google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Aplikacja: Szlak frontu wschodniego I Wojny Światowej w woj. małopolskim

Szlak frontu wschodniego I wojny światowej w województwie małopolskim wiedzie do miejsc, które w latach 1914-1915 były areną kluczowych zmagań na froncie wschodnim I wojny światowej.

Aplikacja: Szlak frontu wschodniego I Wojny Światowej w woj. małopolskimSzlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w woj. małopolskim

AmistadMobile

Wędrówkę po szlaku rozpoczynamy w Krakowie, zwiedzając potężne forty twierdzy Kraków oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego z zachowanymi autentycznymi samolotami bojowymi z lat I wojny światowej. Trasy szlaku prowadzą na pola bitewne na północ od Krakowa, związane z walkami na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w listopadzie 1914 r., a następnie na południe, gdzie stoczone zastały bitwy pod Łapanowem i Limanową i dalej ku terenom, na których na początku maja 1915 r. rozegrała się przełomowa, zwycięska dla Austro-Węgier i Niemiec bitwa pod Gorlicami. Wreszcie docieramy w malownicze pasma Beskidu Niskiego, także pełne wojennych pamiątek. Z kolei będąc w Tarnowie, zobaczymy budynki związane z czasami Wielkiej Wojny, takie jak koszary czy szpital garnizonowy.

Aplikacja „Małopolska. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej” to idealny sposób na zmierzenie się z historią oko w oko. Obiekty na trasie zostały urozmaicone zdjęciami, w tym także archiwalnymi, całość uzupełniona jest ciekawymi artykułami na temat przedwojennej Małopolski, historii wybuchu Wielkiej Wojny, a także na temat życia codziennego żołnierzy, lotnictwa, architektury cmentarnej oraz Legionów Józefa Piłsudskiego.

Aplikacja działa w trybie offline, wykorzystuje mapy OpenStreetMap oraz GPS.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna. Aplikacja została wyprodukowana przez firmę Amistad.

Dla wszystkich wyruszających na szlaki lądowe i wodne ...

Miłośnicy historii i nowych technologii w nietypowy sposób ...

Miłośnicy nowoczesnych technologii mogą zwiedzać Roztocze Środkowe korzystając ...

W Ludwikowicach Kłodzkich działa punkt informacji turystycznej. Do ...

WARS na telefon? Zaczęło się częstowania podróżnych jabłkami ...

Sprawdź jak trafić do najlepszych lokali pod Wawelem. ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/234/szlak_frontu_wschodniego/