google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Oludeniz w Turcji – bajkowe plaże dla miłośników dzikiej natury

Malownicza miejscowość wypoczynkowa Oludeniz położona jest na Riwierze Tureckiej, nad przejrzystym lazurowym wybrzeżem Morza Śródziemnego. Kurort słynie m.in. z przepięknej, dziewiczej plaży Belcekiz Beach, która łączy się z rajską, zapierającą dech w piersiach, Błękitną Laguną. Magia tego miejsca sprawi, iż wakacje w Oludeniz staną się niezapomnianą przygodą życia.

Oludeniz w Turcji – bajkowe plaże dla miłośników dzikiej naturyOludeniz, Turcja

fot. mat. prasowe

Uroki Belcekiz Beach – natura najsłynniejszej plaży Oludeniz

Belcekiz Beach to główna plaża kurortu Oludeniz, która znajduje się na tzw. „Turkusowym Wybrzeżu”, zachwycającym niezwykłymi niebieskimi odcieniami wody. Jest to plaża żwirowo-piaszczysta, jednak gdzieniegdzie znajdują się również większe kamienie. Belcekiz Beach to idealne miejsce zarówno dla miłośników słonecznych kąpieli, spragnionych chwili błogiego relaksu w zacisznym otoczeniu, jak i amatorów sportów wodnych jak np. nurkowanie, jazda na nartach lub rowerach wodnych, bądź też parasailing.  Plaża łączy się z przepiękną, rajską zatoczką, zwaną Błękitną Laguną, która często widnieje na tureckich pocztówkach.

Błękitna Laguna i Oludeniz Tabiat Parki – magia bajkowego krajobrazu

Błękitna Laguna otoczona jest z trzech stron górami, które porastają zielone drzewa i odznacza się niezwykle piękną kamienistą plażą, a także przejrzystą wodą o lazurowej barwie. Część laguny wchodzi w skład Parku Narodowego Oludeniz Tabiat Parki. Magiczny krajobraz Błękitnej Laguny dopełniają strome skały zlokalizowane na brzegu. Krzewy, iglaste drzewa i lekkie podmuchy wiatru sprawiają, iż wypoczynek w zatoce pozwoli zapomnieć o codzienności. Jest to miejsce dzikie i nieco odosobnione, gdzie czas płynie wolniej. Ze względu na wysokie temperatury i ostre słońce przed wyprawą do Błękitnej Laguny warto jednak pamiętać o zabraniu ze sobą kremu z wysokim filtrem.

Oludeniz – raj dla miłośników słonecznych kąpieli

Wypoczynek w malowniczym tureckim kurorcie Oludeniz (www.turcja.com.pl/wakacje/region-fethiye-oludeniz.xml) to mekka dla amatorów plażowania oraz miłośników dzikiej natury. Bajkowy krajobraz, który tworzy woda mieniąca się tysiącami odcieni błękitu, żwirowe wybrzeże, skały oraz zielone drzewa pozwalają przenieść się w świat z zupełnie innego wymiaru.

 

Gordion – nieopodal miejscowości Polatli znajdują się interesujące ...

Kapadocja – to unikalna w skali świata magiczna ...

Któż z nas nie słyszał o legendarnej Troi? Rozsławiona przez ...

Alanya – miasto sięgające historią czasów hellenistycznych, które ...

Marmaris jest malowniczo położonym kurortem wakacyjnym Wybrzeża Egejskiego ...

https://veturo.pl/article/2303/riwiera-turecka-oludeniz-belcekiz-beach-bajkowe-plaze/