google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?

Gdzie na narty? Według najnowszego rankingu narciarskiego GoEuro, podsumowującego 100 najlepszych ośrodków narciarskich na kontynencie, w Austrii znajduje się sześć z najlepszej dziesiątki. Zespół GoEuro, wyszukiwarki połączeń kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, przeanalizował ponad 2 200 ośrodków narciarskich w Europie, a następnie stworzył listę 100 najlepszych spośród nich. Na czele listy znalazł się austriacki St. Anton am Arlberg, który to zdobył wysokie noty w każdej z kategorii: ceny, stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski.

W końcu spadł śnieg. Gdzie zatem wybrać się na narty?Narty

fot. mat. prasowe

W rankingu znalazły się również dobrze znane miejsca w Polsce. Na pozycji 34. Zieleniec Ski Arena, na 50. Białka Tatrzańska, natomiast Zakopane Harenda na 55. miejscu, Szczyrk na 62. i Jaworzyna Krynicka na 64. Polskie ośrodki zostały docenione przede wszystkim za niskie ceny oraz bogatą ofertę atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Najdroższe: W tej kategorii przodują ośrodki szwajcarskie, zajmując pierwsze pięć miejsc zestawienia. Za najdroższy uznany został Zermatt, gdzie karnet jednodniowy kosztuje 317 zł. Jednak w tej cenie zawiera się 360 km tras, a także szeroka oferta innych narciarskich udogodnień i rozrywek.

Najtańsze: Prym w tej dziedzinie wiedzie Europa Wschodnia. Za jednodniowy karnet w Bjelašnicy, w Bośni i Hercegowinie, zapłacimy 74 zł od osoby. Ośrodki w tej części kontynentu zyskują na popularności wśród podróżnych, szukających nowych doświadczeń kulturalnych i światowej klasy stoków w przystępnych cenach.

Największe: Największym ośrodkiem jest włoskie Sestriere, z blisko 400 km tras narciarskich. Jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą spróbować swoich sił na rozległym terenie.

Najłatwiej dostępne: Nie do wszystkich ośrodków łatwo się dostać. Był to zatem jeden z kluczowych wyznaczników, branych pod uwagę w trakcie stworzenia rankingu. Niekwestionowanym zwycięzcą jest St. Anton am Arlberg w Austrii, który zasłużył na pierwsze miejsce ze względu na swoją dobrą siatkę połączeń. Jednak na uwagę zasługuje również Kravec w Słowenii, położony tylko 5,5 km od dworca kolejowego, a także w pobliżu dwóch lotnisk.

Przyjazne rodzinie: W Alpach znajdziemy ośrodki najbardziej przyjazne rodzinnym wyjazdom, oferujące szeroką gamę udogodnień dla rodzin z dziećmi. Na szczycie rankingu znajduje się Abelboden w Szwajcarii, doceniony za swoje tereny narciarskie, stoki saneczkowe, lodowiska i kina.

Après-Ski: Połączenie ekskluzywnych hoteli, ośrodków SPA, restauracji odznaczonych gwiazdką Michelin, i oczywiście jakości stoków i tras narciarskich, sprawiło, że austriacki ośrodek Ischgl został uznany za najlepsze miejsce na narty w Europie.

Aby stworzyć ranking, zweryfikowaliśmy ośrodki narciarskie w 19 państwach, biorąc pod uwagę 30 kryteriów, które pozwoliły nam wybrać najlepsze 100. W celu zdefiniowania naszych kryteriów przeanalizowaliśmy nie tylko oficjalne strony internetowe ośrodków narciarskich, ale również przygotowane przez podróżnych relacje i dane specjalistów z tej branży.

Nasz ranking powstał w oparciu o 4 kryteria: stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski, które można sortować niezależnie od siebie. Ranking zawiera oczywiście także wynik ogólny, który powstał w oparciu o kombinację wszystkich wskaźników.

Więcej informacji na stronie www.goeuro.pl

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/2372/gdzie-na-narty-w-europie-ranking-stacji-narciarskich/