google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Historii Torunia

Muzeum Historii Torunia jest oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu mającym swoją siedzibę w zabytkowej kamienicy przy ul. Łaziennej 16 ulokowanej na toruńskiej starówce.

Muzeum Historii ToruniaMuzeum Historii Torunia

fot. mat. prasowe

Tematyka tego oddziału jest w pełni poświęcona bogatej historii miasta Torunia. Zaaranżowana na czterech piętrach ekspozycja „Toruń i jego historia” to wystawa będąca jednym z największych przedsięwzięć ekspozycyjnych Muzeum Okręgowego w Toruniu, a zarazem najbardziej oczekiwanych przez miłośników miasta. Ekspozycja pokazuje dzieje Torunia od okresu przedkolacyjnego, poprzez średniowiecze, nowożytność, XIX wiek, czasy międzywojenne, okupację, aż do lat powojennych. Całość zrealizowana została z wielkim rozmachem, przy wykorzystaniu najnowszych trendów we współczesnym muzealnictwie. Dodatkową atrakcją Muzeum Historii Torunia są pokazy, opracowanego w technice 3D, filmu „Księga Toruń”,  a także odbywające się regularnie wystawy czasowe dotyczące historii miasta.

W oddziale zapoznać można się z ekspozycją prezentującą wszystkie epoki historyczne z dziejów miasta do Prehistorii do czasów współczesnych. Muzeum jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Torunia, miejscem, w którym w oryginalny i nowatorski sposób ukazana jest historia grodu Kopernika.

Muzeum Okręgowe w Toruniu
Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów), ul. Łazienna 16

Toruń kojarzy się przede wszystkim z piernikami. Są ...

Toruń, podobnie jak Kraków, należy do miast bardzo ...

W województwie kujawsko-pomorskim, na Równinie Inowrocławskiej, leży miasto ...

Toruń – miasto kojarzone z piernikami i Kopernikiem ...

Nuta miodu i korzennych przypraw: tłuczonego kardamonu, kory ...

Z przyjemnością informujemy, że od dnia 20 czerwca ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/2375/torunska-starowka-muzeum-historii-torunia-atrakcje/