Ołomuniec – atrakcje turystyczne

Ołomuniec, glówny ośrodek regionu Haná i piąte pod względem ludności miasto w Czechach, to tętniace życiem serce Moraw i zarazem ich historyczna stolica.

Do jego rozwoju przyczyniło się położenie na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych łączących ze sobą Wiedeń, Pragę, Kraków i Bratysławę. Dziś to stolica arcybiskupia oraz siedziba filharmonii, kilku teatrów, muzeów i drugiego najstarszego uniwerstytetu w Czechach, w mieście odbywają się też liczne imprezy kulturalne i sportowe. Urokliwe parki i popularny szczególnie wśród dzieci ogród zoologiczny to idealne miejsca do relaksu dla całej rodziny. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą korzystać z nowoczesnego parku wodnego lub stadionu pływackiego, mogą też wyruszyć na wycieczkę do parku krajobrazowego Litovelské Pomoraví.Już od wczesnego średniowiecza Ołomuniec przyciągał wielu wybitnych artystów, uczonych i kupców z całej Europy. Niezwykle bogata i barwna przeszlość historyczna pozostawiła w tym mieście wiele cennych pamiątek, które uczyniły z Olomuńca drugi co do wielkości zabytkowy zespół urbanistyczny w Czechach.

W Ołomuńcu warto zostać dłużej! Wycieczka na Święty Kopeczek zmonumentalnym kościołem pielgrzymkowym odwzdzięczy się nie tylko wspaniałymi widokami. Właśnie tutaj położone jest ZOO z setkami gatunków zwierząt i mnóstwem atrakcji dla dzieci.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą skorzystać znowoczesnego parku wodnego i ścieżek rowerowych. Odwiedzić można muzeum samochodów zabytkowych jak również liczne teatry igalerie sztuki, urokliwe parki miejskie iobiekty militarne takie jak forty, schrony i bastiony.

Miłośnicy przyrody mogą wyruszyć na wycieczkę po okolicy miasta, wtrakcie której mogą odwiedzić liczne zamki i pałace.

Unikatem na skalę światową jest zegar astronomiczny, który wlatach 50-ych przebudowano wduchu socrealizmu. Kolejną dominantę ołomunieckiej starówki stanowi 32-metrowa kolumna Trójcy Przenajświętszej, którą wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie można zapomnieć także ozespole sześciu barokowych fontann uzupełnionym oczarującą Fontannę Ariona.

W majestatycznym kościele św. Maurycego znajdują się drugie co do wielkości organy wEuropie Środkowej. Kolejną atrakcją dla turystów jest Pałac Arcybiskupi, w którym proklamowano cesarzem Austrii Franciszka Józefa I. Zachowane koło tortur w kaplicy św. Jana Sarkandra upamiętnia śmierć świętego męczennika, którego kanonizował Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Ołomuńcu w 1995 roku.

Ołomuniec może zaoferować mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Jedną znajwiększych jest ogród zoologiczny, który otoczony jest malowniczym kompleksem leśnym. Podziwiać wnim można akwarium zrekinami i rybami rafowymi, wolne wybiegy zmałpami, można też wejść na wieżę widokową lub odwiedzić park linowy.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(101) "Ołomuniec - atrakcje turystyczne- zwiedzanie, atrakcje, zabytki, Czechy, Morawy, Olomouc - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(137) "Ołomuniec w Czechach - veturo.pl poleca zwiedzanie, zabytki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Ołomuńcu na Morawach w Czechach." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.5913070976557008862073416821658611297607421875) ["lng"]=> float(17.2567748999448014046720345504581928253173828125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/tMc-Yr2VotA" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "CZE" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Ołomuniec - atrakcje turystyczne- zwiedzanie, atrakcje, zabytki, Czechy, Morawy, Olomouc - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Ołomuniec w Czechach - veturo.pl poleca zwiedzanie, zabytki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Ołomuńcu na Morawach w Czechach.

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/tMc-Yr2VotA

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Ołomuniec - atrakcje turystyczne- zwiedzanie, atrakcje, zabytki, Czechy, Morawy, Olomouc - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Ołomuniec w Czechach - veturo.pl poleca zwiedzanie, zabytki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Ołomuńcu na Morawach w Czechach.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Ołomuniec w Czechach - veturo.pl poleca zwiedzanie, zabytki, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Ołomuńcu na Morawach w Czechach.