Oludeniz, Turcja

Oludeniz w Turcji – bajkowe plaże dla miłośników dzikiej natury

Malownicza miejscowość wypoczynkowa Oludeniz położona jest na Riwierze Tureckiej, nad przejrzystym lazurowym wybrzeżem Morza Śródziemnego. Kurort słynie m.in. z przepięknej, dziewiczej plaży Belcekiz Beach, która łączy się z rajską, zapierającą dech w piersiach, Błękitną Laguną. Magia tego miejsca sprawi, iż wakacje w Oludeniz staną się niezapomnianą przygodą życia.

Uroki Belcekiz Beach – natura najsłynniejszej plaży Oludeniz

Belcekiz Beach to główna plaża kurortu Oludeniz, która znajduje się na tzw. „Turkusowym Wybrzeżu”, zachwycającym niezwykłymi niebieskimi odcieniami wody. Jest to plaża żwirowo-piaszczysta, jednak gdzieniegdzie znajdują się również większe kamienie. Belcekiz Beach to idealne miejsce zarówno dla miłośników słonecznych kąpieli, spragnionych chwili błogiego relaksu w zacisznym otoczeniu, jak i amatorów sportów wodnych jak np. nurkowanie, jazda na nartach lub rowerach wodnych, bądź też parasailing.  Plaża łączy się z przepiękną, rajską zatoczką, zwaną Błękitną Laguną, która często widnieje na tureckich pocztówkach.

Błękitna Laguna i Oludeniz Tabiat Parki – magia bajkowego krajobrazu

Błękitna Laguna otoczona jest z trzech stron górami, które porastają zielone drzewa i odznacza się niezwykle piękną kamienistą plażą, a także przejrzystą wodą o lazurowej barwie. Część laguny wchodzi w skład Parku Narodowego Oludeniz Tabiat Parki. Magiczny krajobraz Błękitnej Laguny dopełniają strome skały zlokalizowane na brzegu. Krzewy, iglaste drzewa i lekkie podmuchy wiatru sprawiają, iż wypoczynek w zatoce pozwoli zapomnieć o codzienności. Jest to miejsce dzikie i nieco odosobnione, gdzie czas płynie wolniej. Ze względu na wysokie temperatury i ostre słońce przed wyprawą do Błękitnej Laguny warto jednak pamiętać o zabraniu ze sobą kremu z wysokim filtrem.

Oludeniz – raj dla miłośników słonecznych kąpieli

Wypoczynek w malowniczym tureckim kurorcie Oludeniz to mekka dla amatorów plażowania oraz miłośników dzikiej natury. Bajkowy krajobraz, który tworzy woda mieniąca się tysiącami odcieni błękitu, żwirowe wybrzeże, skały oraz zielone drzewa pozwalają przenieść się w świat z zupełnie innego wymiaru.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(95) "Oludeniz w Turcji – bajkowe plaże dla miłośników dzikiej natury - Turcja, riviera turecka" ["meta_desc"]=> string(42) "Poznaj uroki Riwiery Tureckiej z veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(36.53755360448320033128766226582229137420654296875) ["lng"]=> float(29.13157939504289828391847549937665462493896484375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "TUR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Oludeniz w Turcji – bajkowe plaże dla miłośników dzikiej natury - Turcja, riviera turecka

meta_keys:

meta_desc: Poznaj uroki Riwiery Tureckiej z veturo.pl

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Oludeniz w Turcji – bajkowe plaże dla miłośników dzikiej natury - Turcja, riviera turecka

meta_keys:

meta_desc: Poznaj uroki Riwiery Tureckiej z veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: Poznaj uroki Riwiery Tureckiej z veturo.pl