google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dolní Morava proponuje spacery w obłokach

W czeskim ośrodku górskim Dolní Morava tuż przy granicy z Polską (19 km od Międzylesia) na początku grudnia ubiegłego roku otwarto niezwykłą atrakcję – Ścieżkę w obłokach. Jest to trasa widokowa umieszczona na wysokości 55 metrów, zbudowana na górze Slamník, na wysokości 1116 m n.p.m. 

Dolní Morava proponuje spacery w obłokachŚnieżka w obłokach

Czechtourism

Obiekt jest wykonany z drewna modrzewowego i stali. Wznosi się ponad porastającym górę świerkowym lasem. Całkowita długość trasy wynosi 750 metrów. Jest ona dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich i wózków dziecięcych. Z góry rozciąga się piękny widok na masyw Králickiego Śnieżnika, dolinę rzeki Moravy, a nawet na Jesioniki, Suchý vrch i Karkonosze ze Śnieżką. Na odważnych turystów czeka kryta zjeżdżalnia o długości 101 metrów, z okienkami. Zimą zjeżdżalnia jest nieczynna, ze względów bezpieczeństwa. 

Trasa powstała w pobliżu schroniska Slaměnka i górnej stacji kolejki linowej Sněžník. Można dotrzeć do niej kolejką lub pieszo niebieskim szlakiem turystycznym. Atrakcja będzie czynna przez cały rok, w sezonie zimowym w godzinach od 10:00 do 16:00.

Okolice

1.) Wejście na Kralicki Śnieżnik

Wyruszamy z  Dolní Moravy, oznaczoną trasa turystyczną, długość wynosi około  14 km. Możemy też wjechać kolejką linową od Wellness hotelu Vista aż na szczyt Slamník, skąd jest już tylko  6 - 7 km na szczyt  Králickiego Śnieżnika. Zobaczymy tam rzeźbę słoniątka, która stała się nieoficjalnym symbolem szczytu. W pobliżu ma swe źródło na wysokości  1390 m rzeka  Morava. Ponieważ szczyt nie jest porośnięty drzewami, rozciąga się stąd piękny widok na Polskę, na Góry Rychlebskie i Jesioniki , a także na Suchý vrch i Góry Orlickie. Dzięki odpowiedniej wysokości nad poziomem morza, występuje tu też roślinność alpejska – wiele chronionych gatunków. 

2.)    Do źródła rzeki Tichá Orlice

Wyruszamy z Dużego Rynku ( Velké náměstí) w Králíkách. Zaprowadzi nas zielona trasa turystyczna aż na górę, do Klasztoru. Przy pięknej pogodzie z tego miejsca rozciąga się piękny widok na masyw Kralickiego Śnieżnika i okolice miasta Králíky. Od Klasztoru wyruszymy po żółtej trasie obok wieży widokowej Val, skręcimy do źródła  Tiché Orlicy. Okrążymy szczyt Jeřáb i przejdziemy obok kaplicy św.  Trójcy, następnie wrócimy żółtą trasą w stronę Klasztoru, a potem do Kralików. 

3.)    Trasa edukacyjna Betonowa Granica

Trasa edukacyjna zaczyna się i kończy w Mladkovie na rynku, wiedzie po trasach czerwonej, zielonej i żółtej. Ma długość 15 km i znajdziemy na niej  23 tablice informacyjne. Prowadzi do Muzeum Fortyfikacji Czeskich  - twierdzy Bouda i do Muzeum Vysoký kámen, w pobliżu których znajduje się też Muzeum Wojskowe Lichkov. Na trasie zobaczymy liczne objekty fortyfikacyjne. 

Czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu ...

Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień ...

Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu ...

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, ...

Planujesz w wakacje wycieczkę do Czech? W takim ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/2351/czechy-sniezka-dolni-morava-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca/