Ferie zimowe – gdzie wyjechać?

Już 18 stycznia rozpoczynają się ferie. Dzieci będą wyjeżdżały na zimowiska albo do rodziny, aby odpocząć i przygotować się do kolejnych miesięcy nauki. Warto zauważyć, że zima to doskonały czas na odpoczynek również dla seniorów, którzy mogą wykorzystać go np. na odwiedzanie ciekawych miejsc zarówno w kraju jak i za granicą.

Okres zimowych ferii to idealny czas na wyjazdy. Miejsce, gdzie chcemy spędzić czas najlepiej wybierać zgodnie z własnymi preferencjami. Dla osób, które cenią sobie aktywność fizyczną dobrym miejscem będą ośrodki górskie, gdzie można skorzystać z pieszych wędrówek po szlakach turystycznych, albo spróbować swoich sił w jeździe na nartach. Osoby, które wolą relaks mogą wybrać miejscowości uzdrowiskowe, które obecnie mają bardzo szeroką ofertę dla osób w różnym wieku. Miejscowości takie jak Ciechocinek czy Międzyzdroje gwarantują nie tylko miejsce noclegowe i wyżywienie na każdą kieszeń, ale również wiele możliwości spędzania czasu. Dla osób sprawniejszych organizowane są wycieczki i marsze nordic walking. Wszyscy, którzy skarżą się na dolegliwości bólowe mogą skorzystać z zabiegów wykonywanych w uzdrowiskach. Warto też zaznaczyć, że miejscowości te mają szeroką ofertę kulturalną i towarzyską.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy zagraniczne. W tym wypadku warto postawić na Węgry, które w swojej ofercie posiadają wspaniałe termy. Osoby lubiące cieplejsze klimaty mogą wybrać się np. do Hiszpanii lub Włoch, gdzie mimo zimowych miesięcy można cieszyć się dodatnimi temperaturami. Miłośników sportów zimowych z pewnością zainteresują oferty wyjazdów w austriackie Alpy, które doskonale są przygotowane na turystów w każdym wieku.

O tych i wielu innych ciekawych miejscach, które warto odwiedzić w okresie zimowych ferii można przeczytać także w artykule „Gdzie pojechać na ferie zimowe – porady ekspertów”. Można się tam również dowiedzieć, że wyjazdy zagraniczne wbrew pozorom nie muszą okazać się bardzo drogie. Może więc w tym roku zamiast do Zakopanego czy Gdańska zafundujemy sobie wycieczkę nad Balaton?

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(55) "Ferie zimowe – gdzie wyjechać? - ferie dla seniorów" ["meta_desc"]=> string(56) "Ferie dla seniorów - gdzie wyjechać - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-12.6562499982378" ["lng"]=> string(17) "-1.39732454793723" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Ferie zimowe – gdzie wyjechać? - ferie dla seniorów

meta_keys:

meta_desc: Ferie dla seniorów - gdzie wyjechać - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Ferie zimowe – gdzie wyjechać? - ferie dla seniorów

meta_keys:

meta_desc: Ferie dla seniorów - gdzie wyjechać - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Ferie dla seniorów - gdzie wyjechać - poleca veturo.pl