóle stawów, problemy reumatologiczne i związane z osteoporozą, a dodatkowo znacznie redukują poziom stresu i przemęczenie. Helena skorzysta też z oferty rekreacyjnej, w klimacie tzw. „Szwajcarii Połczyńskiej”, czyli malowniczej doliny pięciu jezior i zabytkowego Parku Zdrojowego. Okolice Uzdrowiska Połczyn nadają się idealnie na wyprawy nordic walking czy wycieczki rowerowe. Dla dopełnienia efektów zabiegów leczniczych, Helena skorzysta również z oferty SPA Hotelu Zdrojowe Zacisze. W ten sposób, jej wyjazd będzie wyjazdem po zdrowie, urodę i wypoczynek.
Tour Heleny i Stefana, poza prezentacją oferty ma na celu zwrócenie uwagi na dostępność uzdrowisk dla osób ze skierowaniem z NFZ lub ZUS. Informuje też o przydatnej dokumentacji, do której w przypadku wyjazdu Heleny zaliczą się informacje o dotychczasowym leczeniu od lekarza prowadzącego oraz aktualne podstawowe badania. W ten sposób lekarze specjaliści precyzyjnie dobiorą rodzaj i częstotliwość zabiegów. Co ciekawe, Połczyn-Zdrój to jedno z nielicznych uzdrowisk w Polsce, gdzie w każdym z obiektów można odbyć kompletną kurację bez potrzeby przemieszczania się.
Celem projektu „Sprawdź, dokąd i jak Stefan jadzie na kurację” jest uświadomienie kuracjuszom ich potrzeb i apel o profilaktykę. Na dalszej liście kuracyjnej Heleny i Stefana widnieją Uzdrowiska Kłodzkie, do których należą Uzdrowisko Polanica, Duszniki i Kudowa oraz Uzdrowisko Cieplice. Każde z nich ma swoją wyspecjalizowaną ofertę, która pozwala kuracjuszom na wybór miejsca kuracji i wypoczynku odpowiednio do zindywidualizowanych potrzeb i zgodnie z zaleceniami lekarza.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(91) " Helena zagości w Uzdrowisku Połczyn i opowie o ofercie leczenia dolegliwości kobiecych." ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.763406604741902583555201999843120574951171875) ["lng"]=> float(16.101837155969999315630047931335866451263427734375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Helena zagości w Uzdrowisku Połczyn i opowie o ofercie leczenia dolegliwości kobiecych.

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Helena zagości w Uzdrowisku Połczyn i opowie o ofercie leczenia dolegliwości kobiecych.

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: