Najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech

Sezon narciarski w pełni. Zima w Polsce nie dopisuje, warto więc wybrać się do któregoś z europejskich kurortów.

Najlepsze kurorty narciarskie we WłoszechWłochy, narty

fot. mat. prasowe

Cortina d’ Ampezzo
O tej miejscowości mówi się „Królowa Dolomitów”. Narciarze i snowboardziści mogą tam korzystać z około 100 tras o długości 140 kilometrów, które obsługuje 37 wyciągów narciarskich. Ze względu na duże zróżnicowanie poziomu trudności, na trasach dobrze będą się czuli zarówno zaawansowani jak i początkujący narciarze. Na terenie Cortiny znajdują się liczne szkółki narciarskie i wypożyczalnie nart, dzięki czemu region zachęca do wyjazdów rodzinnych, także z małymi dziećmi. Swoją popularność, miejscowość zawdzięcza również Olimpiadzie Zimowej, która odbyła się tam w 1956 roku. Warto jeszcze skorzystać z trwającego do Wielkanocy sezonu i wybrać się na narty z biurem podróży, na przykład Itaka. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na organizacji wyjazdu.

Dolina Aosty
Kolejnym, pięknym regionem Włoch jest Dolina Aosty, w której, dzięki świetnie rozwiniętemu systemowi naśnieżania, korzystać ze stoków można prawie 6 miesięcy w roku. Jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich jest Pila, leżąca na wysokości 1800 metrów n. p. m., drugim w kolejności – La Thuile, miejscowość idealna dla osób, które po zejściu ze stoku marzą o wypoczynku i relaksie. Region obejmuje jedne z najpiękniejszych europejskich szczytów – Mont Blanc i Monte Cervino. Wycieczka do Doliny Aosty będzie także prawdziwą gratką dla osób lubiących zwiedzać, ponieważ na terenie doliny znajdują się średniowieczne zamki oraz sporo ruin z czasów Cesarstwa Rzymskiego.

Val di Sole
Wybierając cel zimowych wyjazdów warto rozważyć włoską Dolinę Słońca. Na jej terenie znajduje się aż 360 kilometrów tras narciarskich i 140 wyciągów. Val di Sole wyróżnia się pięknymi okolicznościami natury  - malownicze trasy, poprowadzone lasami zachęcają do odwiedzin. Dobrze będą się tam czuli również snowboardziści, dla których przygotowano snowparki na terenach stacji Folgarida – Marilleva oraz w położonym niedaleko Passo Tonale.
Val di Sole to dobry wybór z jeszcze jednego powodu. Nazwa doliny nie jest przypadkowa – średnio 8 na 10 dni jest tam słonecznych. Ferie w tym regionie pomogą na pewno naładować akumulatory i dostarczą nam słońca, którego podczas polskiej zimy tak bardzo brakuje.

 Do wakacji jeszcze trochę czasu zostało, ale Ci, ...

Malowniczo ulokowana między Etną, a Morzem Jońskim, Katania ...

Dolomity to niezwykłe góry. Uwielbiamy odwiedzać je zarówno ...

Planując rodzinne wakacje w Polsce, trudno narzekać na ...

Na pewno zasługiwaliśmy na naganę, gdy nie pamiętaliśmy, ...

https://veturo.pl/article/2408/narty-wlochy-cortina-ampezzo-dolina-aosty-val-di-sole/