Najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech

Sezon narciarski w pełni. Zima w Polsce nie dopisuje, warto więc wybrać się do któregoś z europejskich kurortów.

Cortina d’ Ampezzo
O tej miejscowości mówi się „Królowa Dolomitów”. Narciarze i snowboardziści mogą tam korzystać z około 100 tras o długości 140 kilometrów, które obsługuje 37 wyciągów narciarskich. Ze względu na duże zróżnicowanie poziomu trudności, na trasach dobrze będą się czuli zarówno zaawansowani jak i początkujący narciarze. Na terenie Cortiny znajdują się liczne szkółki narciarskie i wypożyczalnie nart, dzięki czemu region zachęca do wyjazdów rodzinnych, także z małymi dziećmi. Swoją popularność, miejscowość zawdzięcza również Olimpiadzie Zimowej, która odbyła się tam w 1956 roku. Warto jeszcze skorzystać z trwającego do Wielkanocy sezonu i wybrać się na narty z biurem podróży, na przykład Itaka. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na organizacji wyjazdu.

Dolina Aosty
Kolejnym, pięknym regionem Włoch jest Dolina Aosty, w której, dzięki świetnie rozwiniętemu systemowi naśnieżania, korzystać ze stoków można prawie 6 miesięcy w roku. Jednym z najsłynniejszych ośrodków narciarskich jest Pila, leżąca na wysokości 1800 metrów n. p. m., drugim w kolejności – La Thuile, miejscowość idealna dla osób, które po zejściu ze stoku marzą o wypoczynku i relaksie. Region obejmuje jedne z najpiękniejszych europejskich szczytów – Mont Blanc i Monte Cervino. Wycieczka do Doliny Aosty będzie także prawdziwą gratką dla osób lubiących zwiedzać, ponieważ na terenie doliny znajdują się średniowieczne zamki oraz sporo ruin z czasów Cesarstwa Rzymskiego.

Val di Sole
Wybierając cel zimowych wyjazdów warto rozważyć włoską Dolinę Słońca. Na jej terenie znajduje się aż 360 kilometrów tras narciarskich i 140 wyciągów. Val di Sole wyróżnia się pięknymi okolicznościami natury  – malownicze trasy, poprowadzone lasami zachęcają do odwiedzin. Dobrze będą się tam czuli również snowboardziści, dla których przygotowano snowparki na terenach stacji Folgarida – Marilleva oraz w położonym niedaleko Passo Tonale.
Val di Sole to dobry wybór z jeszcze jednego powodu. Nazwa doliny nie jest przypadkowa – średnio 8 na 10 dni jest tam słonecznych. Ferie w tym regionie pomogą na pewno naładować akumulatory i dostarczą nam słońca, którego podczas polskiej zimy tak bardzo brakuje.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(74) "Najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech - wyciągi, narty, Włochy Alpy" ["meta_desc"]=> string(111) "Cortina d’ Ampezzo, Dolina Aosty, Val di Sole - najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech - poleca Veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-11.0742187484583" ["lng"]=> string(17) "-6.06190181651322" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "WLO" }

key_words:

meta_title: Najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech - wyciągi, narty, Włochy Alpy

meta_keys:

meta_desc: Cortina d’ Ampezzo, Dolina Aosty, Val di Sole - najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech - poleca Veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech - wyciągi, narty, Włochy Alpy

meta_keys:

meta_desc: Cortina d’ Ampezzo, Dolina Aosty, Val di Sole - najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech - poleca Veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Cortina d’ Ampezzo, Dolina Aosty, Val di Sole - najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech - poleca Veturo.pl