google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Baśniowe zakątki w Olecku

Trasy rowerowe w Polsce wschodniej to wyjątkowe, zielone krajobrazy, z malowniczo wijącymi się rzekami i kuszącymi błękitem toni jeziorami. Do tego rozległe lasy i dziesiątki kilometrów szlaków.

Baśniowe zakątki w OleckuJezioro

fot. pixabay.com

W jaki sposób najlepiej zwiedzić tę interesującą krainę?
Poruszając się po szlakach turystycznych. Oczywiście, dobieramy trasę pod kątem ulubionej formy uprawiania turystyki (piesza, rowerowa, wodna, konna) i naszych możliwości (długa, krótka, forsowna). Na terenie EGO SA każdy znajdzie optymalny dla siebie szlak – na jednodniową wyprawę lub dłuższe wakacje.

Prowadzą ich tutaj dziesiątki kilometrów.Wyjątkowej urody szlak „Na Szeską Górę – Filar Mazurskiego Świata” – jest idealny dla kogoś, kto czuje się na siłach, by pokonać 55 km: pieszo, rowerem, konno lub na nartach biegowych zimą, i do tego chce poczuć klimat morenowych pejzaży. Szlak zaczyna i kończy się w Olecku – prowadzi na Szeską Górę, drugie – po Dylewskiej Górze – wzniesienie północnej Polski na wschód od Wisły. Można też wybrać się na krótszą, liczącą 18 km, wyprawę „Dookoła Ełku”. Szlak rozpoczyna się w Ełku, a następnie biegnie wzdłuż linii brzegowych kilku jezior. Warto się również udać na spacer lub przejażdżkę rowerową 6-kilometrowym szlakiem Promenadą Ełcką. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli zrobić przerwę w jednej z wielu restauracji, serwujących regionalne przysmaki. Do położonego w pobliżu Suwałk Wigierskiego Parku Narodowego najbezpieczniej jest dotrzeć ścieżką rowerową do miejscowości Krzywe, a następnie powędrować szlakiem niebieskim, by podziwiać wyjątkowej urody Jeziora Huciańskie i śródleśne „suchary”. Warto również przejść ścieżką poznawczą z Szurpił na Górę Zamkową, z wczesnośredniowiecznym grodziskiem Jaćwingów, ale wcześniej trzeba zobaczyć podsuwalską Szwajcarię z kurhanami jaćwieskimi.

Platforma Współpracy EGO SA" to projekt partnerski pięciu miast/gmin Polski Północno- Wschodniej (Miasta Ełku, Gminy Gołdap, Gminy Olecka, Miasta Suwałk i Miasta Augustowa).

W Polsce wyznaczone są 23 parki narodowe, 121 ...

Kanał Augustowski jest przykładem symbiozy obiektu technicznego z ...

Narty w Augustowie? Nie ma tutaj ośnieżonych stoków. ...

Sezon rowerowy i bociany mają coś wspólnego - ...

Jej dziewicze lasy były niegdyś terenami łowieckimi królów, ...

Okolica Biebrzy to niesamowita bioróżnorodność bagien i torfowisk. ...

sport

https://veturo.pl/article/2376/trasy-rowerowe-w-polsce-wchodniej-olecko-suwalki-elk/