Runmageddon wspiera i pomaga

27 stycznia, Warszawa. Runmageddon to największy w Polsce cykl ekstremalnych biegów przeszkodowych i jedna z niewielu imprez sportowych, która podczas biegów w całym kraju od początku konsekwentnie prowadzi program charytatywny. Zaproszenie do udziału w nim przyjęli m.in. Bogdan Wenta, Paweł Czapiewski, Dariusz Michalczewski i Ilona Felicjańska i w ten sposób pomagali zbierać środki dla potrzebujących. Od kwietnia ubiegłego roku Runmageddon przekazał na konta organizacji charytatywnych ponad 30 tysięcy złotych.

Na początku był koń, którego w kwietniu 2014 roku organizatorzy Runmageddonu wspólnie z Fundacją LOTTO Milion Marzeń zakupili dla Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”. Koń huculski o dumnej nazwie „Runmageddon” wspiera rehabilitację psycho-ruchową pozwalającą przywrócić małym pacjentom sprawność fizyczną i psychiczną.

W ciągu minionych 18 miesięcy w programie charytatywnym wzięło udział kilka znanych osób. Jednym z pierwszych, którzy podjęli wyzwanie Runmageddonu był Bogdan Wenta, były trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Gdy usłyszał o idei połączenia sportu, adrenaliny i dobrej zabawy z misją pomagania innym, w lipcu 2014 bez wahania zdecydował się na start w Runmageddonie Rekrut, przy okazji namawiając do tego samego całą swoją rodzinę. Pokonanie ekstremalnej trasy było oczywiście pretekstem do wsparcia znanej w środowisku biegaczy akcji „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, której zadaniem jest zbiórka funduszy na protezy i rehabilitację małego Bartka, który urodził się bez lewej stopy. W czasie tego samego biegu Paweł Czapiewski, czołowy polski lekkoatleta, brązowy medalista mistrzostw świata z Edmonton w biegu na 800 m startując z przeszkodami Runmageddonu wspierał rehabilitację zmagającej się z chorobą nowotworową Julki Gajzler.

Pieniądze uzyskane z wejściówek na tegoroczny kwietniowy Runmageddon Classic Sopot trafiły do Fundacji Darka Michalczewskiego „Równe Szanse”, której celem jest poprawa warunków startu młodzieży ze środowisk szczególnie zagrożonych patologiami społecznymi lub z rodzin o trudnej sytuacji ekonomicznej. Z kolei podczas sopockiej edycji we wrześniu, dochód z biletów przekazany został Fundacji Rak ‘n’ Roll, a kibice pierwszej poznańskiej edycji Runmageddonu wspierali Fundację CHCEmisie pomagającej dzieciom z Ośrodków Wychowawczych zbudować tożsamość, odnaleźć talenty i rozwinąć pasje.

„Od pierwszej edycji Runmageddonu założyliśmy sobie, że przy okazji naszych biegów będziemy wspierać i pomagać osobom tego potrzebującym. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro sami namawiamy naszych uczestników do pomocy innym na trasie Runmageddonu. Nie traktujemy tego jednak jak obowiązku, ale też jako niesamowitą frajdę, bo dając otrzymujemy również bardzo wiele w zamian! Nie zapomnimy uśmiechu na twarzy małej Klary – podopiecznej Fundacji „Mam Marzenie”, której na podwórku przed domem urządziliśmy plac zabaw z trzema huśtawkami, piaskownicą, trampoliną, domkiem z różowymi ścianami i podjazdem dla wózków. A to wszystko dzięki naszym uczestnikom i ich kibicom, którzy kupując bilety na imprezy Runmageddonu wspierali nasze akcje charytatywne. Bardzo za to wszystkim dziękujemy! W rekordowo zapowiadającym się sezonie 2016 na pewno nie zwolnimy tempa i w dalszym ciągu będziemy prowadzić nasz program charytatywny. Cały czas jesteśmy oczywiście otwarci na udział w programie znanych osób, które poprzez swoją obecność na imprezie Runmageddonu chciałyby zwrócić uwagę na kolejną akcję społeczną.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Runmageddon nie tylko wspiera finansowo organizacje charytatywne, ale także pomaga w promowaniu różnych projektów i programów. Tak było m.in. w Sopocie, gdzie Runmageddon wspólnie z Fundacją Rak‘n’Roll oraz grupą Real Girls Team popularyzował akcję #watchyourboobs, której celem jest zachęcanie kobiet do wykonywania badań piersi. Z kolei podczas warszawskiej edycji Paweł Nastula spotkał się z najmłodszymi i zachęcał ich do uprawiania aktywności fizycznej.

W sumie od kwietnia 2014 Runmageddon na cele charytatywne przekazał już 30 tysięcy złotych. Najbliższa okazja, aby przekazać datek na organizacje charytatywne nadarzy się już 23 stycznia w Warszawie, podczas Zimowego Runmageddonu Rekrut, który odbędzie się na terenach Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(61) "Runmageddon wspiera i pomaga - Warszawa, Mazowsze - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.24134024129440234673893428407609462738037109375) ["lng"]=> float(21.012725827151701452066845376975834369659423828125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Runmageddon wspiera i pomaga - Warszawa, Mazowsze - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Runmageddon wspiera i pomaga - Warszawa, Mazowsze - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: