Najciekawsze hotele w Katowicach

Stolica województwa śląskiego, centrum biznesowe, usługowe i produkcyjne południowej Polski - Katowice. Świetna lokalizacja miasta - szybki dojazd do Krakowa, Wrocławia, czy Zakopanego, olbrzymie międzynarodowe węzły komunikacyjne - kolejowe i lotnicze (lotnisko Pyrzowice), czynią z tego miasta jedną z największych noclegowni w Polsce. Efektem tego jest olbrzymia baza hoteli w Katowicach, których jest aż kilkadziesiąt.  

Współczesne Katowice nie przypominają już szarej, górniczej aglomeracji, słynącej z charakterystycznego Spodka i wież kopalnianych. Miasto ciągle się rozwija, powstaje nowa infrastruktura, a istniejąca poddawana jest renowacji. Oblicze „stolicy węglowej” ulega stałej metamorfozie, podobnie dzieje się z hotelami w Katowicach. Większość z nich jest trzygwiazdkowa, a zdarzają się nawet czterogwiazdkowe perełki. Ogólnie poziom standardów większości hoteli w Katowicach jest wysoki, ale kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Z różnych przyczyn są ciekawsze od pozostałych.

Sieć hoteli Diament

Można powiedzieć, że polska sieć Hoteli Diament króluje na Górnym Śląsku. W samych Katowicach istnieją trzy obiekty tej sieci, dwa czterogwiazdkowe hotele – Park Hotel Diament Katowice i Hotel Diament Plaza Katowice oraz trzy gwiazdkowy Hotel Diament Spodek Katowice. Ten ostatni mieści się w najpopularniejszym katowickim budynku – Spodku. Hotele w Katowicach z sieci Diament charakteryzują się nie tylko wysokim standardem, ale również świetną lokalizacją – blisko centrum oraz doskonale przygotowaną ofertą dla wszelkiego rodzaju konferencji biznesowych.

Hotel w Spodku ma dwie klimatyzowane sale konferencyjne, parking, restauracje, a w podziemiach niezwykle klimatyczny bar muzyczny. Park Hotel Diament posiada osiem sal konferencyjnych, Business Room z pełnym zapleczem biurowym oraz restaurację ze wspaniałym widokiem na panoramę Katowic. Natomiast kameralny Hotel Diament Plaza znajdujący się w stylowej kamienicy, w samym centrum miasta i zachwyca niezwykłym połączeniem zabytkowej architektury z nowoczesnymi wnętrzami.

Nowoczesność kontra tradycja

Jednak ze wszystkich hoteli w Katowicach na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim dwa niezwykłe obiekty, które reprezentują dwa zupełnie inne style. Jeden to świat tradycji i historii, którym jest luksusowy, aż pięciogwiazdkowy hotel Monopol, natomiast drugi to kwintesencja nowoczesności oraz najwyższy budynek na śląsku, czyli czterogwiazdkowy Qubus Hotel Katowice.

Liczący sobie 112 lat Hotel Monopol jest obiektem wręcz legendarnym. Pierwsi goście zostali do niego przyjęci w 1903 roku. Pod koniec lat osiemdziesiątych hotel został zamknięty. Ponowne otwarcie miało miejsce dopiero w 2003 roku. Poprzedził je gruntowny remont i renowacja całej kamienicy. Dzisiaj Hotel Monopol jest żywym kawałkiem historii, a przepiękne pokoje w stylu ArtDeco płynnie łączą w sobie stylistykę lat trzydziestych z nowoczesnymi elementami. Hotel posiada dwie restauracje, sale konferencyjne, basen, sauny, a nawet własny pasaż handlowy. Niezwykłą atrakcją jest szklany dach mieszczący się nad jedną z restauracji.

Qubus Hotel Katowice w przeciwieństwie do hotelu Monopol, jest osiągnięcie nowoczesnej architektury i techniki. Ten czterogwiazdkowy hotel,otwarty w 2004, mieści się w najwyższym katowickim wieżowcu o znamiennej nazwie – Altus. Obiekt ma 30 kondygnacji, 125 metrów wysokości, 18 wind i należy do tzw. inteligentnych budynków zarządzanych systemem BSM. W budynku, oprócz hotelu, jest również kasyno, kino, spa, restauracja, oraz podziemny parking. Na 27 pietrze wieżowca znajduje się najwyżej położony na śląsku bar – Sky Bar.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat hotele w Katowicach przeszły olbrzymią przemianę, zarówno pod względem wizualnym jak i komfortem świadczonych usług. Obecnie wiele z nich osiągnęło poziom międzynarodowy i w żaden sposób nie odbiegają standardami od zachodnich obiektów hotelarskich. Doskonałym tego przykładem są powyższe hotele – łączące w sobie wszystkie najlepsze cechy, zarówno krajowego, jak i zagranicznego hotelarstwa.

Dowiedz się więcej o katowicką sieci apartamentów wygodnych jak hotele – Friendly Inn

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(43) "Katowice - Najciekawsze hotele w Katowicach" ["meta_desc"]=> string(36) "Hotele w Katowicach poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.273331951573396736421273089945316314697265625) ["lng"]=> float(19.006240365248199708503307192586362361907958984375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Katowice - Najciekawsze hotele w Katowicach

meta_keys:

meta_desc: Hotele w Katowicach poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Katowice - Najciekawsze hotele w Katowicach

meta_keys:

meta_desc: Hotele w Katowicach poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: Hotele w Katowicach poleca veturo.pl