Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2015

Już wkrótce 20 listopada we Wrocławiu rozpocznie się ósma edycja jednego z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych. Wrocławski Rynek po raz kolejny stanie się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek. Oficjalne otwarcie poprzedzą jednak wielkie przygotowania. Budowa infrastruktury jarmarku rozpocznie się 12 listopada.

KULINARNE NOWOŚCI, JARMARKOWE PYSZNOŚCI…

Jarmark Bożonarodzeniowy to miejsce szczególne dla wszystkich łasuchów! Pierzeja północna Rynku stanie się prawdziwym rajem dla smakoszy! To między innymi tutaj będzie można skosztować przysmaków z całej Europy i nie tylko. Miłośnicy kulinarnych wrażeń z pewnością znajdą coś dla siebie między innymi w drewnianym Młynie z piernikami w kształcie wrocławskich kamieniczek.

Każdy kto będzie ciekaw europejskich smaków i aromatów, będzie mógł wybierać pośród wyjątkowych specjałów takich jak: alzackie podpłomyki flammkuchen, włoskie sery, węgierski gulasz, turecka baklava, aromatyczne wędzone ryby, orientalne sushi, wyśmienite holenderskie śledzie – matjasy, których przygotowanie jest prawdziwą sztuką.

Dla koneserów czekolady również nie zabraknie propozycji – ręcznie wykonane, przepyszne i zaskakujące swoją formą czekoladowe figurki będą nie tylko rajem dla podniebienia, ale także oryginalnym świątecznym prezentem.

W pobliżu pomnika Fredry po raz pierwszy pojawią się tradycyjne węgierskie wędliny. Będzie można skosztować pikantnych, wędzonych kiełbas paprykowych, tradycyjnego węgierskiego boczku „kolozsvári” oraz salami z jelenia.

Tradycyjnie nie zabraknie góralskich oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów, aromatycznych ziół i przypraw, tradycyjnych polskich i litewskich wędlin, słodkich miodów i austriackich serów.

W POSZUKIWANIU ŚWIĄTECZNYCH INSPIRACJI…

W drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki. W tym roku nowością wśród rękodzieła na Jarmarku będą wyjątkowe szopki bożonarodzeniowe i ozdoby z drzewa oliwnego prosto z samego Betlejem. Wielbiciele biżuterii będą mogli wybierać pośród wyrobów z kamieni szlachetnych, bursztynu, srebra, a także po raz pierwszy z prawdziwej żywicy. Podczas tegorocznej edycji zadebiutują również wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, ręcznie tkane koronki.

Odwiedzający Jarmark w świątecznych domkach znajdą również ręcznie wyszywane maskotki, kocyki dla najmłodszych, kolorowe drewniane zabawki, haftowane aniołki, ozdobne torby filcowe i poduchy z motywami ludowymi, zapachowe mydła marsylskie, naturalne kosmetyki i wiele innych trudno dostępnych na co dzień produktów. Miłośnicy rękodzieła, techniki decupage i inspiracji folkowych z pewnością nie będą zawiedzeni.

W Przestrzeni Kultury Tworzenia, zlokalizowanej przy wrocławskiej choince tradycyjnie będzie można zamówić ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala lub pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincerza. Z jarmarkowymi talizmanami szczęścia dobra passa nie opuści przez cały następny rok.

MNÓSTWO RADOŚCI NA JARMARKU ZAGOŚCI!

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy to także moc atrakcji wywołujących uśmiech na twarzy każdego, kto w tym magicznym czasie odwiedzi Rynek!

W Bajkowym lasku na najmłodszych uczestników Jarmarku czekać będą piękne, bajki z wyjątkową oprawą dźwiękową i wizualną, między innymi: „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio” z rosnącym nosem. W Śnieżnej Kuli, tuż obok

domków z bajkami i trzymetrowym Grzybku Krasnala nieopodal pomnika Fredry, każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. W „Świątecznym Wiatraku” w Bajkowym Lasku, w domku „Pod Krasnalem” przy pomniku Fredry i „Kominkowym Domku” na pierzei północnej Rynku, tradycyjnie będzie można skosztować aromatycznego, wrocławskiego grzańca, gęstej czekolady Krasnala w jarmarkowych kubeczkach.

Wszyscy Ci, którym doskwierać będzie zimowa aura ogrzeją się w cieple plenerowych kominków. W pobliżu domku „Pod Krasnalem” zaparkują dostojne renifery z saniami św. Mikołaja. Nieopodal Choinki ustawiona będzie skrzynka pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do św. Mikołaja.

Na wrocławski Rynek zawita krasnal Prezentuś. Legenda głosi, ze trzeba trzykrotne dotknąć jego czapeczki, aby spełniły się wszystkie życzenia… Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal pojawia się tylko raz w roku, właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu i znika na kolejne 11 miesięcy.

 

MOC ŚWIĄTECZNYCH WYDARZEŃ!

Jarmark Bożonarodzeniowy to także niezwykłe wydarzenia, które sprawią, że serce Wrocławia zabije mocniej! Goście jarmarku będą świadkami magicznych parad – pełnych muzyki, światła i energii. Na fanów zimowych wrażeń czekać będą lodowe rzeźby. Nie zabraknie też występów artystycznych ze świątecznym repertuarem.

Czas spędzony na jarmarku z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy odwiedzą wrocławski Rynek.

Na Jarmark Bożonarodzeniowy zapraszamy w dniach od 20 listopada do 22 grudnia 2015 w godzinach od 10.00 do 21.00.

Spotkajmy się na wrocławskim Rynku w świątecznym klimacie!

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(31) "Jarmarki Bożonarodzeniowe 2015" ["meta_title"]=> string(58) "Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2015 - poleca VETURO.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(30) "PIANOFORTE Agencja Artystyczna" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.11071627906969894183930591680109500885009765625) ["lng"]=> float(17.036554811015999888468286371789872646331787109375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words: Jarmarki Bożonarodzeniowe 2015

meta_title: Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2015 - poleca VETURO.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: PIANOFORTE Agencja Artystyczna

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2015 - poleca VETURO.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: PIANOFORTE Agencja Artystyczna

meta_desc: