Terra 15 Festiwal Slajdów Podróżniczych

5 - 6 grudnia 2015, Kino Wisła Warszawa - zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie w warszawskim kinie Wisła, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży.

Podczas tegorocznej 15 TERRY:
Wybierzemy się z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami do Allahabadu na święto Kumbh Mela będące największym religijnym zgromadzeniem świata.

Posłuchamy orientalnej opowieści Marka Pindrala, który spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy, opowieści splecionej z wielu wątków.

Anna Jaklewicz zabierze nas w podróż po odległych rejonach Indonezji zamieszkałych przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach.

Będziemy uczestniczyć w niezwykłej rowerowej podróży na krańce świata przejeżdżając w ciągu 2 lat aż 16 000 km rowerem przez Amerykę Południową i Australię. Agnieszka i Mateusz Waligóra opowiedzą o spełnianiu marzeń gdzieś na szczytach Andów, o mieszkańcach górskich wiosek oraz o polskich śladach w argentyńskiej prowincji i wspinaczkach.

Grzegorz Leśniewski i Marcin Stańczyk przedstawią nam fotograficzną opowieść o Karpatach wschodnich, jednym z najdzikszych miejsc w sercu Europy, symbolicznym końcu świata ukrytym na styku trzech państw.

Wyruszymy razem z Anną i Marcinem Szymczakami w podróż do Iranu. Ugoszczą nas Persowie – otwarci i pomocni ludzie oraz żyjący w górach nomadzi.

Wspinając się na andyjskie ośnieżone szczyty, przemierzając amazońską dżunglę i podróżując po Ekwadorze z Mariuszem Jachimczukiem odkryjemy zjawiskowe krajobrazy, kolonialną architekturę, ciekawe noworoczne zwyczaje oraz niezwykłą endemiczną przyrodę Wysp Galapagos.

Powędrujemy himalajskim szlakiem dookoła Annapurny w Nepalu oglądając podczas fascynującej pieszej wędrówki niemal wszystkie strefy klimatyczne Ziemi w 3 tygodnie. Poprowadzi nas Marek Arcimowicz, który wracał tam wielokrotnie jako przewodnik, obserwując i dokumentując przy okazji historię przemian w tym rejonie.

Od marzeń zaczyna się każda podróż. Mamy nadzieję, że jak co roku Festiwal Terra stał się dla Państwa inspiracją do własnych ciekawych podróży…

więcej na: http://www.festiwalterra.pl/

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(54) "Warszawa - Terra 15 Festiwal Slajdów Podróżniczych" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(27) "źródło: festiwalterra.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.235201161478698850260116159915924072265625) ["lng"]=> float(21.038818356448299340399898937903344631195068359375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Warszawa - Terra 15 Festiwal Slajdów Podróżniczych

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: źródło: festiwalterra.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Warszawa - Terra 15 Festiwal Slajdów Podróżniczych

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: źródło: festiwalterra.pl

meta_desc: