4 pomysły na niezapomnianego sylwestra w Krakowie

U schyłku każdego roku zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić wyjątkową, sylwestrową noc. Niektórzy rozpoczynają planowanie już wiele miesięcy przed, jest to bowiem chwila na tyle ważna, że warto dużo wcześniej zastanowić się z kim, jak i gdzie chce się ją spędzić. Dobry pomysł to tak naprawdę połowa sukcesu. Wiele osób nie wyobraża sobie udanej zabawy sylwestrowej bez wyjazdu w ciekawe miejsce. W planowaniu takiego wyjazdu istotne jest dostosowanie go do naszych upodobań i rzecz jasna – możliwości finansowych. Dużym zainteresowaniem w Polsce cieszy się spędzenie sylwestra Krakowie – przekonajmy się sami, dlaczego warto wybrać akurat to miasto.

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a możliwość spędzenia tam sylwestra to nie lada gratka dla osób szukających oryginalnych pomysłów na tę jedyną w swoim rodzaju noc. Osoby, które do tej pory nie zdecydowały, w jaki sposób będą spędzać tegorocznego sylwestra, koniecznie powinny zapoznać się z licznymi atrakcyjnymi ofertami na niezapomnianą zabawę w malowniczym i pełnym uroku Krakowie. Oto 4 najciekawsze pomysły na niezapomnianą noc sylwestrową w magicznym Krakowie.

Największa impreza sylwestrowa w Krakowie – oczywiście na Rynku Głównym

Sylwestrową noc można spędzić na jednej z największych imprez Polsce – na krakowskim Rynku. Bez wątpienia, atmosfera na tego typu imprezach masowych jest niepowtarzalna. W tę jedną noc można na żywo usłyszeć nawet kilkunastu znanych i lubianych artystów polskich i zagranicznych, biorących udział w specjalnie zorganizowanym koncercie miejskim. Sylwester na krakowskim Rynku odbywa się w fantastycznej scenerii – Sukiennice, Kościół Mariacki, kamienice, Ratusz – wszystkie te zabytki są co roku pięknie oświetlone, co dodaje im uroku.

Na Rynku Głównym i w jego okolicach bawią się co roku rzesze ludzi – są to nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale również turyści oraz goście, którzy przybyli do miasta specjalnie na sylwestrową noc. Na krakowskim Rynku z pewnością nikt nie będzie narzekał na niskie temperatury czy też nudę. Udział w tak dużym koncercie, jak i atmosfera pośród bawiącej się publiczności zawsze jest ogromnym przeżyciem. Niewątpliwą zaletą pomysłu na spędzenie sylwestra w samym centrum Krakowa jest to, że nie potrzebujemy tam żadnych wejściówek ani wcześniejszej rezerwacji miejsc. Możemy w każdej chwili przyjść na Rynek i dołączyć do imprezy.

Szalone imprezy w klubach, restauracjach i pubach

Dla osób, które nie chcą imprezować na mrozie i wśród tłumów, a do tego lubią tańczyć, dobrą alternatywą są zabawy sylwestrowe zorganizowane w przeróżnych krakowskich restauracjach, pubach i klubach. Poszczególne lokale wręcz prześcigają się w pomysłach na najbardziej niebanalne i szalone imprezy, w tym bale przebierańców, wieczorki tematyczne i inne. Zwykle wybór miejsca w dużej mierze uzależniony jest od preferowanego gatunku muzyki. Znajdą się propozycje dla wielbicieli przebojów z latach 80-tych i 90-tych, ale również muzyki rockowej czy nawet klimatów muzycznych z czasów PRL. Sylwester w klubie jest świetną opcją dla osób, które lubią się wyszaleć przy dobrej muzyce i różnego rodzaju atrakcjach przewidzianych przez organizatorów.

Trochę kultury, czyli sylwester w kinie, teatrze, filharmonii i operze

Niedrogim i ciekawym sposobem na spędzenie nocy sylwestrowej jest pójście do kina. To ostatnimi czasy bardzo popularny pomysł na niebanalnego, a jednocześnie interesującego sylwestra. Oferty krakowskich kin co roku są coraz bardziej atrakcyjne. Oglądając dobre filmy w gronie przyjaciół można naprawdę dobrze się bawić.

Osoby, które cenią sobie bardziej wyrafinowane sposoby na wyjątkowego sylwestra mogą wybrać coś specjalnego z bogatej oferty teatrów, opery i filharmonii. To dobra alternatywa dla ludzi ceniących sobie spokój i dość kameralne towarzystwo. W trakcie sylwestrowej nocy teatry nierzadko organizują swoiste maratony spektakli lub wieczory tematyczne. Zdarza się, że po spektaklu widzowie zaproszeni są do wspólnej zabawy wraz z aktorami i szefostwem teatru.

Spokojnie i romantycznie – sylwestrowa noc w eleganckim apartamencie w Krakowie

Nie każdy z nas lubi huczne i głośnie zabawy sylwestrowe do białego rana. Dla niektórych ta noc jest okazją do refleksji, wypoczynku lub spędzenia romantycznych chwil tylko we dwoje. Jeżeli marzysz o sylwestrowym pobycie w eleganckich, krakowskich apartamentach, zarezerwuj nocleg teraz – nie warto czekać do ostatniej chwili. W ramach tej opcji zagwarantowany jest komfortowy relaks z dala od zgiełku, głośnych zabaw i szaleństw. W dzień zwiedzanie, a wieczorem chwila tylko dla siebie – warto skusić się na takie rozwiązanie.

Sposób na idealnego sylwestra w Krakowie

Każdy pomysł na sylwestra w Krakowie jest dobry. Jest to absolutnie wyjątkowe miasto, emanujące artystyczną atmosferą. Spędzenie tam wieczoru oraz sylwestrowej nocy może być bardzo ciekawą przygodą, którą będziemy pamiętać przez długie lata, zwłaszcza, że w Krakowie nie brakuje miejsc, gdzie organizowane są rozmaite atrakcje sylwestrowe i noworoczne. Wystarczy tylko wybrać coś odpowiedniego dla siebie, poczuć szampański nastrój i świetnie się bawić!

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(95) "4 pomysły na niezapomnianego sylwestra w Krakowie - Kraków, Małopolska, Sylwester w Krakowie" ["meta_desc"]=> string(98) "Planujesz Sylwestra w Krakowie? Na Veturo.pl dowiesz się jak go spędzić w niecodzienny sposób." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.07214745236200315048336051404476165771484375) ["lng"]=> float(19.922257659042401201077154837548732757568359375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: 4 pomysły na niezapomnianego sylwestra w Krakowie - Kraków, Małopolska, Sylwester w Krakowie

meta_keys:

meta_desc: Planujesz Sylwestra w Krakowie? Na Veturo.pl dowiesz się jak go spędzić w niecodzienny sposób.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: 4 pomysły na niezapomnianego sylwestra w Krakowie - Kraków, Małopolska, Sylwester w Krakowie

meta_keys:

meta_desc: Planujesz Sylwestra w Krakowie? Na Veturo.pl dowiesz się jak go spędzić w niecodzienny sposób.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Planujesz Sylwestra w Krakowie? Na Veturo.pl dowiesz się jak go spędzić w niecodzienny sposób.