Chorwacja, Hvar

Odkryj urok chorwackiego wybrzeża

Każdy nieco inaczej interpretuje „wakacje marzeń”. Niemniej, dla większości będą one raczej standardowo związane ze słodkim leniuchowaniem na plaży lub wędrówkami po górskich szlakach. Warto jednak otworzyć się na inne możliwości, poszerzać horyzonty. Jedną z niebanalnych propozycji jest spędzenie aktywnego wypoczynku… na jachcie!   

Odkryj magię Chorwacji
Agencja LobSter gorąco zachęca do bliższego zapoznania się z ofertą spędzenia wyjątkowego tygodnia na komfortowym, doskonale wyposażonym jachcie o długości piętnastu metrów i odkrywania najpiękniejszych, najciekawszych, najbardziej fascynujących zakątków Chorwacji. Dla kogo taki rejs, jakie atrakcje czekają na wszystkich śmiałków, dlaczego warto? Zapraszamy do lektury!

Chorwacja jest jednym z tych zakątków świata, który niezmiennie już od wielu lat przyciąga całe rzesze turystów. Moc atrakcji turystycznych, zabytków, góry i morze w jednym, rajskie wyspy (kilka z nich będzie dane poznać uczestnikom wyprawy z LobSter) i jedna z najdłuższych linii brzegowych Europy.

Yachting – dla kogo?
Odpowiedź jest krótka i prosta – dla wszystkich! Dla każdego, kto pragnie przeżyć niezwykłą przygodę i wypocząć inaczej niż zwykle. Dla każdego, kto lubi zdobywać nowe doświadczenia. Uczestnicy rejsu znajdować się będą pod opieką wykwalifikowanego skippera. Warto podkreślić, iż kapitan jachtu jest Polakiem i dzięki długoletniemu doświadczeniu zna Adriatyk jak „własną kieszeń”. Ludzie tworzący zespół LobSter to profesjonaliści z olbrzymim doświadczeniem. Większość z nich może się pochwalić stopniem kapitana jachtowego. Umiejętności swoje zdobywali oni na wszelkiego rodzaju jednostkach pływających.

Pierwszy dzień przygody na jachcie (o czym zaraz szerzej) upłynie pod znakiem przygotowań do rejsu. Nawet te osoby, które do tej pory nie miały okazji poznać smaku żeglarstwa, po tygodniu pobytu na jachcie zejdą z niego wyposażone w ogromną wiedzę i zapewniamy – spragnione kolejnych przygód na morzu!

Bardzo ważną częścią owych przygotowań będzie tak zwane zaokrętowanie. W jego ramach załogantom przydzielone zostaną kabiny, odbędzie się również szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz obsługi sprzętu. Uczestnicy rejsu poznają podstawowe zasady życia na jachcie. Będzie to doskonałe przypomnienie informacji dla tych, który już mieli do czynienia z żeglarstwem, jak też wprowadzenie dla tych, którzy odbywać będą swój pierwszy rejs. 

Wyprawa z LobSter – połączenie tego, co przyjemne z pożytecznym!
Właśnie w taki sposób najlepiej można ująć pobyt na jachcie z załogą LobSter. Wypoczynek na morzu znacznie różni się od pobytu na lądzie. Tutaj każdy ma pewne obowiązki, niezwykle ważna jest współpraca i integracja.

Uczestnicy rejsu będą brać udział w manewrach portowych, dowiedzą się, jak obsługiwać kotwicę, jak pracować z mapą, zobaczą, jak wypełnia się dziennik jachtowy, a także dowiedzą się, co oznaczają tajemniczo brzmiące „wachty”, co na takich wachtach się dzieje. Co więcej, każdy kto zechce, będzie miał okazję stanąć za sterem piętnastometrowego jachtu i przez chwilę poczuć się jak najprawdziwszy kapitan!

Istotną informacją jest to, iż każdy z uczestników po zakończeniu rejsu otrzyma od kapitana jachtu opinię, która honorowana jest przez PZŻ (Polski Związek Żeglarski). Z pewnością opinia ta przyda się szczególnie tym osobom, które planują zrobić uprawnienia żeglarskie, dla pozostałych natomiast będzie to niezwykłą pamiątką.

Plan podróży:
Na stronie Agencji LobSter można zapoznać się z informacjami na temat rejsu. Warto wiedzieć, iż pomimo tego, że szczegółowo zaplanowana jest trasa rejsu, może ona ulec pewnym zmianom. Po pierwsze, ze względu na warunki pogodowe, po drugie zaś w dużej mierze zależeć będzie ona od preferencji samej załogi. Można trzymać się ustalonej trasy i zrealizować ją w całości, ale tak naprawdę wiele dzieje się spontanicznie i ostatecznie to uczestnicy wyprawy decydują o tym, czy w danym miejscu chcą zejść na ląd i zwiedzać czy też chcą płynąć dalej.

