Narty

W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?

Gdzie na narty? Według najnowszego rankingu narciarskiego GoEuro, podsumowującego 100 najlepszych ośrodków narciarskich na kontynencie, w Austrii znajduje się sześć z najlepszej dziesiątki. Zespół GoEuro, wyszukiwarki połączeń kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, przeanalizował ponad 2 200 ośrodków narciarskich w Europie, a następnie stworzył listę 100 najlepszych spośród nich. Na czele listy znalazł się austriacki St. Anton am Arlberg, który to zdobył wysokie noty w każdej z kategorii: ceny, stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski.

W rankingu znalazły się również dobrze znane miejsca w Polsce. Na pozycji 34. Zieleniec Ski Arena, na 50. Białka Tatrzańska, natomiast Zakopane Harenda na 55. miejscu, Szczyrk na 62. i Jaworzyna Krynicka na 64. Polskie ośrodki zostały docenione przede wszystkim za niskie ceny oraz bogatą ofertę atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Najdroższe: W tej kategorii przodują ośrodki szwajcarskie, zajmując pierwsze pięć miejsc zestawienia. Za najdroższy uznany został Zermatt, gdzie karnet jednodniowy kosztuje 317 zł. Jednak w tej cenie zawiera się 360 km tras, a także szeroka oferta innych narciarskich udogodnień i rozrywek.

Najtańsze: Prym w tej dziedzinie wiedzie Europa Wschodnia. Za jednodniowy karnet w Bjelašnicy, w Bośni i Hercegowinie, zapłacimy 74 zł od osoby. Ośrodki w tej części kontynentu zyskują na popularności wśród podróżnych, szukających nowych doświadczeń kulturalnych i światowej klasy stoków w przystępnych cenach.

Największe: Największym ośrodkiem jest włoskie Sestriere, z blisko 400 km tras narciarskich. Jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą spróbować swoich sił na rozległym terenie.

Najłatwiej dostępne: Nie do wszystkich ośrodków łatwo się dostać. Był to zatem jeden z kluczowych wyznaczników, branych pod uwagę w trakcie stworzenia rankingu. Niekwestionowanym zwycięzcą jest St. Anton am Arlberg w Austrii, który zasłużył na pierwsze miejsce ze względu na swoją dobrą siatkę połączeń. Jednak na uwagę zasługuje również Kravec w Słowenii, położony tylko 5,5 km od dworca kolejowego, a także w pobliżu dwóch lotnisk.

Przyjazne rodzinie: W Alpach znajdziemy ośrodki najbardziej przyjazne rodzinnym wyjazdom, oferujące szeroką gamę udogodnień dla rodzin z dziećmi. Na szczycie rankingu znajduje się Abelboden w Szwajcarii, doceniony za swoje tereny narciarskie, stoki saneczkowe, lodowiska i kina.

Après-Ski: Połączenie ekskluzywnych hoteli, ośrodków SPA, restauracji odznaczonych gwiazdką Michelin, i oczywiście jakości stoków i tras narciarskich, sprawiło, że austriacki ośrodek Ischgl został uznany za najlepsze miejsce na narty w Europie.

Aby stworzyć ranking, zweryfikowaliśmy ośrodki narciarskie w 19 państwach, biorąc pod uwagę 30 kryteriów, które pozwoliły nam wybrać najlepsze 100. W celu zdefiniowania naszych kryteriów przeanalizowaliśmy nie tylko oficjalne strony internetowe ośrodków narciarskich, ale również przygotowane przez podróżnych relacje i dane specjalistów z tej branży.

Nasz ranking powstał w oparciu o 4 kryteria: stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski, które można sortować niezależnie od siebie. Ranking zawiera oczywiście także wynik ogólny, który powstał w oparciu o kombinację wszystkich wskaźników.

Więcej informacji na stronie www.goeuro.pl

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(58) "W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?" ["meta_desc"]=> string(141) "Gdzie na narty? GoEuro ocenia 100 najlepszych ośrodków narciarskich w Europie. Wśród nich również polskie destynacje - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-20.1269531221983" ["lng"]=> string(17) "-2.18794675639033" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?

meta_keys:

meta_desc: Gdzie na narty? GoEuro ocenia 100 najlepszych ośrodków narciarskich w Europie. Wśród nich również polskie destynacje - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?

meta_keys:

meta_desc: Gdzie na narty? GoEuro ocenia 100 najlepszych ośrodków narciarskich w Europie. Wśród nich również polskie destynacje - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Gdzie na narty? GoEuro ocenia 100 najlepszych ośrodków narciarskich w Europie. Wśród nich również polskie destynacje - poleca veturo.pl