google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć

Chalkidiki to niezwykły półwysep, który bywa nazywany jednym z najpiękniejszych w całej Europie. Można tu wspaniale bawić się na plaży, tańczyć do rana i zwiedzać. Miejsce to zachwyca grecką architekturą, niezwykłym urokiem i ogromem atrakcji. Święta Góra, Saloniki, Arnea czy Olintos - to wszystko czeka tylko na odkrycie.
   

Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyćChalkidiki wczasy - co warto zobaczyć

fot. mat. prasowe

Saloniki, Góra Athos i Arnea - czyli atrakcje, których nie można przegapić

Saloniki to największe miasto w całej północnej Grecji, które kusi ilością zabytków. Na turystów czekają tu pozostałości po rzymskim forum, niezwykły Łuk Galeriusza czy też bazar turecki. Najstarszym zabytkiem jest Rotunda pochodząca z III i IV wieku, a spacer po mieście pozwala przenieść się w czasie i poczuć prawdziwy grecki klimat.

Kierując się bardziej na północ można odnaleźć Górę Atos, zwaną również Świętą Górą, która przekracza 2000 metrów n.p.m. i pokryta jest zazwyczaj warstwą śniegu. To, co przyciąga tutaj turystów z całego świata to niezwykła dziewicza przyroda oraz liczne kamienna zabudowania klasztorne, mostki, kapliczki, monastyry i pustelnie - wpisane w całości na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Niesamowitym miejscem jest także wioska Arnea, która znajduje się niedaleko Megali Panagia. To jeden z najbardziej urzekających zakątków w całej Grecji. Obfituje ono w tradycyjne domy kamienne, dzwonnice czy elewacje. Warto przejść się po ryneczku i zachwycić pięknem tej części świata.

Antyczny Olintos oraz niepowtarzalna Sithonia - czyli atrakcji ciąg dalszy

Olintos to niezwykłe miasto i jednocześnie wspaniałe stanowisko archeologiczne. Będąc w tym miejscu warto przyjrzeć się zabudowaniom, pospacerować po znakomicie zachowanych układach ulic i podziwiać kolorowe mozaiki podłogowe. Równie ciekawa jest Sithonia, która zachwyca wybrzeżem i niespotykanym nigdzie indziej klimatem. Można tu delektować się ciszą unoszącą się nad wioskami i odpocząć od tłoku. Miejsce to warto zwiedzić samochodem, bowiem posiada wiele ciekawych atrakcji.

Wczasy na Chalkidiki (http://www.grecja.com.pl/wakacje/chalkidiki.xml) to cudowny pomysł na wymarzone wakacje. Miejsc do zwiedzania nie brakuje, a urok tego zakątka świata prawdziwie czaruje odwiedzających. Grecki klimat, architektura, tradycyjne domki i świątynie - to wszystko sprawia, że nie sposób nudzić się w tej części świata, wręcz przeciwnie - wraca się tu z prawdziwą przyjemnością.

Grecki archipelag w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego, ...

Dodekanez to niezwykły archipelag kilkunastu wysp (dokładnie 12, ...

Głównym składnikiem kuchni greckiej jest oliwa z oliwek, ...

Nazywana przez Wenecjan "Kwiatem Wschodu", jedna z najpiękniejszych ...

Oliwki i loiwa z oliwek, warzywa dojrzewające w ...

https://veturo.pl/article/2432/Chalkidiki-wczasy-co-warto-zobaczyc-atrakcje-ciekawe-miejsca/