Zaokrętowanie, impreza na jachcie
Pierwszego dnia przygody z yachtingiem, który w przypadku rejsów w Chorwacji przypada zawsze na sobotę, uczestnicy wyprawy spotykają się z kapitanem w marinie Yacht Club Seget, w miejscowości o nazwie  Seget Donji. Następnie, po przejęciu jachtu przychodzi czas na rozpakowanie bagaży, zrobienie pierwszych zakupów oraz odświeżenie się po podróży. Pierwszy wieczór upłynie pod znakiem zabawy, przy wyśmienitym lokalnym winie, na pokładzie jachtu bądź też w jednej z okolicznych, niezwykle klimatycznych knajpek.

Wyprawa życia!
Podczas kolejnych sześciu dni rejsu uczestnicy wyprawy odwiedzą między innymi wyspę Hvar, która zwana jest „lawendową wyspą”, Sveti Klement z tajemniczymi ruinami czy Vis z diabelskimi wrotami i portem Komiża, wyjętym rodem z opowieści o piratach… Po drodze na spragnionych wrażeń i pięknych widoków czekają liczne niezamieszkałe wyspy z bajecznymi grotami i jaskiniami.

Kolejne noclegi odbywać się będą zarówno w ogromnych marinach, jak i w małych, niezwykle urokliwych zatokach – na cumach i na kotwicy. W dużym skrócie, pływanie na żaglach, węzły, szanty, a wszystko to w towarzystwie palm, pomarańczy – jednym słowem, w malowniczej, wręcz bajecznej scenerii!

Smaki Chorwacji
Chorwacja to nie tylko cudowne widoki. Chorwaci mogą poszczycić się wyjątkowo smaczną, urozmaiconą (zróżnicowaną regionalnie) i zarazem prostą kuchnią. Kochają oni owoce morza i dania rybne, ale nie tylko. W daniach chorwackich można odnaleźć liczne inspiracje między innymi kuchnią włoską. I co najważniejsze, Chorwacja słynie zarówno z wybornego wina, jak i rakii.

Jeśli chodzi o mięso, zdecydowanie najbardziej popularna jest jagnięcina. Kraj ten jest również prawdziwym rajem dla miłośników słodkości. Tutejsze naleśniki z czekoladą czy lodami na długo zapadają w pamięć! Wszystkiego tego z całą pewnością trzeba będzie spróbować wybierając się do Chorwacji.

Powered by GetYourGuide

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(79) "Odkryj urok chorwackiego wybrzeża - Chorwacja, wakacje w Chorwacji - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(313) "Chorwacja jest jednym z tych zakątków świata, który niezmiennie już od wielu lat przyciąga całe rzesze turystów. Moc atrakcji turystycznych, zabytków, góry i morze w jednym, rajskie wyspy (kilka z nich będzie dane poznać uczestnikom wyprawy z LobSter) i jedna z najdłuższych linii brzegowych Europy." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(43.5184810886542976504642865620553493499755859375) ["lng"]=> float(16.228866574895999264072088408283889293670654296875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "HRV" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Odkryj urok chorwackiego wybrzeża - Chorwacja, wakacje w Chorwacji - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Chorwacja jest jednym z tych zakątków świata, który niezmiennie już od wielu lat przyciąga całe rzesze turystów. Moc atrakcji turystycznych, zabytków, góry i morze w jednym, rajskie wyspy (kilka z nich będzie dane poznać uczestnikom wyprawy z LobSter) i jedna z najdłuższych linii brzegowych Europy.

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Odkryj urok chorwackiego wybrzeża - Chorwacja, wakacje w Chorwacji - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Chorwacja jest jednym z tych zakątków świata, który niezmiennie już od wielu lat przyciąga całe rzesze turystów. Moc atrakcji turystycznych, zabytków, góry i morze w jednym, rajskie wyspy (kilka z nich będzie dane poznać uczestnikom wyprawy z LobSter) i jedna z najdłuższych linii brzegowych Europy.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Chorwacja jest jednym z tych zakątków świata, który niezmiennie już od wielu lat przyciąga całe rzesze turystów. Moc atrakcji turystycznych, zabytków, góry i morze w jednym, rajskie wyspy (kilka z nich będzie dane poznać uczestnikom wyprawy z LobSter) i jedna z najdłuższych linii brzegowych Europy.