google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ferie zimowe – gdzie wyjechać?

Już 18 stycznia rozpoczynają się ferie. Dzieci będą wyjeżdżały na zimowiska albo do rodziny, aby odpocząć i przygotować się do kolejnych miesięcy nauki. Warto zauważyć, że zima to doskonały czas na odpoczynek również dla seniorów, którzy mogą wykorzystać go np. na odwiedzanie ciekawych miejsc zarówno w kraju jak i za granicą.

Ferie zimowe – gdzie wyjechać?Zima

fot. materiały prasowe

Okres zimowych ferii to idealny czas na wyjazdy. Miejsce, gdzie chcemy spędzić czas najlepiej wybierać zgodnie z własnymi preferencjami. Dla osób, które cenią sobie aktywność fizyczną dobrym miejscem będą ośrodki górskie, gdzie można skorzystać z pieszych wędrówek po szlakach turystycznych, albo spróbować swoich sił w jeździe na nartach. Osoby, które wolą relaks mogą wybrać miejscowości uzdrowiskowe, które obecnie mają bardzo szeroką ofertę dla osób w różnym wieku. Miejscowości takie jak Ciechocinek czy Międzyzdroje gwarantują nie tylko miejsce noclegowe i wyżywienie na każdą kieszeń, ale również wiele możliwości spędzania czasu. Dla osób sprawniejszych organizowane są wycieczki i marsze nordic walking. Wszyscy, którzy skarżą się na dolegliwości bólowe mogą skorzystać z zabiegów wykonywanych w uzdrowiskach. Warto też zaznaczyć, że miejscowości te mają szeroką ofertę kulturalną i towarzyską.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy zagraniczne. W tym wypadku warto postawić na Węgry, które w swojej ofercie posiadają wspaniałe termy. Osoby lubiące cieplejsze klimaty mogą wybrać się np. do Hiszpanii lub Włoch, gdzie mimo zimowych miesięcy można cieszyć się dodatnimi temperaturami. Miłośników sportów zimowych z pewnością zainteresują oferty wyjazdów w austriackie Alpy, które doskonale są przygotowane na turystów w każdym wieku.

O tych i wielu innych ciekawych miejscach, które warto odwiedzić w okresie zimowych ferii można przeczytać także w artykule „Gdzie pojechać na ferie zimowe – porady ekspertów”. Można się tam również dowiedzieć, że wyjazdy zagraniczne wbrew pozorom nie muszą okazać się bardzo drogie. Może więc w tym roku zamiast do Zakopanego czy Gdańska zafundujemy sobie wycieczkę nad Balaton?

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/2357/gdzie-pojechac-na-ferie-ferie-dla-seniorow/